Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Zestaw Do 3300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Pomagam kumplowi w złożeniu zestawu do 3300 zł (absolutne max). Jedynym 'ale' jest fakt iż całość musi kupić w jednym sklepie GRAL. Udało mi się stworzyć coś takiego:

 

Procesor :Intel Core2 Duo E8200 - 625 zł

Chłodzenie procesora :Scythe Infinity Mugen - 142 zł

Płyta Główna :Asus P5K Pro - 347 zł

Pamięć Ram :DDR2 2x 2048MB 800MHz OCZ Reaper HPC CL4-4-4 - 416 zł

HDD :Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ - 319 zł

Napęd :Samsung SH-S202N, DVD?RW, DVD?RW DL, CD-RW, LightScribe, OEM Black - 88 zł

Karta Graficzna :GeForce 8800GTS Galaxy 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E - 935 zł

Buda wraz zasilaczem: Chieftec LBX-01B-B-B 400W - 321 zł

 

RAZEM: 3193 zł

 

Komputer będzie służył głównie do pracy - obróbka zdjęć, praca nad naprawdę sporymi plikami (stąd dużo RAM'u) i gier. Prawdopodobnie będzie podkręcany (o ile mi się uda).

Zamiast Chiefteca wsadziłbym tam zasilacz Tagan'a ok 450/500 W.

Karta ma być od Nvidii gdyż "zaciął się" na ATI (niedorobione sterowniki).

 

Proszę o ew. poprawki/rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Pomagam kumplowi w złożeniu zestawu do 3300 zł (absolutne max). Jedynym 'ale' jest fakt iż całość musi kupić w jednym sklepie GRAL. Udało mi się stworzyć coś takiego:

 

Procesor :Intel Core2 Duo E8200 - 625 zł

Chłodzenie procesora :Scythe Infinity Mugen - 142 zł

Płyta Główna :Asus P5K Pro - 347 zł

Pamięć Ram :DDR2 2x 2048MB 800MHz OCZ Reaper HPC CL4-4-4 - 416 zł

HDD :Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ - 319 zł

Napęd :Samsung SH-S202N, DVD?RW, DVD?RW DL, CD-RW, LightScribe, OEM Black - 88 zł

Karta Graficzna :GeForce 8800GTS Galaxy 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E - 935 zł

Buda wraz zasilaczem: Chieftec LBX-01B-B-B 400W - 321 zł

 

RAZEM: 3193 zł

 

Komputer będzie służył głównie do pracy - obróbka zdjęć, praca nad naprawdę sporymi plikami (stąd dużo RAM'u) i gier. Prawdopodobnie będzie podkręcany (o ile mi się uda).

Zamiast Chiefteca wsadziłbym tam zasilacz Tagan'a ok 450/500 W.

Karta ma być od Nvidii gdyż "zaciął się" na ATI (niedorobione sterowniki).

 

Proszę o ew. poprawki/rady.

W tej chwili to QUAD Q6600 jest wart rozpatrzenia ( obróbka dużych plików i granie jednocześnie) ok 700 zł

Ale lepiej dopłacić do BOX ze względu na gwarancję i przyzwoity wentylator w zestawie (bez OC) 711 zł

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=20465

Do przetwarzania dużych plików dwa oddzielne dyski to podstawa (bez raid)

Pamięci za drogie i nic to istotnego nie wniesie że zapłacisz więcej niż za takie kosiarze za około 275.

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800287

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ale po co mu BOX jeżeli zamierza dokupić od dzielnie wentylator?

Po to żeby wentylatora nie dokupywać do QUAD Q6600 bo zakładam że czterojajeczny pozostanie bez OC.

Czyżby Intel dawał na OEM taką samą gwarancję co na BOX ? bo do niedawna było BOX 36 miesięcy a OEM 12 miesięcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie chlodzenie jest nieprzyzwoite, skoro tak dobrze oceniasz boxa?

Jak napisałem wcześniej, proc i karta będą kręcone, tylko muszę jeszcze kogoś pomęczyć (może kogoś z was?), żeby mi podpowiedział jak bo z czytania jak dotąd na ten temat niewiele wynikło...

 

Wszystkie bebechy będą kupowane w jednym sklepie (taki dostał przykaz) wymienionym wcześniej: www.gral.pl więc proszę o podawanie linków właśnie tam.

 

Z obudową i zasilaczem chcę dokładnie tak zrobić. Osobno Buda osobno zasiłkę, najlepiej jakiegoś Tagan'a 530W.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Kup zasilacz który spełnia normę 80 plus (taki tagan nie jest w Polsce dostępny ostatnio)

Tu jest stronka z możliwością sprawdzenia jakie zasilacze spełniają 80 plus

http://80plus.org/manu/psu_80plus/psu_join.php

 

Ten jest na liście ale jakoś dziwnie tani :

http://www.gral.pl/preview/Tagan/Zasilaczd...od=&cenado=

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie służył głównie do pracy - obróbka zdjęć, praca nad naprawdę sporymi plikami (stąd dużo RAM'u) i gier. Prawdopodobnie będzie podkręcany (o ile mi się uda).

Proszę o ew. poprawki/rady.

No ja mam nadzieje ze Ci sie uda! ;)

 

Dysk to polecam Seagate

Wez odzielnie bude i odzielnie zasialacz może

Zasiłke Corsaira,BQ

 

Zestaw ogólnie spoko

ze wszystkim sie zgadzam. Dla siebie wzialbym samsunga bo znacznie cichszy i niewiele mniej wydajny. Jednak do obrobki duzych plikow i pracy seagate 500gb 7200.11 32mb ~368zl bedzie zauwazalnie wydajniejszy, ale niestety rowniez glosniejszy/samsung ~314zl jest baaardzo cichy, prawie nigdy go nie slychac, seagatea bedzie slychac troche podczas pracy/

 

W tej chwili to QUAD Q6600 jest wart rozpatrzenia ( obróbka dużych plików i granie jednocześnie) ok 700 zł

Ale lepiej dopłacić do BOX ze względu na gwarancję i przyzwoity wentylator w zestawie (bez OC) 711 zł

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=20465

Do przetwarzania dużych plików dwa oddzielne dyski to podstawa (bez raid)

Pamięci za drogie i nic to istotnego nie wniesie że zapłacisz więcej niż za takie kosiarze za około 275.

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800287

tu tez sie zgadzam, raid da ogromny wzrost komfortu pracy. W przypadku montowania raida nie ma jednak sensu przeplacac za seagatea, wystarczy wtedy samsung, 50zl mniej za kazdy i do tego bloga cisza. Oczywiscie raida mozna postawic pozniej, na poczatek kupujac jeden dysk, jezeli nie osiagnie on satysfakcjonujacej wydajnosci dolozyc drugi w macierz.

Co do quada: programy graficzne powinny w pelni wykorzystac jego potencjal, wiec wydaje sie on w tym zestawie niezbedny! Pytanie tylko czy priorytetem bedzie praca na kompie czy wydajnosc w grach. Znaczna wiekszosc gier, nie sklamie chyba mowiac ze ponad 80% nie umie wogole korzystac z Quada, a pozostale 10% robi to nieumiejetnie. W takich przypadkach podkrecony e8xxx bije quady na glowe.

Jezeli gwarancja jest 36mc na box to warto brac box.

 

Co do czesci w zestawie:

1. Ram jest bez sensu. Za drogi jak na swoja wydajnosc i potencjal. Zastanowil bym sie czy nie lepszy efekt bedzie z zainstalownia zestawu 4x1gb ze wzgledu na nizsza cene, i znacznie wieksze mozliwosci oc. Godne polecenia/z mocno ograniczonej oferty grala/ sa:

DDR2 2048MB 800MHz OCZ Platinum rev 2.0 (2x1024MB, DualDDR2, CL4) ~168zl /x2 336zl moja rekomendacja

DDR2 2048MB 800MHz OCZ Titanium EPP (2x1024MB, DualDDR2, CL4) ~184zl /x2 368zl

DDR2 2048MB 800MHz Patriot (2x1024MB, DualDDR2, CL4) ~178zl /x2 356zl

 

jedyny zestaw 2x2Gb ktory ma zadowalajacy stosunek cena/wydajnosc to wg mnie:

DDR2 4096MB 800MHz A-Data Extreme Edition (2x 2048MB, cl5) ~277zl

 

2. CPU. Jak juz mowilem q6600 do programow, e8200 do gier 739zl quad/625zl e8200.

Szczerze mowiac trudny wybor, zwlaszcza biorac pod uwage roznice w potencjale OC.

 

3.Zaislacz/obudowa.

Tutaj znow kiepska oferta grala. Jedyne warte zakupu modele (cena/parametry, niezawodnosc, moc, stabilnosc, sprawnosc) to:

ATX 450W be quiet Straight Power E5-450W ~279zl

ATX 700W Tagan U25 DualEngine ~314zl ->ZDECYDOWANIE TEN!!! wiem ze 700w to mega przesada, ale skoro jedyny porzadny zasilacz 450w w gralu kosztuje tylko 35zl mniej to tym bardziej trzeba wziac tego.

 

Zastanawiam sie tylko czy do krecenia quada i gts + macierz ten cieftec nie bedzie za slaby na linii 12v. Co na to inni? Mattis jak sadzisz?

 

4. Grafika jak najbardziej ok! dowiedz sie tylko czy jest to GALAXY rev.2 ze zworka do zwiekszania napiecia GPU, jezlei tak to w gralu nie ma lepszej, jezeli nie to zastanow sie rowniez nad

GeForce 8800GTS MSI 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E 730/1940 ~949zl /podkrecona GPU 650@730/

GeForce 8800GTS Gainward 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E ~848zl /skoro nie ma roznicy to poco przeplacac za galaxy?!/

Mam nadzieje ze pomoglem

Edytowane przez zala666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chietec może być Ciut za słaby.Zreszt szefy są dosyć głośne.Wez Corsaira,BQ lub to co Ci inni proponują (np TAGAN)

 

ZALA: pełen szacunek, że Ci sie tyle chcialo napisać podziwiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za rady, w szczególności Tobie zala. Przekażę listę z poprawkami kumplowi i mam nadzieję, ze będzie zadowolony.

 

Ps. rozumiem, że gdybym miał pewne problemy (będę podkręcał procka i kartę) z OC, w szczególności CPU (nie miałem jeszcze styczności z OC C2D) mogę śmiało walić na priva?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...