Skocz do zawartości
jawor121

Pierwsze,dość Tanie Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Swindon jest w uk,ja mieszkam w uk i układ będę składał w uk.Ciężko skumać?

a to sry

/eot

ja i tak bym do zbierał na stackera... niektórzy twierdzą że rebel to taki lepszy codegen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko.

Niektóry też twierdzą że Rebel to właśnie coś na podobe Stackera za mniejszą kasę.Jednak ten Rebel mi pasuje.Oglądałem kibel Węgorza i on to fajnie porozmieszczał tam.Ile w tym Rebelu jest ramek na wentylatory?Można by tego użyć jako mocowanie do chłodnicy.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko.

Niektóry też twierdzą że Rebel to właśnie coś na podobe Stackera za mniejszą kasę.Jednak ten Rebel mi pasuje.Oglądałem kibel Węgorza i on to fajnie porozmieszczał tam.Ile w tym Rebelu jest ramek na wentylatory?Można by tego użyć jako mocowanie do chłodnicy

wizualnie owszem ale jakością właśnie do Code....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trochę,mam pytanie którą chłodnicę wziąć jeśli nie znajdę żadnej używki?Myślałem o Bw advenced 122 czy COOLTEK EXSTREAM 120 mm Dual.Cena ta sama,która będzie wydajniejsza,lepsza i nie będzie potrzebowała dużego przepływu powietrza(2x120mm na 5-7v max)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod ten temat :)

Jestem w trakcie składania WC i chciałbym się poradzić :)

Mam obudowę - Sharkoon Rebel 9 Eco, wiem, że na przód bez problemu wchodzi chłodnica 2x120, ale czy to wystarczy? Może warto dołożyć kase i kupić 3x120 i umieścić ją poza budą? Chciałbym, aby wszystko było wewnątrz, ale ważniejszym priorytetem jest dla mnie wydajność. Myślałem też, czy może wziąc chłodnicę BWA 122 i kupić do niej 4 wentylatory 120mm. Układ chłodził będzie procesor, oraz kartę graficzną. Z góry dzięki za rady, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam obudowę - Sharkoon Rebel 9 Eco, wiem, że na przód bez problemu wchodzi chłodnica 2x120, ale czy to wystarczy? Może warto dołożyć kase i kupić 3x120 i umieścić ją poza budą? Chciałbym, aby wszystko było wewnątrz, ale ważniejszym priorytetem jest dla mnie wydajność. Myślałem też, czy może wziąc c.....

wszystko zależy jaki masz config i co chesz chłodzić

bez tych informacji cieżko coś ci doradic

PS a jak jakościowo wyglada ten reblel 9 ?? podobno jest niezła, ale słyszałem też ze to lepsza wersja codengena :/ (chodzi mi głownie o blachy czy buda wpada w rezonans i jak jest spawosana??)

soorr za OF topa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest się pociąć tą budą, więc Codegen to całkiem coś innego :) Blachy IMO są niezłe, jak za tą cenę.

Chłodzić chcę E8200 i 8600GT (w przyszłości coś pokroju 8800GT). Wszystko oczywiście podkręcone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest się pociąć tą budą, więc Codegen to całkiem coś innego :) Blachy IMO są niezłe, jak za tą cenę.

Chłodzić chcę E8200 i 8600GT (w przyszłości coś pokroju 8800GT). Wszystko oczywiście podkręcone :)

jeżeli tylko te 2 podzespoły to chłdnica 2x120 BW ultimate wystarczy, na nią dobry nawiew i 2 porządne bloki np Prison PRO na CPU i GPU, a jak cie stać to na CPU Swiftech APOGEE GTX jest w coolingu za 199 zeta w prmocji, a na grafe cos taniego, bo jak zmniesz na GF 8800 to najelpiej jakiegos fullcover-a założyć, co do pompki 2 opcje coolriver (który wszystko pociagnie) albo liang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prison PRO na CPU będzie lepszą propozycją od Alphacoola nexxxosa HP? Wiem, że w testach lepszy jest Nexxxos, ale to podobno flow killer jest ;/

wiesz to sa 1-2 *C różnicy wiec lepiej brać to co POLSKIE :D

tu masz ciekawe porównanie test bloków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie juz decydujesz na 2x120 na przodzie, to mozna pojsc za ciosem (jak nie zalezy na ciszy) i umiescic 2 takie chlodnice na zasadzie kanapki (2 advanced). Beda 4 wentyle, glosniej, ale wydajnosc lepsza niz nawet 3x120 praktycznie bez straty miejsca wzgledem jednej 2x120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o przepływ mi chodzi, czy Nexxxos, blok na GPU i ewentualnie 2 chłodnice 2x120 nie będą zbyt dużym wyzwaniem dla Coolrivera?

Da rade. Nie bedzie duzego przeplywu.

 

kwakman

 

CR2 spokojnie daje rade z chlodnica 3*120mm i 2-3 blokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przepływ nie jest aż tak bardzo istotny, jak bedzie zbyt duży to układ niebedzie w pełni wydajny, a ideą każdego ukladu jest efektywne odbieranie ciepła.

ja w swoim zestawie mam pomoe Innovatek HPPS, która charakteryzuje się niskim przepływem, ale za to wysokim podnoszeniem słupa wody,

w dodatku na procku siedzi KTC PQ-PULS P4 który ma bardzo duże opory, na GPU Abadon PRO i chlodica Cooltec eX 2x120, temeperaturki mam niskie a całość upakowana w małej budzie

w planach jeszcze blok Cube NB ciekawe czy układ dalej bedzie tak wydajny, (i do tego jeszcze BW ultimate 121 być może sie okaże ze nie bedzie potrzebna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost przeplywu zawsze obnizy temp, zaleznie od bloku, w jednych prwie wcale, w innych wyraznie.

Argumenetem jest raczej to ze roznica w wydajnosci to raptem kilka stopni, ktore mozna odbic sobie np pasta CLP. Zreszta ogranicza nas to mocno w wyborze pompki ktora musi byc glosniejsza.

 

Jezeli skladasz wc ktore nie bedzie mialo okna i pelnilo funkcji oltarzyka na biurku - to kierowalbym sie glownie cena, tzn nie wychodzil powyzej 100zl. Nie oplaca sie wydawac wiecej kasy na blok o ile nie ma sie jakichs innych ukrytych celow (np chce miec wszystko jakiejs firmy, jak np niektore gospodynie domowe chca miec wrzystkie tacki w kuchni jednego koloru :)). Bo roznice w temp nie rekompensuje zazwyczaj wzrostu wydatkow i sa generalnie malo istotne w praktycznym uzytkowaniu pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli skladasz wc ktore nie bedzie mialo okna i pelnilo funkcji oltarzyka na biurku - to kierowalbym sie glownie cena, tzn nie wychodzil powyzej 100zl. Nie oplaca sie wydawac wiecej kasy na blok o ile nie ma sie jakichs innych ukrytych celow (np chce miec wszystko jakiejs firmy, jak np niektore gospodynie domowe chca miec wrzystkie tacki w kuchni jednego koloru :)). Bo roznice w temp nie rekompensuje zazwyczaj wzrostu wydatkow i sa generalnie malo istotne w praktycznym uzytkowaniu pozniej.

WC nie będzie pełniło funkcji "ołtarzyka", ale nadal nie wiem który blok lepiej wziąć, Nexxxosa, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...