Skocz do zawartości
lukaszek22

Jaki Procesor Kupić Do 9800 Gx2

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Pomogliscie mi wybrac plyte glowna. Z tej plyty jestem bardzo zadowolony i prosze zebyscie mi pomogli jeszcze raz. Moj kolega kupuje sobie komputer. Kupi do tego geforce 9800 gx2 i sie pyta jaki procesor (bedzie krecic) bedzie dobry do tej karty zeby nie chamowal jej. Myslal nad c2d e8400.

 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chamowal

Chyba hamowal. :)

C2D E8400 + OC powinien dać radę, zastanowil bym się na E8200, bo to te same procki, różniące się mnożnikiem. Po OC powinny oba dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eckosx, z calym szacunkim ale głupoty gadasz :) tylko e8x00..

Osobiscie mam 9800GX2 i minimum to albo quad conajmniej 3600mhz lub 2 rdzeniowe conajmniej 4gh. To jest minimum!! Ja dopiero na 4ghz qx9650 widze co grafa potrafi a na 4,5ghz dopiero pokazuje swoje skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie otrzymalem odpowiedzi konkretnej.

 

1. Prosze linka do chlodzenia i do pasty

2. Ile kolega musial by podkrecic tego 4.0 ? bo jak widze w testach maja po 3.0 ghz - 3.2 ghz.

3. Zlozyliscie by zestaw za 5500 zl (monitor 19, karta graficzna 9800 gx2, procesor c2d 8400, myszka tu razer deather czy jakos tak :DDDDDDD, buda tu mam AEROCOOL ExtremEngine 3T, dysk wd 320 16 mb, no i moze plyta taka jaka daliscie mi czyli DFI LanParty DK P35-T2, no i nagrywarka. Dalo by sie cos zlozyc za 5500 moze dolozyc do tego 200 zl max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ghz conajmniej, żeby zobaczyć różnicę w smarkach i nietylko.

Pytanie nie tylko do autora zacytowanego postu, ale i do innych: mam rozumieć, że nie podkręcony E8400 będzie hamował 9800GX2? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisze mi ktos ?

Jak moj kolega kupi tego q9450 to musi go podkrecac zeby 9800gx2 nie chamowal ?

Ta musi. Na jednej ręcy można policzyć gry które korzystaja z 4 rdzeni. Lepiej wziac 2 szybkie niż 4 wolniejsze. Za rok/dwa się to zmieni.

 

Pytanie nie tylko do autora zacytowanego postu, ale i do innych: mam rozumieć, że nie podkręcony E8400 będzie hamował 9800GX2? :blink:

Zdecydowanie. 3GHz to dobre dla 8800GTS/GTX... Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. 3GHz to dobre dla 8800GTS/GTX...

Myślę, że grubo przesadzacie z tymi taktowaniami i nie jest to tylko moje zdanie :wink: Nie wydaje mi się żeby NVidia dopuściła do sytuacji, w której jej najlepsza (na chwilę obecną) karta byłaby hamowana przez topowe modele procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że grubo przesadzacie z tymi taktowaniami i nie jest to tylko moje zdanie :wink: Nie wydaje mi się żeby NVidia dopuściła do sytuacji, w której jej najlepsza (na chwilę obecną) karta byłaby hamowana przez topowe modele procesorów.

Poszukaj testów jak wygląda E8200 i E8200@3GHz z 8800GTS. Potem mów że przesadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj testów jak wygląda E8200 i E8200@3GHz z 8800GTS. Potem mów że przesadzam.

Proponuję żebyś się nie oburzał, bo nie masz ku temu powodów, zastanów się za to nad drugim zdaniem z mojego poprzedniego posta. IMO gdyby sytuacja wyglądała tak jak to opisaliście NVidia strzeliłaby sobie samobója, bo, po co komu karta, której nie wykorzystamy w pełni nawet posiadając najlepszy proc na rynku? Testów coś nie umiem znaleźć, ale nasuwa mi się od razu drugie pytanie - czy różnica występuje gdziekolwiek poza 3DM? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki przykład na szybko: LostPlanet.

Co do drugiego zdania do którego mam się odnieść to owszem, gry napewno będą i lepiej śmigać ale to nie oznacza to że pełen potencjał będzie wykorzystany. I jeśli się nie mylę gdy weszła 8800GTX też nie było procesora który by wykorzystał pełen potencjał tej karty.

 

PS. Nie oburzam się bo jak słusznie zauważyłeś nie mam powodu. Nie sadze bym się mógł oburzyć na osobe które nie wie że jest w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...