Skocz do zawartości
Gość aduuuh

Nejlepiej Wentylowana Buda - Big Tower

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aduuuh

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą budy.

Interesują mnie obudowy typu BIG tower z bardzo dobra wentylacją (wentyle 90mm - 120mm).

Drugim warunkiem jest wysuwana taca od płyty głównej.

Czekam na wasze typy.

B-)

 

p.s. dla mnie obecnie ideałem obudowy jest Thermaltake Xaser VI ale niestety cena zabija ...

http://www.komputronik.pl/Obudowy/Thermalt...pelny,id,52207/

Edytowane przez aduuuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

fakt, piękna obudowa na pewno ładniejsza od Thermalteka

ale wydaje mi się, że funkcjonalność i jakość wykonania przemawia za Thermaltake Xaser VI :]

no i ta cena ...

Edytowane przez aduuuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

hm 2 takie 25cm potwory bez filtra - nie wydaje mi sie zeby to byl dobry pomysł ...

poza tym nie ma wysuwanej tacy na płyte główną podobnie jak Antec P180, który z tą funkcją byłby moim wyborem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry są bolączką tej budy - to fakt. Co do tacy - cóż jesli ktoś zmienia sprzęt często to oweszem jesli raz na rok - cóż wtedy ten pomysł jest dyskusyjny. Poza tym cena P180 jest dużo wyższa a miejsca ma znacznie mniej .

 

A jesli juz idzie o tacę to Raidmax Smilodon z otwieranym bokiem i kładzioną tacą jest niezłym rozwiązaniem - ale słabą wentylację ma ta obudowa przez to (80mm na tyle)

Edytowane przez www.infostrefa.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, piękna obudowa na pewno ładniejsza od Thermalteka

ale wydaje mi się, że funkcjonalność i jakość wykonania przemawia za Thermaltake Xaser VI :]

no i ta cena ...

No własnie, tylko Ci sie wydaje. Obudowa w rzeczywistosci robi naprawde piorunujace wrazaenie i malo ktora inna buda moze jej dorownac.

 

Jest jeszcze Cooler Master Cosmos, ktory jest doslownie kosmiczny http://www.cooling.pl/cooler-master-cosmos...ukt,512516.html

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cm 810

Strasznie popularana buda i bardzo dobra. Mozna ją dostać taniej, tu jakoś drogo mają. Nadaje się świetnie do WC, jak i AC. Jest bardzo dużo miejsca w środku. Gdyby miala jeszcze kilka drobiazgów, była by jak dla mnie idealna.

 

Antec sprzedaje jak dla mnie budy przekombinowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

No własnie, tylko Ci sie wydaje. Obudowa w rzeczywistosci robi naprawde piorunujace wrazaenie i malo ktora inna buda moze jej dorownac.

ok niech będzie,

CoolerMaster Stacker 830, CoolerMaster Stacker 831, CoolerMaster Stacker 832 <-- mam rozumieć, że im wyższy numer/model tym płyta nowsza/lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, pierwsza byla 830, pozniej lekko poprawiona 831 i teraz mamy 832 z widocznym na pierwszy rzut oka zmienionym front panelem i kilkoma innymi usprawieniami

 

 

No i masz jeszcze legendarnego i niesmiertelnego starego stackera w rewelacyjnej cenie http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=19854

 

 

Zreszta buda to rzecz gustu i przedewszystkim powinna sie podobac i miec klase. Takze wybor jest spory

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kwestie wentylacji, to ten Lian-li nie wyglada zbyt dobrze. Patrzac na jego szczelnie zabudowany front bez najmniejszych otworow watpie ze buda nadaje sie do czego kolwiek innego niz tylko do ogladania. Na zdjeciu Silverstone nie wiele widac, wiec sie nie wypowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli potwierdzam, w kwestii wentylacji Lian-Li to nieporozumienie, szczelnie zamknieta konserwa raczej nie wplywa dobrze na tempy panujace w srodku. Silverston z otworami po bokach i u gory wyglada juz od tej strony znacznie ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli potwierdzam, w kwestii wentylacji Lian-Li to nieporozumienie, szczelnie zamknieta konserwa raczej nie wplywa dobrze na tempy panujace w srodku.

I tu się mylisz. Aluminiowa konstrukcja bardzo dobrze odprowadza ciepło a do przedmuchu w środku spokojnie wystarczą dwa wentyle 120*120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Teoria, ze "wiecej wentyli = lepiej" to jakis mit. 120mm z przodu + 120mm z tylu i ew. z gory spokojnie wystarcza do zapewnienia dobrzego obiegu powietrza w budzie. Przy takim ukladzie boczne wentylatory tylko przeszkadzaja.

 

@Pikoras - wlasnie chcialem napisac o tej budzie. Jej jedyna wada sa IMHO absurdalnie umieszczone zlacza USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może są obudowy nieco lepiej wentylowane, być może są obudowy ładniejsze... ale pisanie o rzekomej jakości Thermaltake czy Coolermastera wobec istnienia na rynku takich marek jak LianLi czy Silverstone jest co najmniej nie na miejscu ;)

 

Stacker i Cosmos to rzutkie obudowy, jeśli można to tak ująć. Ale, jeśli rozważa się zakupy obudowy BigTower w okolicach 1000zł i wyżej to w rachubę wchodzą, wydaje mi się, jedne z najlepiej zaprojektowanych obudów

...potem długo, długo nic.

Swoją drogą SilverStone Temjin TJ-07 wydaje mi się obudową dziwną, albowiem piekielnie drogą i świetną jakościowo, ale wentylacyjnie pasującą raczej do serwera niż do komputera gracza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...