Skocz do zawartości
Twój Pan

Kilka Rekordów świata W Kategorii Amd :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak nisko ma CB bo od jakiejs tam wartosc wszystkie programy pokazywaly ta sama temp. Lepsza plyta tu za wiele nie pomoze, chyba ze znasz jakas ktora podnosi max htt przy ujemnych temp w porownaniu do mojej DFI ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie widziałeś temp, to może orientacyjnie, jaką to była temp, przy której nastąpił błedny odczyt ;?

 

niestety nie znam :(

 

ciekawe co pokaże dfi na nforce 780a oraz nowy amd z sb750, ciekawe czy wogole będzie dfi na nf780a.

 

i tak btw

 

będzie dogrywka z tym 6.4 czy już go sprzedałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie widziałeś temp, to może orientacyjnie, jaką to była temp, przy której nastąpił błedny odczyt ;?

 

będzie dogrywka z tym 6.4 czy już go sprzedałeś ?

Gdzies chyba to pisalem dokladne wartosci, jednak z tego co pamietam jaja sie robily juz przy odczycie ~-20'C

 

Jakis czas temu bawiłem się z nim troche na ln2, 1M przechodziło nawet na 4130-4150, jakies tam lepsze 1M padło ale brak screena. Obecnie nie mam plyty pod niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies chyba to pisalem dokladne wartosci, jednak z tego co pamietam jaja sie robily juz przy odczycie ~-20'C

(...)

jak tu nie kochać amd :rolleyes:

 

(...)

Jakis czas temu bawiłem się z nim troche na ln2, 1M przechodziło nawet na 4130-4150, jakies tam lepsze 1M padło ale brak screena. Obecnie nie mam plyty pod niego

jesio pomęczę ;)

 

sub20 możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub20 możliwe ?

Przy 4150+ i popracowaniu nad kilkoma kwestiami mozliwe, jednak bardzo ciezkie. Brak mi mobasa i cierpliwosci do tego ;)

 

Mam nawet pewien pomysł...

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4150+ i popracowaniu nad kilkoma kwestiami mozliwe, jednak bardzo ciezkie. Brak mi mobasa i cierpliwosci do tego ;)

no wiec, pozostaje mi jednak życzyć cierpliwości do tego i zrobienia sub20 ;)

 

no chyba, ze czekasz aż ktoś spróbuje zbliżyć się do Twoich wyników (nie insynuuje siebie :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jakiekolwiek spi od Milansa zobaczyć, wtedy bedzie mozna gratulować :)

 

A do tych 4GHz wbrew pozorom jest dalej niż bliżej, na AMD w takich warunkach każdy MHz więcej to straszna walka

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze chce powtórzyć, że na amd zimniej = nie zawsze lepiej ?

 

MaSell przepraszam, ze wątek śmiecę.

 

Dołączona grafika

 

:lol:

 

i działał tak.

 

procek sie skończył, wall na 3500 nie zależnie od napięcia (od 1.675 do 1.85 [max na dfi infinity]) do temp (od -5C do tego co na obrazku)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze chce powtórzyć, że na amd zimniej = nie zawsze lepiej ?

Tak, na AMD zimniej = mniejsze HTT, udowodnij mi, ze procek zrobi TAKIE same HTT przy +30 jak i przy -110, chyle wtedy czola nisko i stopy caluje calemu gronu znawcow tematu.

 

*ok, moze jest jakis jeden na milion, ale generalnie wszystkie od zimna maja gorsze HTT. Bo wiadomo, MHz pojda w gore od zimna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na AMD zimniej = mniejsze HTT, udowodnij mi, ze procek zrobi TAKIE same HTT przy +30 jak i przy -110, chyle wtedy czola nisko i stopy caluje calemu gronu znawcow tematu.

(...)

ryba zobacz, ze w ogole nie tknąłem tematu htt. Mnie bardziej chodziło o to, ze na amd nie zawsze zimno szkodzi. zwykle dużo na minusie i htt kończy sie w okolicach 250mhz. zdaje sie hary pisał jak krecił z MaSellem na fc, ze przy ujemnej temp prock nie polubił htt wyższego niż 250.

 

(...)

*ok, moze jest jakis jeden na milion, ale generalnie wszystkie od zimna maja gorsze HTT. Bo wiadomo, MHz pojda w gore od zimna.

mega selekt jeżeli chodziło by o am2 chyba sie taki nie zdarzył, prędzej na 939, one jednak lubią bardziej zimno niż am2

 

a z tym powtarzaniem to nie chodziło mi o to, ze wiadomym jest ze -xxC + amd = lipa (większa lub mniejsza)

 

valid z tych -56C

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=417814

 

" :lol: "

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba zobacz, ze w ogole nie tknąłem tematu htt. Mnie bardziej chodziło o to, ze na amd nie zawsze zimno szkodzi. zwykle dużo na minusie i htt kończy sie w okolicach 250mhz. zdaje sie hary pisał jak krecił z MaSellem na fc, ze przy ujemnej temp prock nie polubił htt wyższego niż 250.

 

Przepraszam za to, ze wychylam sie z tlumu i smiem pouczac kogokolwiek z rewelacyjnego programu Quantum Force. Lecz obojetnie kto (no dobra, przesadzam teraz)... wiekszosc osob piszacych o tym ze AMD nie lubi zimna, ma na mysli to, ze HTT spada. Myslales inaczej? Tak, tak, zly ryba, ide sie kajac za burzenie czyjegos swiatopogladu.

 

 

Zimno = wieksze mhz cpu = kontroler ssie, dlatego jest mniejsze HTT. Byle by nie bylo powtorki z QPI, bo wtedy bedzie kupson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to, ze wychylam sie z tlumu i smiem pouczac kogokolwiek z rewelacyjnego programu Quantum Force. Lecz obojetnie kto (no dobra, przesadzam teraz)... wiekszosc osob piszacych o tym ze AMD nie lubi zimna, ma na mysli to, ze HTT spada. Myslales inaczej? Tak, tak, zly ryba, ide sie kajac za burzenie czyjegos swiatopogladu.

 

Zimno = wieksze mhz cpu = kontroler ssie, dlatego jest mniejsze HTT. Byle by nie bylo powtorki z QPI, bo wtedy bedzie kupson.

ten program jest taki el0 i w ogóle (gwoli ścisłości nie jestem w nim, mam płyte i tyle, z dziurą od 270).

 

To nie był mój światopogląd. Wiem, ze im niższa temp tym niższe htt, przeczytaj to co napisałem i o co mi dokładnie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Przepraszam za to, ze wychylam sie z tlumu i smiem pouczac kogokolwiekTak, tak, zly ryba, ide sie kajac za burzenie czyjegos swiatopogladu.

albo malo sypiasz albo masz problem z nadpobudliwoscia ziom,nikt nic takiego nie napisal take it easy ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie bez LN2 ;)

Na LN2 kilkadziesiąt mhz wyzej liczyłem spi, jednak valid sporo nizszy. Na agregacie jest duzo stabilniejsza temp co jest kluczowe w tej kwestii.

 

Ciekawostka - posiadam K8 dla którego nie ma większej różnicy w max htt pomiedzy -50'C a -190'C na spodzie kontenera :D ... a do tego ma odblokowany mnoznik :lol2:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LN2 kilkadziesiąt mhz wyzej liczyłem spi, jednak valid sporo nizszy. Na agregacie jest duzo stabilniejsza temp co jest kluczowe w tej kwestii.

 

Ciekawostka - posiadam K8 dla którego nie ma większej różnicy w max htt pomiedzy -50'C a -190'C na spodzie kontenera :D ... a do tego ma odblokowany mnoznik :lol2:

obstawiam, ze to coś z s939 :D

 

bo jeżeli z am2 to :blink:

 

kiedy 4.3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej, z mojej strony to koniec.

 

Jak ktoś chce "pokazać światu, że da radę" to nie ma problemu. Mój 6400+ leci do każdego kto podejmie wyzwanie: Pobicie mojego wyniku 4298.9MHz chociazby o 0.1MHz do końca 2008 roku, jako głowna nagroda owy procesor na własność. W razie niepowodzenia sprawny procesor spowrotem + skrzynka (24 szt.) dobrego piwa dla mnie. Ochotnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej, z mojej strony to koniec.

 

Jak ktoś chce "pokazać światu, że da radę" to nie ma problemu. Mój 6400+ leci do każdego kto podejmie wyzwanie: Pobicie mojego wyniku 4298.9MHz chociazby o 0.1MHz do końca 2008 roku, jako głowna nagroda owy procesor na własność. W razie niepowodzenia sprawny procesor spowrotem + skrzynka (24 szt.) dobrego piwa dla mnie. Ochotnicy?

dlaczego nie mogłeś napisać tego ~6 godzin temu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...