Skocz do zawartości
TomCat

Dostałem Podwójny Zwrot Podatku Z Uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak się składa że w okresie maj - październik 2007 popracowałem trochę w UK i właśnie dostałem zwrot podatku.

Dodam że jestem w Polsce, wszystko załatwiane było stąd i załatwiałem to sam, bez pośrednictwa firmy.

 

I tak :

W połowie lutego dostałem czek na 700f więc jeszcze tego samego dnia poleciałem do swojego banku (w PL) zrealizować czek - czas oczekiwania kilka tygodni.

Ale już pod koniec lutego dostałem przelew (zwrot podatku) na konto angielskie (zdziwko że tak szybko i na ang konto!!), więc po tygodniu już to sprowadziłem na swoje polskie konto. A tu dziś na polskie konto wpływa mi suma ze zrealizowanego czeku.

Czyli w skrócie kasę przelali mi na konto angielskie i wysłali czekiem.

 

No i mam podwójnie ale chcę to jakoś odkręcić żeby mi za rok czy 2 nagle nie kazali tego zwracać a ja nie będę miał z czego.

 

Czy ktoś może wie co i jak mam zrobić w takiej sytuacji ??

 

Kurna tak to jest, człowiek nie ma kasy problem, człowiek dostanie kasę problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni są tacy nierozgarnięci. Kiedyś dostałem podwójną wypłatę, kiedyś słyszałem, że znajomego linie lotnicze nie obciążyły kosztami biletu, pomimo, że podał im konto i miał zapisane, że zapłacono. Dziwny to kraj :)

 

BTW. Ile czekałeś na zwrot?

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich blad, ich problem

Jup ale zauważ:

No i mam podwójnie ale chcę to jakoś odkręcić żeby mi za rok czy 2 nagle nie kazali tego zwracać a ja nie będę miał z czego.

No i wtedy nie będzie tak miło ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, zgłosić trzeba. Te linie lotnicze mogą się upomnieć o zapłatę, gdy na koncie środków nie będzie to mogą oddać sprawę do sądu.

zgłosić sprawę do sądu a za co mają go sądzić za to, że nie ściągnęli sobie środków za bilet z jego konta mimo, że numer podany mieli - bo tak zrozumiałem ten post, no way...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

complaint line z hmrc

0845 900 0444

 

Typowa brytyjska pomyłka :) Wysłają czek gdy nieufają czy to ten człowiek. Czyżby czek się przedawnił, że przelali na konto w uk ?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosić sprawę do sądu a za co mają go sądzić za to, że nie ściągnęli sobie środków za bilet z jego konta mimo, że numer podany mieli - bo tak zrozumiałem ten post, no way...

Zauważ, że to Ty jesteś zobowiązany za zapłacenie za ten bilet. Jak kupiłem laptopa, to kasę mi ściągnęli dopiero dzień przed wylotem z UK. Sam się zastanawiałem czy będę musiał zostawić środku na koncie i raczej musiałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czek się raczej nie przedawnił bo jak mówię czek dostałem koło 15 lutego, kasę na konto angielskie pod koniec lutego a wczoraj kasę ze zrealizowanego czeku.

Papiery wysłałem w grudniu czyli czekałem na to ok 2 miesięcy.

 

Spróbuje zadzwonić na ten nr z hmrc tylko że ja nie speak so well więc nie wiem jak to bedzie. Pozatym poniosłem koszty przewalutowania i przelewu związane z przeniesieniem tej kasy z konta angielskiego na polskie i jeżeli bede miał to zwracać to znów poniose koszty więc jakoś musze to załatwić że przeleję im tę kasę minus te koszty....No bo przecież nawet jeżeli to typowa brytyjska pomyłka to ja nie mam zamiaru za te pomyłki płacić z własnej kieszeni...a kase jak najbardziej chce zwrócić ...Ale gdyby tam były dwa zera więcej to juz bym myślał nad otwarciem baru na plaży na Hawajach :wink:

 

W zeszłym roku też odzyskiwałem podatek i wysłali mi sam czek i było ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze

 

Tax & Benefits Confidential

0845 608 6000

 

Open: 8.30am to 5pm Monday to Friday (Closed bank holidays)

 

The Tax & Benefits advice line offers people operating in the hidden economy confidential help and information to help them put their affairs in order.

 

Dzwoniłem przed chwilą, ale automat mówi "we are currently closed and we will reoplen on saturday morning". Ot, taki mają burdel.

 

Spróbuj wydobyć od nich email, to pomogę, jeśli zechcesz, napisać pisemko opisujące sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki djsilence

Spróbuję tam zadzwonić po świętach i zobaczę co będzie a jak się uda tego maila wyrwać to bedę wdzięczny za pomoc w sporządzeniu tego pisemka...

 

pozdrawiam & happy easter 4 all :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...