Skocz do zawartości
czapla_pl

Upgrade Kompa -> Budzet Ok. 850 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Na dniach bede upgrade'owal kompa, to jest do kupienia mam mobo, cpu, grafe i ew. ramy (szczegoly za chwile :) ).

Sprzedalem komponenty mojego starego pc(patrz sig) i planuje zakupic cos nowego pod lga 775. Budzet na dzien dzisiejszy to okolo 850 PLN. Zlozylem cos takiego(ceny z gral.pl):

 

Mobo: Gigabyte P31-DS3L, P31, DualDDR2-800, SATA2, RAID, ATX, Core2 209,-

CPU: Intel Pentium E2160 1.80 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 1MB, 64-bit) 201,-

GPU: I tutaj mam watpliwosci, waham sie miedzy Palitem 8600 GT sonic+ (ok 300,-) lub ostatnio zachwalanym w testach Radeonem HD3650 w wersji TOP (HD3650 Asus Top 256MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0 800/1800 - 269,-)

RAM: Tutaj sytuacja wyglada w ten sposob, ze mam od kumpla komplet Patriotow 2x512MB 667 i kombinowalem zeby je na miesiac czy 2 zostawic, a potem dokupic jeszcze 2GB.

 

Do tego dochodzi jeszcze kontroler ATA 100 na PCI, bo mam wszystkie napedy wlacznie z dyskiem pod rownolegle ATA.

Czyli wyglada to tak:

-bez ramow: zestaw z GF8600GT palita - ok 700 zl + ok. 60 kontroler = 760 zl

zestaw z HD3650 TOP - ok 670 + 60 kontroler = 730 zl

Calosc bedzie zasilal chieftec z mojego starego kompa (GPS-350EB-101A - 2 linie +12 (10A i 15A -> max lacznie 25A i obciazalnosc linii +12V= 300W). Zasilka powinna bez problemu styknac do sredniego OC (kolo 2.6-2.8 GHZ) i pewnie lekkiego OC k. graf, prawda? Co do graficznej to nie wiem czy sie nie pokusic o 8800gs, ale primo - > czy szef to wszystko uciagnie a secundo troche budzet przekrocze. Prosze o wasze opinie na temat tego zestawu.

pozdrawiam, czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kumpel Ci liczy za te patrioty? Jeśli grosze, to weź, jeśli cena jest porównywalna ze sklepową, to nie - to słabe pamięci :?

 

A nie pomyślałeś o 8800GS?? Za cenę 450zł otrzymujesz kartę nieporównywalnie szybszą od 86GT!

 

EDIT: Nie doczytałem ;)

 

IMO warto brać 88GS. Chieftec pociągnie, aczkolwiek zacznij się powoli rozglądać za czymś porządniejszym.

Edytowane przez QRVICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kumpel Ci liczy za te patrioty? Jeśli grosze, to weź, jeśli cena jest porównywalna ze sklepową, to nie - to słabe pamięci :?

 

A nie pomyślałeś o 8800GS?? Za cenę 450zł otrzymujesz kartę nieporównywalnie szybszą od 86GT!

Patrioty dostalem od niego gratis :) Juz mam je w domku. Ten komp ma byc ze sie tak wyraze 'pomocniczym' -> moj drugi monitor pracuje w rozdzialce 1024*768@85Hz i w takiej rozdzielczosci powinien umozliwiac komfortowa prace. Co do zasilki to prostu nie bede przeginal z OC procka i grafy (pewnie ja na stocku zostawie jak wydajnosc bedzie zadowalajaca). Czyli inwestowac w 8800 GS?

BTW jak wyglada porownanie x1950xt a 8800gs w 3dm05 w srodowisku dx 9.0c (na glownym kompie moje x1950xt na stocku robi 12000, czego sie moge spodziewac po 8800?)

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu to się tylko do kontrolera przyczepie. Po kiego grzyba to?? Kup lepiej jedną czy dwie przejściówki z ATA na SATA.

A i warto zainteresować się nad 8800GS tak jak napisał QRVICH.

A co do osiągów to czy :google: przestało działać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, przejrzalem testy 8800gs, to nie powiem karta jak za taka cene swietna :) A jesli o przejsciowki chodzi to wole miec natywny kontroler na PCI niz kupowac przejsciowki. Dysk i tak bedzie chodzil na kanale plyty, a na kontrolerze 2 napedy optyczne. Przy konwersji sygnalu z transmisji rownoleglej na szeregowa i tak beda opoznienia, a za cene 2 przejsciowek mam nowy kontroler, wiec sprawa chyba jasna. Jesli ktos bedzie mial jeszcze jakies rady/zalecenia to piszcie.

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...