Skocz do zawartości
bruce

jakiej firmy dysk brac najlepiej???

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chcesz ciszy to bierz barracude IV( temperatura max 42 stopnie ) , mam i jak narazie chodzi ok , nie moge porownac ile szybsze sa maxtory i WD , ale az takie wielkie roznice to chyba nie sa ?? 

Arek

tez polecam Barracude IV ale nie pieroIol :evil: ze temp. max 42 stopnie bo wcale tak nie jest...

Ta 42 stopni to on na pewno nie ma jak już to ma z 32 stopnie!!!!

quest ty tez nie gadaj bo ja mam 47 C 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam wam się szczerze że dziko sie czuje jak nie słysze dźwięku z obudowy 8O naprawde ja tak nie moge :twisted: jaki to cudowny dźwięk sie wydobywa z mojego dysku takie fajne pierdzenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD caviar. Nie polecam, głosne wolne i cos chyba za barzdo nie luyba pracowac w pozycji pionowej. Poza tym łożyska sa G......

strasznie glosne, jest to najglosniejszy element mojego kompa.

 

Osobiscie polecam seagate IV 60GB [40 juz sie nie opacaja]

lub maxtory.

Z WB mam same złe doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta cenie mojego maxtora z 3 wzgledow:

1. cicha (moze nie jest on tak cichy jak barracuda ale to znowu by mnie wkurzalo )

2. wydajnosc (przy kopiowaniu filmu na dysku osiagam jakies 35mb/s co jest rezultatem znakowitym)

3. interfesj ata 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz ciszy to bierz barracude IV( temperatura max 42 stopnie ) , mam i jak narazie chodzi ok , nie moge porownac ile szybsze sa maxtory i WD , ale az takie wielkie roznice to chyba nie sa ?? 

Arek

tez polecam Barracude IV ale nie pieroIol :evil: ze temp. max 42 stopnie bo wcale tak nie jest...

Ta 42 stopni to on na pewno nie ma jak już to ma z 32 stopnie!!!!

quest ty tez nie gadaj bo ja mam 47 C 8O

No wlasnie nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>oooo..l Ja mam teraz 37 C wiec masz problem :)

Chcesz to moge tobie udowodnic .

I nie mow tak do mnie czarus :) .

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz ciszy to bierz barracude IV( temperatura max 42 stopnie ) , mam i jak narazie chodzi ok , nie moge porownac ile szybsze sa maxtory i WD , ale az takie wielkie roznice to chyba nie sa ?? 

Arek

tez polecam Barracude IV ale nie pieroIol :evil: ze temp. max 42 stopnie bo wcale tak nie jest...

Ta 42 stopni to on na pewno nie ma jak już to ma z 32 stopnie!!!!

No bez przesady, jak defragmentuje itp. to dochodzi do 38*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Maxtora D740x 40GB szybki, fajny tylko jedno... slychac go (nie wiem ja z 60tkami i 80tkami). Dlatego zmienilem na Barracude IV... cisza i spokuj jedyny minus troszke wolniejszy i tylko ATA 100... przydaloby sie 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Maxtora D740x 40GB szybki, fajny tylko jedno... slychac go (nie wiem ja z 60tkami i 80tkami). Dlatego zmienilem na Barracude IV... cisza i spokuj jedyny minus troszke wolniejszy i tylko ATA 100... przydaloby sie 133

 

Poczytaj sobie w sieci na temat Ata-133 roznice w wydajnosci sa minimalne , a to co robi Maxtor to chwyt marketingowy . Teraz wszyscy czekaja na Serial-Ata i dlatego inne firmy z Ata-133 sie wstrzymaly .

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Maxtora D740x 40GB szybki, fajny tylko jedno... slychac go (nie wiem ja z 60tkami i 80tkami). Dlatego zmienilem na Barracude IV... cisza i spokuj jedyny minus troszke wolniejszy i tylko ATA 100... przydaloby sie 133

 

Poczytaj sobie w sieci na temat Ata-133 roznice w wydajnosci sa minimalne , a to co robi Maxtor to chwyt marketingowy . Teraz wszyscy czekaja na Serial-Ata i dlatego inne firmy z Ata-133 sie wstrzymaly .

Arek

 

Moze i racja z Barracudy jestem bardzo zadowolony i nie tesknie do Maxtora :) (Najbardziej cieszy mnie ta bloga cisza - jezeli przy dzisiejszych kompach mozna powiedziec bloga:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie z ta temperatura to jest tak: jak mialem dysk przykrecony do takiej pomocniczej obudowy ktora lezala na gabce i przycisnieta byla odwaznikiem 1kg (sam dysk nie dotykal gabki) to dysk mial 43 st C 8O . Jak go przyktecilem normalnie do obudowy (wyzej) to ma po dlugich godzinach pracy komputera 32-34 st C. Wiec mysle ze to kto ile ma stopni na barakudzie 4 to tylko kwestia dobrego schlodzenia dysku. Jesli ktos ma ponad 40 st. C to zastanowilbym sie nad umieszczeniem dysku w innym miejscu lepiej chlodzonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baracuda przedewszystkim sam mam ja , a co do ibm slyszalem duzo zlych opinii np. szybko sie psuja. i ibmy sa dosc glosne w znaczeniu tak jak by piszcza a baracudy wogole nie slychac i sa szybkie przedewszystkim (oczywiscie baracudy 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baracuda przedewszystkim sam mam ja , a co do ibm slyszalem duzo zlych opinii np. szybko sie psuja. i ibmy sa dosc glosne w znaczeniu tak jak by piszcza a baracudy wogole nie slychac i sa szybkie przedewszystkim (oczywiscie baracudy 4)

...no musze powiedziec ze mam IBMa DTLA 307015 (wegieskiego) i kula mi jush od 2 lat. nie mialem z nim zadnych wiekszych problemow choc przyznaje ze dwa razy w ciagu tego okresu zdarzylo mi sie ze zapiszczal i nie chcial wstac ale po resecie wszystko wracalo do normy. jesli idzie o temperaturke to nie wymagal zadnego dodatkowego (szumiacego) wiatraka. temperaturki w tej chwili nie pamietam ale byl zimny jak swiezy denat. ze stronki IBMa mozna sciagnac do niego program i za pomoca dyskietki regulowac wewnetrzne ustawienia dysku ..w tym glosnosc (w trybie rekomendowanym wogole go nie slychac). z wydajnoscia roznie. ogolnie szybki ale mialem wrazenie ze czasem transfer z dysku zwalnial mi 3Dmarka ..totesh zmieniam go na WD 40 GB z 8MB cachem. co do BIV to jedno jest pewne - qurewsko sie grzeja a o ich awaryjnosci tesh sporo tutaj sie mowi (dlatego biore WD)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie twardy dysk renomowanej firmy

 

Maxtor - Diamond Max Plus Ultra

Wester Digital - Caviar Ultra

Seagate - Barracuda IV Ultra

 

To sa najwieksi producenci TD na swiecie i z pewnoscia maja najlepsze produkty. Roznica pomiedzy nimi jest znikoma Takze jak bedziesz kupowac TD to kieruj sie gwarancja. Dowiedz sie kto oferuje najlepsza gwarancje/wymiane zepsutego dysku i kup sobie dysk tej firmy.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo może się tak skończyć, że będziesz miał tylko roczną gwarancję. Obecnie producenci "debatują" nad skróceniem okresu gwarancyjnego na HDD z 3 (chyba większość obecnie dostępnych dysków) do jednego roku. Serial ATA rzeczywiście wygląda dobrze, ale po pierwsze ciekaw jestem jak będą wyglądać ceny, a po drugie gwarancja może być już krótsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam Maxtora. Maxtor w Kanadzie ma super serwise poniewaz jesli ci sie TD zepsuje to tylko dzwonisz do Maxtora i ci przysylaja nowy TD do domu. Przezucasz dane z uszkodzonego TD i potem odsylasz w tym samym pudelku co przyszedl nowy TD twoj stary dysk. Dostajesz swoj HD w ciagu paru dni. Nie mam doswiadczenia z Western Digital czy Seagate jesli chodzi o serwice. Takze nie moge sie za nich wypowiadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie biez tylko Western Digital  Tosh to wielkie gowno !  :)

Od kiedy ?

ja tak uslyszalem dzisiaj w sklepie komputerowym, zeby nie brac wdc, bo oni sie juz z gwarancji na to nie moga wygrzebac :P :lol:

Mi znajomy w sklepie opowiadal ze mieli serie 18 padnietych z 20 w ciagu 2 tyg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brus jaki ma byc ten HDD ?

 

cichy - baracuda/ibm .... maxtor

szybki - IBM(tenowe 160GXP wymiataja, ICL sa nadal NAJSZYBSZYMI HDD IDE) ....... WB z seri JB ................. Maxtor ... baracuda

 

 

ja bym kupowal IBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co ci chodzi z tymi speedami?

Nie ma dysków IDE szybszych jak 7200rpm. 10k i więcej mają tylko SCSI.

 

Sa jaeszcze fujitsu troche zapomniane ale dobre !

Niestety były :cry: Fujitsu już nie produkuje HDD IDE 3,5'' tylko 2,5'' (notebook) i SCSi. Wielka szkoda bo nie było by problemu z wyborem dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...