Skocz do zawartości
ddzini

Quad Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam spooory problem

mianowicie

zlozylem nastepujacy zestaw:

2x BFG NVIDIA GeForce 9800 GX2 1GB

2x2 OCZ DDR3 PC3-12800 Platinum Dual Channel

Evga CK-NF79-A1 nForce 790i Ultra SLI 775 A1

zasilacz Tagan 1,3kw

mysle ze dyski sa tu malo wazne - wiec pomijam ;)

zaznaczam - psychopata nie jestem ;) wiec to nie moje;) -> ot kazali zlorzylem ;)

 

Co dziala:

1 - Vista Ultimate poprawnie widzi all 4 rdzenie grafik

2 - zainstalowane poprawnie wszystkie sterowniki do MoBo

3 - sciagniete wszystkie poprawki Visty

4 - ba przefleszowalem Mobo nowym biosem...

5 - zainstalowane poprawnie sterowniki 174.74 - czyli najnowsze... - poprawnie wykrywa i odpala Q Sli...

 

Problem...

 

1 - 3dsmark .... pokazuje czy to na jednej czy na 2 kartach w zasadzie ten sam wynik ... okolo 12k

2 - 3dsmark nie wykrywa SLI a pisze o pojedynczej karcie

 

a na koniec prosba...

 

kazda wskazowka byla by mile widziana, bo ja juz rozkladam rece

 

Edit: proc 9300 .. czyli 2,5ghz na razie nie ruszany - acz z dobrym chlodzeniem ;) w razie jak co

Edytowane przez ddzini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2 koła to ja mam w Marku2006. Możliwe, że nie obsluguje on Quad SLI. Ale sprobuj w sterach od grafy poeksperymentowac z ustawieniami SLI.

No chyba, że proc jakis słąby jest... Moze masz Celerona?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 2x BFG NVIDIA GeForce 9800 GX2 1GB nic nie wnosi

w 3Dmarku 2006. Wyniki beda takie same lub podobne co na jednej karcie GX2. 12 tys. to niestety za mało jak na GX2.

Powienienes miec najbidniej z 16000. Po trzecie wyniki w 2006 na Viscie sa nizsze o ok 1000 punktów niz na XP.

 

PS. Wyjmij jedna karte i zobacz ile bedziesz mial na 1 GX2.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 2x BFG NVIDIA GeForce 9800 GX2 1GB nic nie wnosi

w 3Dmarku 2006. Wyniki beda takie same lub podobne co na jednej karcie GX2. 12 tys. to niestety za mało jak na GX2.

Powienienes miec najbidniej z 16000. Po trzecie wyniki w 2006 na Viscie sa nizsze o ok 1000 punktów niz na XP.

 

PS. Wyjmij jedna karte i zobacz ile bedziesz mial na 1 GX2.

wlasnie mam to samo.... 10-12k w zaleznosci od ustawienia trybu wyswietlania w sterowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - 3dsmark .... pokazuje czy to na jednej czy na 2 kartach w zasadzie ten sam wynik ... okolo 12k

bez quada @4giga, to duzej roznicy w pkt nie zobaczysz na jednym gx2, a co dopero na dwoch

chcesz zobaczyc roznice, to odpal 3dmarka w max rozdz i max fsaa.

 

2 - 3dsmark nie wykrywa SLI a pisze o pojedynczej karcie

ten typ tak ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Mam GX2 i 8500 i mialem po lekkim podkreceniu grafiki i procka na 4200 ponad 20 000 w 2006.

no ale masz ten proc wykrecony powyzej 4ghz....

on ma tylko 2.5ghz i on jest waskim gardlem...a ilosc rdzeni to niema nic do gadania, pomijajac test cpu w ktorym wiecej rdzeni podwyzsza troche wynik ale i tak wole 2rdzenie i 4ghz niz 4rdzenie i 3.6

 

moim zdaniem procesor nie trafiony do tego zestawu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze wiecej moze 22000?

Ale nie 12000 ja tu kolega pisal nawet na quadzie 2500.

wynik 12k dziwnie niski, niech sprobuje na jednej karcie,moze wynik wzrosnie, a jak nie to niech proca podkreca przynajmniej do tych 3.2ghz

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na 2.5Ghz karta powinna miec cos okolo 16-17k w 06 bez zadnych specjalnych ustawien,wsio na def,wiec wynik niski,moze sie przegrzewa?moze wlaczony AA??a moze najnormalniej w swiecie zasilacz nie wyrabia,bo nie widze zadnego info o zasilaczu :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zasilka raczej mało ma do tego. Mam 500w i wszystko gra i buczy i na viscie x64 mam jakies 18k. Sprawdziłeś czy oby napewno masz dwa kable dobrze podłączone??

kurde specjalnie dla ciebie obnizylem proca do 3ghz i mam niecałe 17k. Czyli to tez nie to

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie na procku e8500@4Ghz i grafie 600/1000@720/1100 jest w:

06-19k

03-74k

hmm,czyli w 06 cos kulawo,sprawdzilem te tryby rend.i najlepiej jest na tym preferowanym przez nvidie

05 i01 sprawdze jutro,bo czasu brak

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screany postaram sie zamiescic jak tylko komputer wroci mi na serwis, badz ja bede u klienta, poprostu nie mialem czasu a klient stal nademna... ot urok serwisu...

dowodem /pseudo - wszak screanow nie zamieszczam/ ze sli dziala poprawnie - w 3d smarku jest fakt ze przy full HD + AA x 8 i wygladzaniu na full wynik sie nie zmienia - jedynie karty glosniej wyrcza:D

anaway, klient zamowil sobie do tego 2 raptorki ktore beda w stripie lataly

w zasadzie jedyna rzedza jaka mozna miec lepsza to proca Extreme + naprawde doobre chlodzenie wodne badz zamrazarke:D

 

niestety, czas jaki spedzilem nad tym zeby to pracowalo poprawnie, a czas jaki spedzilem na testach wydajnosci jest niewspolmierny, stad brak ewidetnych dowodow.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...