Skocz do zawartości
Nadrill

Update Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

No pisałem, że włożyłem płytę i nic się nie włącza <_<

Jeśli płyta jest na gwarancji to do serwisu z nią , jeśli nie zadziała wyciągnięcie baterii.

Potem trzeba oddać do przeprogramowania lub wymiany bios.

Dotarł już nowy CPU czy jeszcze tylko na starych CPU RAM to sprawdzałeś?

Wyjmowanie baterii to zazwyczaj więcej niż opisuje instrukcja i może być powodem utraty gwarancji ale do tej płyty jest w instrukcji.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta jest na gwarancji to do serwisu z nią , jeśli nie zadziała wyciągnięcie baterii.

Potem trzeba oddać do przeprogramowania lub wymiany bios.

Dotarł już nowy CPU czy jeszcze tylko na starych CPU RAM to sprawdzałeś?

Wyjmowanie baterii to zazwyczaj więcej niż opisuje instrukcja i może być powodem utraty gwarancji ale do tej płyty jest w instrukcji.

Spróbuję wyciągnąć baterię. Przecież chyba i tak nie będzie tego widać że była wyciągana.

 

Dotarł CPU, ale to raczej nie wina tego co jest w kompie. Wiatraczek wiruje.

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Spróbuję wyciągnąć baterię. Przecież chyba i tak nie będzie tego widać że była wyciągana.

 

Dotarł CPU, ale to raczej nie wina tego co jest w kompie. Wiatraczek wiruje.

Przeczytaj instrukcję bo w niej jest wyciągnięcie baterii i przełożenie zworki jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcję bo w niej jest wyciągnięcie baterii i przełożenie zworki jednocześnie.

A na ile wyciągnąć tą baterię? Jak myślisz, czy to coś da? I Trudno ją wyjąć, czy tak jak z zegarka? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A na ile wyciągnąć tą baterię? Jak myślisz, czy to coś da? I Trudno ją wyjąć, czy tak jak z zegarka? :rolleyes:

Może coś dać skoro producent płyty umieszcza to w instrukcji.

Wyciągnij na minutę i w między czasie kilka razy załóż zworkę na 10 sekund na 2 i 3 pin ewentualnie zewrzyj te piny inną pewniejszą

metodą niż zworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee
:damage_wall: Kurde, no. Niemożliwe. Jeżeli komp nie działa po wgraniu biosa to przełóż pamięci w slotach. Jeżeli dalej nie będzie się włańczał to włóż płyte CD- ROM którą dostałeś z płytą główną i po włączeniu komputera wciśnij jednocześnie klawisze ALT+ F2. W tan sposób odzyskasz orginalny BIOS. Wgrywałeś nowy bios za pomocą oprogramowaqnia producenta, no i nie wyszło. Ja obstawiam błędnie działające pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś dać skoro producent płyty umieszcza to w instrukcji.

Wyciągnij na minutę i w między czasie kilka razy załóż zworkę na 10 sekund na 2 i 3 pin ewentualnie zewrzyj te piny inną pewniejszą

metodą niż zworka.

No nie byłem pewny, bo szukając o BIOSie niektórzy pisali, że trzeba ją wyjąć na minutę, 10, a nawet parę godzin. :)

 

:damage_wall: Kurde, no. Niemożliwe. Jeżeli komp nie działa po wgraniu biosa to przełóż pamięci w slotach. Jeżeli dalej nie będzie się włańczał to włóż płyte CD- ROM którą dostałeś z płytą główną i po włączeniu komputera wciśnij jednocześnie klawisze ALT+ F2. W tan sposób odzyskasz orginalny BIOS. Wgrywałeś nowy bios za pomocą oprogramowaqnia producenta, no i nie wyszło. Ja obstawiam błędnie działające pamięci RAM.

Mogę przełożyć. Ale co to mi da? Nie rozumiem, uszkodziły mi się po nieudanym wgraniu BIOSu? :)

Teraz mi się przypomniało, że 1,5 roku temu miałem problemy z resetowaniem się kompa. Na celowniku były RAMy, ale dałem do serwisu. Podobno 'wgrali mi nowy BIOS' :> I od wtedy mi się nie resetował, tak nawiasem.

Już pisałem we wcześniejszych postach, że motyw z płytą nic nie daje. Ten skrót także. Monitor przy włączeniu ma 'pomarańczowe światełko'. Po ok. 3 sekundach od włączenia następywało piknięcie, pokazywał się obrazek asusowy, i światełko miało niebieski kolor. Teraz komputer się wyłącza przed tym piknięciem. Prócz nowego CPU kupiłem też RAMy, ale jak już pisałem: co to da...

 

Instalowałem wszystko ok, żadnych errorów, wszystko wg. poradnika od dwaIP, PCFormatu i jakiejś stronki. Tyle że komputer zamiast się zrestartować się wyłączył... Ech, specjalnie kupiłem proca i RAMy dla Assassin's Creed, teraz kasę będę musiał wydać na serwis... życie. :cry:

Edytowane przez Nadrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Co ci to da?

Jeżeli masz wadliwą płyte i jest na gwaranci do dostaniesz nową, a jeżeli jest sprawna i wyślesz ją do serwisu to tylko stracisz czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci to da?

Jeżeli masz wadliwą płyte i jest na gwaranci do dostaniesz nową, a jeżeli jest sprawna i wyślesz ją do serwisu to tylko stracisz czas.

Yyyy? Tzn. jeśli przełożę ram i będzie działać, to oznacza, że jest wadliwa?

No to jeśli jest sprawna, i dałbym ją na gwarancję, to bym stracił czas, a tak może w serwisie wgrają bios nowy od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Instalowałem wszystko ok, żadnych errorów, wszystko wg. poradnika od dwaIP, PCFormatu i jakiejś stronki. Tyle że komputer zamiast się zrestartować się wyłączył... Ech, specjalnie kupiłem proca i RAMy dla Assassin's Creed, teraz kasę będę musiał wydać na serwis... życie. :cry:

Może z nowymi pamięciami płyta wstanie normalnie.

Nie wiadomo co wtedy zrobili z problemem. (może tylko ustawili coś w bios i po wgraniu nowego ustawienia są inne)

Jeśli z nowym RAM nie zadziała to gwarancja na płytę się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z nowymi pamięciami płyta wstanie normalnie.

Nie wiadomo co wtedy zrobili z problemem. (może tylko ustawili coś w bios i po wgraniu nowego ustawienia są inne)

Włożyć 1 kostkę czy 2?

 

Jeśli z nowym RAM nie zadziała to gwarancja na płytę się przyda.

Ta, i pożegnam się z płytą na 3 tygodnie...to już wolę wydać te 50 zł na nowy BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Włożyć 1 kostkę czy 2?

Ta, i pożegnam się z płytą na 3 tygodnie...to już wolę wydać te 50 zł na nowy BIOS.

Jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ok, wyjąłem bateryjkę i komp ruszył :D

Teraz tylko montaż procka. DwaIP, masz u mnie browara :D

Jak się sprawuje nowe CPU?

Po wymianie procka nie trzeba już było robić reset CMOS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle namieszaliscie.. Po co to cale kombinowanie skoro Nadrill ma plyte z EZFlash ?......... Wystarczyloby sciagnać biosa ze strony asusa i uruchomic to cudowne narzedzie. Bezpiecznie i dziecinnie prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje nowe CPU?

Po wymianie procka nie trzeba już było robić reset CMOS ?

W jakim sensie? Mogę zrobić, jak włożyłem pisało, że proc został zmieniony i cośtam jeszcze, ale dałem F1 i nie widziałem. :) Czy to ważne?

A proc? Hm, dałem go i 2 GB ram i zamiast 19 000 punktów w 3Dmarku 2001 mam 25 000. A w Codzie nie czuję różnicy... jakiśtam mały zawód jest. :huh:

 

Niezle namieszaliscie.. Po co to cale kombinowanie skoro Nadrill ma plyte z EZFlash ?......... Wystarczyloby sciagnać biosa ze strony asusa i uruchomic to cudowne narzedzie. Bezpiecznie i dziecinnie prosto.

Ekhm, tak jakoś wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam inny problem. Zdjęłem proca, żeby dać lepszą pastę. Wcześniej jednak dałem jej za dużo i trochę jej wyciekło na boki. Poza tym miałem lekko upaćkane łapy tą pastą i malutko jej naleciało na te 3 pręciki na procku. Przeczyściłem je delikatnie chusteczką. Nawet na nich nie było, tylko na tej zielonej podstawce. Proc mam nadzieję będzie działał, tak? :(

Aha, lekko mi się 3 pręciki wykrzywiły. Wyprostować je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć ile powinna trzymać bateryjka CMOS?

 

Wczoraj wymieniłem na nową, ponieważ jedna siadła po dwóch-trzech miesiącach uzytkowania nowej płyty.

Zakupiłem baterię za 10zł (sam niewiem czy to dużo czy mało jak na taką baterię).

 

post-154911-1207057670_thumb.jpg

 

Problem tkwi w tym. Wczoraj jej napięcie wynosiło 3.27

Dzisiaj jak widać na zdjęciu ma już 3.10

 

Jak tak dalej pójdzie to będe musiał wymienić następną za dwa tygodnie :blink:

Co jest grane? Czyżby coś z układem płyty?

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzymy miernikiem!

 

Jeszcze przed jej zamontowaniem (wczoraj) mierzyłem. Miała 3.2V , a everest pokazywał 3.27V.

Widać, że coś tu nie gra. Już kiedyś wysuwałem podobny temat na waszym forum tylko apropos Checksum Error przy załączaniu komputera. Wszyscy radzili wymienić bateryjkę. Tak też zrobiłem. Pytając czemu tamta tak szybko się wyczerpała słyszałem odpowiedzi, że istniała możliwośc zamontowania przez producenta wadliwej sztuki.

Niestety coś nie chce mi się w to wierzyć, ponieważ przeciętna bateria (tak czytałem) powinna wytrzymać około 5 lat.

Napięcie mojej gwałtownie maleje i jak tak dalej pójdzie nie wytrzyma nawet miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...