Skocz do zawartości
niewidoczny

Zestaw + Monitor Do Ok. 2500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zakup komputera wraz z monitorem, ciężko się studiuje bez własnej maszyny :) mam na ten cel około 2500 (+/- 100 zł) i jest to kwota absolutnie nieprzekraczalna, gdyż to są całe moje oszczędności, dlatego prosiłbym przy ewentualnych propozycjach by mieć to na uwadze.

Zaplanowałem coś takiego:

 

Pentium Dual Core E2160 Box

MSI P35 Neo2-FIR

Kingmax DDR2 2x1GB 800

Galaxy GeForce 8600GT CoolerMaster 512MB

WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS

Pioneer DVR-115D BK

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

CoolerMaster Elite 331

Samsung SyncMaster 2232BW

 

To teraz czas na moje pytania:

1) Co do płyty głównej, wymagania to wiadomo, stabilnie, dobre OC, dobre rozłożenie elementów no i bezawaryjnie :) interesuje mnie właściwie czym ta płyta różni się od Abita IP35, Foxconna P35A-S, DFI BloodIron, bo to te są najczęściej polecane i cieszą się najlepszą opinią w testach, choćby na tym portalu.

2) Jeśli dobrze czytałem, to właśnie te pamięi są polecane przez was, jednak sąone dość trudne do dostania, czy w podobnej cenie, tj. do 150 zł są jeszcze jakieś dobre pamięci, OC jest możliwe, choć jestem w tym początkujący i nie będę szarżował jak nie będę wiedział jak :P

3) GF 8600GT to chyba jedyne rozsądne wyjście w mojej finansowej sytuacji, ale nie wiem który model byłby najodpowiedniejszy

4) Co do nagrywarki to już zupełnie się gubię w tych oznaczeniach :)

5) zasilacz i obudowa, były polecane, więc chyba nie będą złe, zastanawiam się czy jakby wziąć słabszy zasilacz, czy nie zablokowałoby to późniejszej rozbudowy (powiedzmy 8800GT za jakieś pół roku)

6) Biedzę się też nad monitorem, jest to najdroższy produkt i będzie najdłużej w użyciu (pewnie kilka lat) dlatego chciałbym wybrać coś odpowiedniego, na ile pozwoli mi budżet. Pomyślałem o tym modelu, ale jeste otwarty na inne sugestie :)

 

Do całości zestawu trzeba mi jeszcze klawiatury i myszki, też byłbym wdzięczny za jakieś tanie a dobre propozycje, trzeba by na nie zostawić z łącznej puli pewnie z 80-100 zł.

 

Wyliczyłem ten zestaw orientacyjnie z Apollo, jakoś tam mi to najtaniej wyszło. Interesuje mnie albo całość w jednym sklepie z wysyłką, albo cześć z odbiorem własnym (mieszkam w Krakowie). Licząc zestawy, pamiętajcie też o ewentualnych kosztach przesyłki :)

To by było na tyle, z góry dziękuję za wszelką pomoc w moim życiowym zakupie :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ok

Mobo ok

Kingston 800Mhz (spokojnie wystarcza do OC tego procka)

Grafika 8600GT 256MB! (chyba ze szukaj 8800GS lepsza bedzie)

Dysk ok (ja polecam Seagate)

Szef bedzie spoko (podobniesz troche glosne są), alternatywą bedzie Amacrox 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*E2160

*MSI Neo-F

*Corsair 2GB 800MHz CL4

*8800GT http://www.agito.pl/seria_8/msi_geforce_88...168.326212.html

*2032bw

*Chieftec GPS-450AA-101A 450W - wedle uznania

*obudowa jak uwazasz

*nagrywarka jak uwazasz

* Seagate 7200.10

 

i miescisz sie w 2500.

 

 

8600gt i 1680*1050? (oczywiscie z detalami :D)

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...