Skocz do zawartości
andixad

Psf-460-p12s Vs Gps-400aa-101a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Muszę wymienić zasilacz. Zastanawiam się w zasadzie tylko nad dwoma. Tu mam pytanie: czy warto brać Pentagram PSF-460 P12S Passive zamiast Chieftec GPS-400AA-101A (nie uwzględniać ceny). Jeżeli jakość produktów jest podobna ( jest? ), to z uwagi na cisze wziąłbym chyba Pentagrama, chyba że jest inaczej. Proszę o podpowiedź. A i jakie znaczenie ma pasywne/aktywne PFC?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jakie znaczenie ma pasywne/aktywne PFC?

Aktywne pracuje bez żadnej naszej ingerencji z napięciem od 110V do 240V. Ponad to, pasywne PFC jest bardziej zalecane do większości UPSów.

zy warto brać Pentagram PSF-460 P12S Passive zamiast Chieftec GPS-400AA-101A (nie uwzględniać ceny).

Nie warto, lepiej wentyl wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywne pracuje bez żadnej naszej ingerencji z napięciem od 110V do 240V. Ponad to, pasywne PFC jest bardziej zalecane do większości UPSów.

To, akurat mi najmniej przeszkadza, żeby raz na zawsze ustawić na 230V.

Nie warto, lepiej wentyl wymienić.

Dlaczego nie warto? Gorszy niby jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie cenowej Chieftec to najlepszy wybór poza głosnością oczywiście, wykonanie ("środek" zasilacza) i stabilność na bardzo dobrym poziomie. Jedyna wada to głosność i brak oplotów na kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie cenowej...

A jeżeli szefa dostane za 139zł, a pentagrama za 120zł(za 170zl też widziałem), bo za tyle go mogę dostać, to czy nadal lepiej brać Chieftec'a ? :? Zawsze piszecie, że Chieftec jest dobry, a co w ogóle powiecie o Pentagramie?? Dlaczego go nie brać?? Czy jest fatalnie wykonany, ma niestabilne napięcia...? Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...