Skocz do zawartości
Nerevar

Fireballe "paliwo"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam zamiar pobawić się czymś takim :

 

http://www.gametrailers.com/player/usermov...aylist=featured

 

problem jest tylko z "paliwem" do zapalniczek, z tego co widać to jest płynne, a u nas jedyne dostępne jakie widzialem to takie co w koskach można dostac i dzieciaki to wciągają :lol2: a to jest gazowe, przynajmniej po wyjsciu z pojemnika...

 

wiec pytanie jest czym to można zastąpić / jak to się u nas nazywa ? Denaturat zadziała ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz, nie przesadzaj, pytam bo nie widziałem takiego nie pale i zapalniczek nie używam ;)

 

Z neta nie bardzo mi się chce to zamawiać, jak sądzicie w jakich "typach" sklepów to można dostać lokalnie ;p ? Tesco, Castorama ?

 

FastlY przejrze

 

dzieki

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w sieci typu Kolporter lub inne salony prasowo tytoniowe, albo sklepy typu demobil czy army shop. Jest tego d groma. Poza tym nie musi bnyć gazowe - ważne żeby miało bardzo lotne opary i własnie jest to paliwo do zapalniczek Zippo - polecam marki ronson, bo jest najlepiej rafinowane. Bardzo lotne paliwko - żeby knotów nie wypalało do cna.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej zrobiłem, ogień nie parzy problem jest inny zrobiłem ją z kulki z żólej koszulki 100% cotton + sznurka

po 1 ) robi się dziwnie czarna inaczej niz na filmiku gdzie lekko tylko sie przypieka

po 2 ) strasznie sie nagrzewa :/

 

jakies pomysły ?

 

benzyne dostałem w kiosku tesco :D

 

potrzymać da się z 10s potem trzeba "żąglować" ale i tak zabawa przednia hehe

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepis konkretnie (ja mam owijki z kevlaru do żonglowania kijami) to zawinąć bardzo ale to bardzo mocno i to nie samą nitkę ale właśnie szmatkę. To, że robi się ciemniejsza niż na filmie to sprawa barwników i tyle. Poza tym zawijając bardzo mocno i szmatkę i nitkę to:

 

1) szmatka więcej paliwa na raz przyjmie nie przesączając go na palce lub ubrania - więc znika problem gaśnicy pod ręką.

2) nitka ciasno owijająca - im ciaśniej tym lepiej - szmatkę ma małe szanse się przepalić i będzie zabawka dłużej służyła.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...