Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ale Vsynca włączaj tylko do gier gdzie masz stałe ponad 60 FPS (zakładając że masz odświeżanie 60 Hz), bo poniżej tego Vsync działa kiepsko i wyraźnie zmniejsza wydajność, zwłaszcza przy tym odświezaniu. Często gdy bez Vsynca jest 35-40 FPS, po włączeniu Vsynca ilość spada do stałych 30.

To niestety wada tej funkcji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem był by frame limiter ustawiany z poziomu sterowników. Wybierasz ile FPS chcesz max mieć i po problemie, zero skakania FPS-ów jak przy Vsyncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dokonałem ostatnio zakupu (nowe psu) i zastanawiam się teraz czy warto podkręcać kartę przy mojej konfiguracji czy może poczekać trochę na nowe Phenomy i zmienić proca (ze wzgl. efekt skalowania karty procesorem?) doradźcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie mam zamiar zrobić - dzięki za pomoc.

Swoją drogą, dlaczego zasilacz piszczy, a nie karta od takiej ilości FPSów

Ja miałem to samo, Twoja zasiłka nie wyrabia przy takim poborze. Zainwestowałem w Enermaxa MODU+82 625 i nic nie ćwierka...... ćwierkają cewki na grafie ale to już norma :rolleyes: . Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na karcie 8800GTS - nie ćwierkało. Wsadziłem EVGA SC GTX 280 i zaczęła się jazda. W menu gier piski i trzaski.

Po uruchomeniu gry już było spokojniej.

Zmiana zasiłki na ENERMAX i po problemie. Nic nie ćwierka - niezależnie od ustawień. Totalna cisza.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyście słyszeli jak HD4870X2 u kolegi cwierka na Korsarzu 650W :lol: Lepiej budy nie otwierać. I żadnych wygaszaczy 3D.

Może to faktycznie ma związek z zasiłką (ale nie koniecznie z jej mocą), chociaż hałas z karty? :blink:

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkał się już ktoś z próbami modyfikacji sterów w celu odblokowania SLI na starszych chipsetach Intela? Bo stery pod SLI na X58 już są.

Nie spotkałem się, ale myślę, że to kwestia oprogramowania /Biosu/, w końcu np. na X38 mamy 2x16, na x48 też, ale pewnie kluczem jest BIOS, tak przynajmniej wynika z ogólnego szumu w internecie. Skoro nVidia traci na sprzedaży dzięki dobrej ofercie ATI to mogłaby odblokować SLI na innych chipsetach niż swoje. Pamiętacie jak kiedyś nvidia próbowała wmówić że jest konieczny dodatkowy chip aby na x58 SLI działało? Teraz okazuje się, że wystarczy modyfikacja BIOS i sterowników....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo nowe stery 18x.xx poprawiają zarządzanie energią , ale nadal podczas oglądania filmów włącza się tryb low power 3d. Ale wystarczy zapodać te same takty i napięcie w trybie low power 3d jakie są w trybie 2d. Już nie potrzeba kombinować rivą , wystarczy zmodyfikować bios :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo nowe stery 18x.xx poprawiają zarządzanie energią , ale nadal podczas oglądania filmów włącza się tryb low power 3d. Ale wystarczy zapodać te same takty i napięcie w trybie low power 3d jakie są w trybie 2d. Już nie potrzeba kombinować rivą , wystarczy zmodyfikować bios :wink: .

O którym systemie piszesz, pytam bo pod XP w czasie oglądania filmów na sterch 180.43 u mnie jest tryb 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pod xp i vistą podczas oglądania filmów działa tryb low power 3d , czyli tak jak nvidia sobie umyśliła. Na poprzednich sterach karta wchodziła odrazu w tryb 3d podczas oglądania filmów.

 

Przypominam , że tryb 2d - 300/600/100 1.03v , a low power 3d - 400/800/300 1.06v.

 

Także sprawdz rivą podczas oglądania filmu jakie masz aktualne takty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mialem takie male udzadzonko co mierzy pobor pradu i musze powiedziec ze jestem w szoku.... moj zestaw w idle pobiera okolo 150 W a w stresie jakies 320W !! Mozna byłoby sadzic ze pociagnie wiecej. W ramach ciekawostek robilem ostatnio tez testy X58 i CF na 4870 i pobor mocy to jakies 360W w 3Dsmarku06 :) Nie tak zle ... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mity,że do gtx280 potrzeba zasilacza ponad 550W są nieprawdziwe ;)a 650W pociągnie dwie takie karty :P

Dokładnie, wyobraź sobie że mój sprzęt z sygnaturki chodzi na mojej archaicznej zasiłce (4 lata) bez problemów, a zasiłka ma takie parametry:

http://www.cooling-masters.com/articles.php?id=23&page=0

A ludzie piszą że musi być silna linia 12V, chyba że ktoś uważa za silną linię 12V 1x22A...

tak samo na pudełku pisze min 500W!!! Myślę, że poprostu producenci kart graficznych mają układ z producentami zasilaczy i interes sie kręci, a naiwni kupują nowe zasiłki po 700W i więcej.... hehe...

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...