Skocz do zawartości
moll47u

Nowy killer - AXDA1700DLT3C JIUHB 0309UPMW

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem ... podkręcać  

 

http://www.trap.pl/axp1700/axp1700.htm

 

Ide spać!

Po pierwsze czemu nie kręciłeś bardziej?

PO drugie albo jestes z deka ślepy albo dałeś pastę na siliconei a nie na srebrze na rdzeń

Po trzecie zmieniałeś chłodznie chipsetu czy w standardzie miałeś takie radiator (bo mam wkurzającą małą "świstawkę")

Po czwarte jakie max fsb wyciągałeś stabilnie z tej płyty?

Po piąte: czy przy takim antku dalej można dac 1,85V czy jest jakieś niższe ograniczenie w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować proca!

 

Ze zdjęcia Twojego proca wynika, że jest on downgraded z xp2500 (wg "tabelki" z http://www.bloodys.com/scripts/cpu.php). Czyli tabelkę tą (skrypt) można o kant d.py roztrzaskać, bo procek kręci się wyśmienicie- jakby był conajmniej z xp2800.

 

piszesz, że kupiłeś go na allegro- podaj linka do tej aukcji (nawet jeśli już się zakończyła) lub xywkę sprzedającego, please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po pierwsze czemu nie kręciłeś bardziej?

2. PO drugie albo jestes z deka ślepy albo dałeś pastę na siliconei a nie na srebrze na rdzeń

3. Po trzecie zmieniałeś chłodznie chipsetu czy w standardzie miałeś takie radiator (bo mam wkurzającą małą "świstawkę")

4. Po czwarte  jakie max fsb wyciągałeś stabilnie z tej płyty?

5. Po piąte: czy przy takim antku dalej można dac 1,85V czy jest jakieś niższe ograniczenie w biosie?

AD1. Próbowałem puścić go na 2340 ale się nie podniusł. Może dałem za małe napięcie? Może pamięci nie wytrzymują?

AD2. Co do pasty - czytałem już wiele artykułów i dochodze do wniosku że różnica 1 C między normalną pastą a super-wiper-srebną nie jest istotnym czynnikiem przy podkręcaniu. Najażniejsze jest zapewnienie jak najlepszego styku między radiatorem a jądrem procesora. Pasta ma tylko wypełniać "ubytki"

AD3. Na chipsecie zamontowałem pasywne chłodzenie Zelmana - North Bridge Heatsink ZM-NB32J

AD4. Od 1 wnocy do teraz (14:31) mój komputer działa na szynie 176Mhz i wszystko jest okej. Temperatura procesora to 39 C !!! a środek komputera to 28 C

AD5. Nie jestem ekspertem, ale z tego co wynika z instrukcji 1,85V to wszystko co można osiągnąć

 

Może dziś wieczorem uda mi się jeszcze przeprowadzić testy porównawcze pomiędzy moim "potworkiem" a konkurencją. Wybieram się jeszcze na zakupy - może uda mi się wymienić pamięć na PC400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny opis zrobiłes

natomiast pokombinuj z ustwawieniami biosu, timingami itp

spokojnie w 3dmarku2001 na tej karcie i procu powinienes wycisnąc 14500-15000

pozdro

Dziękuje ;-)

 

Masz jakieś sugestje odnośnie ustawień w BIOS'e? Na co mam zwrócić szczególnie uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny opis zrobiłes

natomiast pokombinuj z ustwawieniami biosu, timingami itp

spokojnie w 3dmarku2001 na tej karcie i procu powinienes wycisnąc 14500-15000

pozdro

Dziękuje ;-)

 

Masz jakieś sugestje odnośnie ustawień w BIOS'e? Na co mam zwrócić szczególnie uwagę?

Dla Fast command rate na fast (albo ultra jeśli woja płyta wytrzyma). Włącz przy procesorze, pamięciach i agp enchance fore benchamrk.

POnadto pamięci daj na cl2, 2-5-2

4 interleave.

Dram acces na 2

Queue depth na 2 level.

Oczywiście pamięci mają być spd.

 

A z tą pastą to niestety nei masz racji. Dobra pasta na srebrze jest w stanie w porównanie do tej na siliconie zmniejszyć temp. nawet o kilka stopni c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Fast command rate na fast (albo ultra jeśli woja płyta wytrzyma). Włącz przy procesorze, pamięciach i agp enchance fore benchamrk.

POnadto pamięci daj na cl2, 2-5-2 

4 interleave.

Dram acces na 2

Queue depth na 2 level.

Oczywiście pamięci mają być spd.

Niestety zmiana ustawień pamięci - komp się nie odpala :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżyłem napięcie do 1,55 oraz obroty wiatraczka Volcano do 2950 i jest błoga cisza! A komp nadal chodzi na 2,2 Ghz :D

 

Informacja dla osób które chcą kupić taki procesor - niestety byłem dziś jeszcze raz w tej firmie gdzie go kupiłem i był to jedyny egzemplarz! Pozostałe procesory które mieli były z 7 tygodnia.

Pojechałem pod GUS - było soporo procesorów z 9 tygodnia ale wszystkie miały napięcie 1,6V .... Mało co nie kupiłbym takich (niewłaściwych) 3 procków dla znajomych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam tego z 6-tygodnia i chodzi 3 dzien bez zadnego zwisu na 2,09GHz czyli 2600+ . Na GF4 Ti4200 w 3Dmark po teście mam komunikat , ze nie może obliczyc wartosci :) Zainstalowałem directx 9 i odpaliłem 3Dmark03 wynik 1409.

Acha podniosłem Vcore na 1,575 , pamięci to Kingston DDR 333 , płyta Epox 8RDA+ .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżyłem napięcie do 1,55 oraz obroty wiatraczka Volcano do 2950 i jest błoga cisza! A komp nadal chodzi na 2,2 Ghz  :D  

 

Informacja dla osób które chcą kupić taki procesor - niestety byłem dziś jeszcze raz w tej firmie gdzie go kupiłem i był to jedyny egzemplarz! Pozostałe procesory które mieli były z 7 tygodnia.  

Pojechałem pod GUS - było soporo procesorów z 9 tygodnia ale wszystkie miały napięcie 1,6V .... Mało co nie kupiłbym takich (niewłaściwych) 3 procków dla znajomych!

To ze sa z 7 tygodnia nie ma za duzego znaczenia, sam mam i sprawdzalem kilka innych na 2.2 GHZ chodza na 1.5 V. Wazne jest tylko aby mialy napiecie 1.5 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie niedawno stałem się pośiadaczem athlona 1700 + (box)

oczywiście przetaktowałem go .... na 2700+ (166 / mnożnik 13) napięcie 1,675 a temperaturka na tym wentylatorku to 43 stopnie po długiej pracy :lol: A płytka to epox na kt400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - te nowe DLT3C podkręcają się tak samo jak stare. Porównanie JIUHB0306 (1.6V) i JIUHB0308 (1.5V). Obydwa chodzą na 2400MHz - z tym że pierwszy przy 1.88V (1.85V ustawione w biosie) a drugi przy 1.82V (1.8V ustawione w biosie). Po dłuższym obciążeniu (kilka pentli 3Dmarka) temperatura tego pierwszego wynosiła ok. 47 st.C a drugiego 53st.C - spowodowane było to znacznym podniesiem napięcia (z 1.5 na 1.82V - 21% więcej) w stosunku do pierwszego procesora (z 1.6 do 1.88V - 17.5% większe napięcie) - tak więc jeżeli kupować DLT3C to tylko 0309UPMW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - te nowe DLT3C podkręcają się tak samo jak stare. Porównanie JIUHB0306 (1.6V) i JIUHB0308 (1.5V). Obydwa chodzą na 2400MHz - z tym że pierwszy przy 1.88V (1.85V ustawione w biosie) a drugi przy 1.82V (1.8V ustawione w biosie). Po dłuższym obciążeniu (kilka pentli 3Dmarka) temperatura tego pierwszego wynosiła ok. 47 st.C a drugiego 53st.C - spowodowane było to znacznym podniesiem napięcia (z 1.5 na 1.82V - 21% więcej) w stosunku do pierwszego procesora (z 1.6 do 1.88V - 17.5% większe napięcie) - tak więc jeżeli kupować DLT3C to tylko 0309UPMW ;)

]

 

OK, OK ale ten 0306 to i tak super egzemplarz !!

Moj 0303 nie idzie na 2400 nawet na 2.1 VCORE wiec nie ma o czym gadac... juz jednak go sprzedalem i czekam na JIUHB 0307 DLT3C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - te nowe DLT3C podkręcają się tak samo jak stare. Porównanie JIUHB0306 (1.6V) i JIUHB0308 (1.5V). Obydwa chodzą na 2400MHz - z tym że pierwszy przy 1.88V (1.85V ustawione w biosie) a drugi przy 1.82V (1.8V ustawione w biosie). Po dłuższym obciążeniu (kilka pentli 3Dmarka) temperatura tego pierwszego wynosiła ok. 47 st.C a drugiego 53st.C - spowodowane było to znacznym podniesiem napięcia (z 1.5 na 1.82V - 21% więcej) w stosunku do pierwszego procesora (z 1.6 do 1.88V - 17.5% większe napięcie) - tak więc jeżeli kupować DLT3C to tylko 0309UPMW ;)

Ja właśnie puściłem swojego potworka po zmianie pamięci na PACCOM'a (pamięci serwerowe, dedykowane, na kostkach Infineona). Kingston poszedł tylko na 176 Mhz a "lewy" samsung ledwo na 166 Mhz (pomimo że jest PC333!). Te super pamięci idą nawet na 200Mhz! :o

Dołączona grafika

Procesor poszedł na 12,5x184Mhz przy Vcore na 1,625 co dało 2304Mhz :!:

Dołączona grafika

Temperatura procka waha sie na poziomie 42-45 C

 

To mi się bardzo podoba :D

 

Niestety próbowałem go podkręcić na 2,4Ghz ale zaczeły mi się już "dziwne rzeczy w biosie pojawiać" - chyba chipset nie wytrzymuje takiego traktowania ... Przydał by się nForce2 - tylko dlaczego nie ma wersji z RAID'em? (pełnym czyli 4 EIDE + RAID 4 EIDE). Ja mam 8 urządzeń na EIDE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dzis AXDA1700DLT3C

JIUHB 0308XPMW i idzie na 1,625 na 186x12,5 czyli 2323

 

moze ktos ma adres do tej wyszukiwarki seriali do athlona ??

U mnie o identycznym oznaczeniu chodził na 2466 przy ale przy 1.8V i grzał się jak cholera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dzis AXDA1700DLT3C

JIUHB 0308XPMW i idzie na 1,625 na 186x12,5 czyli 2323

 

moze ktos ma adres do tej wyszukiwarki seriali do athlona ??

U mnie o identycznym oznaczeniu chodził na 2466 przy ale przy 1.8V i grzał się jak cholera :(

To fakt grzeją się jak cholera. Tak samo jak te 2100+ AIUHB. Jednak te z zeszłego roku, nawet JIUGB mniej się grzały... Ale potencjał miały chyba z deczko mniejszy... Heh, teraz mam dwa procki, niedługo może zacznę przygodę z WC i zobaczymy, który z nich będzie lepszy :)

 

BTW RedNacz jak Ty to robisz, że Twój Volcano 6Cu tak dobrze chłodzi??? Ja wczoraj tak na próbę włożyłem właśnie takiego coolerka, ale z wiatraczkiem 7300rpm ;) i bardzo szybko i idle doszło do 50 stopni 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj dostałem zamówionego na Allegro procka XP1700+. Oznaczenie AXDA1700DLT3C JIUHB0309UPMW.

 

Procek jest na prawde swietny. Niestety mam stara płyte glowna (jeszcze na KT133A) ale i tak procek idzie na 12.5 x 140 co daje procka na poziomie XP2100+ :) Wszystko na napieciu 1,5 V.

 

Co do linka do skryptu sprawdzajacego procesory to sprobuj to:

 

http://mp3.zonebg.com/cpu/cpu.php

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...