Skocz do zawartości
letrev

Akcesoria Motocyklowe ...

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę dlaczego taki temat:

Otóż kupiłem motocykl SUZUKI GSR600A i stanąłem przed wyborem akcesoriów, do motocykla dołożyłem największą szybę jaką się dało (tzn całe 15cm ma :D :D :D ) i crash-pady.

Od tego momentu zaczęły się schody bo przyszło mi wybrać kask...

Cena w zasadzie nie gra roli ale z drugiej strony jak kupie kask za 3000 złoty czy poczuje różnice z takim za 800 powiedzmy ?

Śmiem w to wątpić ...

 

Od kasku wymagam w zasadzie tylko nie parującej szybki,

grafika o ile nie będą to różowe kwiatki albo inny "festyn" jest w zasadzie dowolne i najlepiej gdyby była szaro-biało-czarna ewentualnie z dodatkiem jakiegoś jednego koloru np. czerwonego.

Osobiście prawie zdecydowałem się na SUOMY DEFENDER GREY / GREY MATT

 

Zna ktoś coś równie dobrego, o podobnych parametrach tańszego ?

albo droższego do czego warto dołożyć a korzyści będą widoczne nawet na motocyklu którym jeździ się do MAX. 200km/h (średnio 120-140km/h) ??

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że różnica jest pomiędzy high endowymi kaskami, a tymi ze śreniej półki. Przede wszystkim, jeśli poważnie traktujesz jazdę na motocyklu to prędzej, czy póniej i tak kupisz high endowy kask, więc jeśli Cię stać już teraz ŻEBY taki kupić to tylko na tym zaoszczędzisz.

 

Inna sprawa, że sprowadzająć kask z USA możesz go mieć za mniej niż pół ceny (za 700zł xr1000 można mieć), ale wtedy nie masz homologacji na niego. Są też nieco inaczej oznaczone i ew. różnią się rozmiarówką, np. Shoei xr1000 to w USA Shoei RF-1000. W niemczech też warto kupować.

 

Ogólnie 2 najlepsze firmy to Shoei i Arai. Poza tym Shuberth i Suomy właściwie też trzymają równie wysoki poziom. Każda z tych firm używa skorup w innym kształcie więc dla jednego Topowy model shoeia może niebardzo pasować, a Arai będzie leżał idealnie i odwrotnie. Zerknij tutaj, jest tam test 3 kasków które powinieneś wziąć pod uwagę (Shuberth R1, Arai Chaser i Shoei xr1000)

 

Powinieneś określić na czym najbardziej ci zależy, np czy cisza jest bardzo ważna czy w ogóle itp. Wtedy można będzie polecić jakiś konkretny model.

 

Co do parowania wizjera, to na każdy można nakleić folię np. FogCity i problem z głowy. Ew. jeśli wizjer jest sferyczny to wtedy trzeba szukać specjalnej folii pod dany model kasku (ale sferyczne szybki to rzadkość, a dobre kaski mają antifog w standardzie).

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam agv gp pro w takim malowaniu Dołączona grafika. Kupiłem go jakiś rok temu za 1100, gdzie na necie stał po ok 1300 -1500, teraz kosztuje 999. jestem z niego bardzo zadowolony! Przy prędkościach sporo przekraczających dozwolone w Polsce jest bardzo stabilny. I pamietaj, jak kupujesz kask, to musisz mieć dobrze dobrany rozmiar. Ja zakładając w sklepie moj kask, przed zakupem ledwo co wcisnąłem go na głowę. Kask dopasuje się do głowy po jakichś 500-600 km przejechanych w nim, no i wazna zasada, kasku nie dawaj nikomu innemu, bo moze juz tak na cieie nie pasowac jak wczesniej. i jeszcze jedno, tylko biała szybka, jesli ciemna, to tylko z białą, która będzie w plecaku/schowku itp.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedzi ale chyba nie do końca ze wszystkimi się zrozumiałem...

kask typu SHOEI XR-1000 moim zdaniem jest bez sensu ...

typowe "szlifierki" chyba mnie nie interesują, tak że kask który jest cichy przy prędkościach bliskich 300 km/h mnie w zupełności nie interesuje bo nigdy tak jeździł nie będę ...

Co do SUOMY to wezme go na 100% ...

został kask dla żony i tutaj głównym wymaganiem jest .... MALOWANIE W KWIATKI :D :D :D

 

Co do szybek to oczywiście biała - jazda w nocy z otwartą przyłbicą jakoś mnie nie bawi ;)

 

PS. opcja kasku w sumie jest zakończona, pozostaje reszta więc chyba zmienię temat.

Gdzie "dobrze i tanio" można kupić kombinezon i buty - jakieś sugestie ? (kombinezon obowiązkowo skórzany i dwu-częściowy)

 

PPS. dodaje foto intymne czyli ja na kochance ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Cię interesują rady? Bo widzę że jednak niebardzo.

 

Przy 300km/h to żaden kask cichy nie będzie, ale różnicę w hałasie miedzy głośnym, a cichym garmkiem słychać już przy prędkości 50km/h. Głównie chodzi o to, że słyszysz to co powinieneś - ryk silnika i to co się dzieje wokoło, a nie huk wiatru.

Co do ostatniego posta - tanio się kupuje na allegro i ebayu, w sklepach zazwyczaj warto tylko mierzyć. 'Tanio a dobrze' to trochę chyba zbyt ogólnie powiedziane. Zakładając że buty chcesz ze średniej półki to np.  Sidi B2 mają dobry stosunek ceny do jakości. Warto też się zainteresować Alpinestars  S-MX 4 albo droższy model Plus. Jak możesz więcej wydać niż na B2 to np. Sidi Vertigo albo jeszcze lepiej Sidi Vertigo Corsa, ale to już spore koszta, bo ok 1200zł (chociaż biorąc pod uwagę koszty ewentualnego leczenia i rechabilitacji to kwota duża nie jest, a ochronę zapewniają jednak na bardzo wysokim poziomie, w dodatku Corsy mają szynę, ale o tym myśli się zazwyczaj po wypadku :-)).

 

Tanie, a w miarę dobre kombinezony ma Tschul. Kombik Probikera wiem, że bardzo się opłacało w tym roku kupować w niemieckim Louisie. 

 

Łatwiej by było jakbyś napisał więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie zaglądałem ale napisze że co do kasku pomyliłem się jak diabli :D

na szczęście wcześniej się zorientowałem i skończyło się na SHOEI XR-1000 Diabolic Zero i RAID VOGUE dla żony :]

A jak Ci chciałem przegadać wtedy, to zostałem olany ;p. Później miałem na testy tego Suomy Defendera, którego zamierzałeś kupić - link do testu. Wyjątkowo kiepski integral jak na tą półkę cenową, powinien kosztować 400 zł. Resztę ubioru jaką wybrałeś? Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...