Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku stycznia w media markt byla wyprzedaz i sprzedawali 256 mb firmy blitz po 80zl/szt.

Kupilem w sumie 2 sztuki. Jutro bede mial pamieci od znajomego ktory tez je kupil.

Zobacze jak chodza i zdam relacje. Moze uda sie namowic go do sprzedania bo on nie jest fanem OC.

Na allegro sa te kostki w cenach od 110 do 130 zlotych tylko ze nie ma pewnosci jak sie kreca,

po moich kostkach widac ze niestety nie smigaja rowno.

Tylko ze trudno bedzie znalezc sprzedajacego ktory ma sprzet zeby je puscic na te 230-240 mhz fsb.

Ja moich nie oddam na razie :) bo sam jeszcze sie dziwie.

Wszystkie pamieci ktore bede mial to 256 mb ddr 400.

Swoja droga ciekawe czy ktos wyciagnal wiecej mhz fsb z epoxa serii 8 niz ja ;) Moze bedzie wiecej asynchro.

THX Merlin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem troszke i jestem w siodmym niebie :)

Bios napisany chyba specjalnie pod moja plytke i pamieci .

Podaje stabilne taktowania :

Jedna kostka fsb 260 11-3-3-3 vmem 2,7v

Duga kostka 248 mhz 11-3-3-3 vmem 2,7v

Najlepsze jest to ze razem wlozone do kompa w single channel wstaja na cl 2,5 przy fsb 245 mhz :)

2X256 mam aktualnie przetestowane primem i memtestem86 do 245 mhz przy 11-3-3-3 vmem 2,7v

Nie podoba mi sie tylko to ze moj procek wymaga duuuzo pradu przy fsb rzedu 250 mhz.

Teraz lece na 1968 mhz przy fsb 246 i potrzebuje do prime stable 1,65v.

Przy fsb 200 mhz na 1,625 dolatuje stabilnie do 2150 mhz.

Ale to wszystko niewazne.

Dolaczam screena cpuz+sandra:1240235[/snapback]

 

jutro cie zrobie biosik pod DFI LP twoje Mobo jest zaje...biste , specialnie pod twojom konfi. wtedy sie sdziwisz to ci hyba otfrunie

 

@wisnia666 - jutro bede potrzebowal twokej pomocy !!!

by -=Merlin=-

1240256[/snapback]

 

 

My goooooood johnson!!! :zonk: czemu ja mam mnoznik zablokowany... :mur: Czas na zmaine proca, a kręci się łądnie oprócz tego mnoznika...

Chyba sobie sprawie takie value-ramy Blizz, sa masakrczne, ciekawe czy pojda wiecej jak im jescze voltow przylozysz..

 

Oki merlin co tylko poprosisz to się zrobi, nabrałem zaufania bo 1 realease twojego biosu. A tak poztym to po wynikach innych ludzi widzę że z porzadnym bisoem to mobo jest zdolne do zajeb.. osiągów i wydaję mi sie że było niedoceniane wczesniej :huh:

 

A co do moich problemów to sie zastanawiam czy przypadkiem v-dimm nie ma za wysokiego, na orginalnym mam 2,9v, a po wynikach johnson widze ze nisamowicie pamieci kreci na 2,7 musze przetesotwac wszytsko na takim v-dimm, może pomoze cos?

 

Merlin, mozesz mi napsiac na pw o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post zginął w gąszczu waszych postów :/

 

Napiszcie mi czy po zmianie fsb bios się zapisuje bes problemu? Ja mam c1 :/ Nawet jak zmienie o 1mhz do tyłu...za każdym razem to samo :) Też macie błędy c1? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ale problem jest ten nie kazdy bedzie z tego kozystal bo bedzie ostro , nie wszystkie ramy sobie poradzom

 

by -=Merlin=-

1240316[/snapback]

No tak zgadza sie bylo by swietnie jak bys mogl go tak zmodowac ja akurat chcialbym korzystac, pamieci mi poleca wyzej ale brakuje mi FSB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale jazda :)

Wlasnie zbieram szczeke z podlogi

274 mhz :) SYNCHRO

Prime stable :)

KOCHAM EPOXA :)

Timingi 11-4-4-3 Vmem 2.9v

Byloby wiecej ale mam za malo pradu dla ramu :(

Chyba czas na Vmem moda.

Rekord zrobiony na 1 kostce blitz 256 mb.

Dla niedowiarków :Screen

Bez zadnego problemu przechodzi test aidy i test sandry.

Moze ktos ma linki do Vmem moda 8RDA+???Potrzebuje koło 3,2 v mysle.

Zastanawia mnie tylko gdzie konczy sie plyta???? 300mhz????

Sprawdzilbym ile pojdzie sama plyta ale asynchro max wyciskam 240 mhz, nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale jazda :)

Wlasnie zbieram szczeke z podlogi

274 mhz  :) SYNCHRO

Prime stable :)

KOCHAM EPOXA :)

Timingi 11-4-4-3 Vmem 2.9v

Byloby wiecej ale mam za malo pradu dla ramu :(

Chyba czas na Vmem moda.

Rekord zrobiony na 1 kostce blitz 256 mb.

Dla niedowiarków :1240426[/snapback]

stary jeszcze raz z aida zrob to zaje...biste jestem w szoku zrup pics przy 274 cpu-z aida sisoft

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post zginął w gąszczu waszych postów :/

 

Napiszcie mi czy po zmianie fsb bios się zapisuje bes problemu? Ja mam c1 :/ Nawet jak zmienie o 1mhz do tyłu...za każdym razem to samo :) Też macie błędy c1? :P

1240381[/snapback]

Ewidentnie uszkodzona płyta, nie moge sobie nawet wyobrazić że pracowałeś na tym "czymś" przez rok. Oddaj czym prędzej na gware.

 

johnson jaką masz rewizje płyty? Zmieniałeś chłodzenie chipsetu?? Chłodzisz czymś mosfery??

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wysokie fsb jest mozliwe tylko kosztem timingow : 11-4-4-3, napiecie 2,9v.

Nie sa to pamieci OCZ na BH5 tylko Blitz za 80 zl /szt

NIe chodzi tu o to ile pojdzie pamiec bo szybka pamiec mozna kupic bez klopotu.

Caly myk polega na sprawdzeniu ile da rade plyta.

W moim przypadku widac ze niestabilnosc przy fsb >274 powoduje zbyt niskie napiecie na pamieci.

Moze Vmem mod cos da, kostki przy fsb 274 i napieciu 2,9 sa ledwo letnie wiec o nie sie nie boje.

Merlin, screen dla Ciebie :) Screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johnson

1240478[/snapback]

 

O booze.... Tosz to rekordy świata prawie :D i to na jakich pamieciach!! Nie hynix, nie Twinmoc Bh5, nie jakies corsairy tylko Blizz! Jestem po wrazeniem, cały świat już widzi johnson co wyczyniasz!! :legal: :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin: na 274 jest wszystko ok, winamp, necik smiga az milo,

dam 275 i w momencie jak daje zapisz screena to sie resetuje komp.

Jutro bede mial jeszcze inne kostki tej samej firmy i moze ktoras bedzie lepsza.

Sprobuje jeszcze odciazyc zasilacz w kompie, powyciagam zbedne rzeczy i dam jakas grafika na PCI.

Mam tez mala prosbe, jakbys mogl wpisz w tym drugim biosie, ktory robisz "for johnson" :) bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin: na 274 jest wszystko ok, winamp, necik smiga az milo,

dam 275  i w momencie jak daje zapisz screena to sie resetuje komp.

Jutro bede mial  jeszcze inne kostki tej samej firmy i moze ktoras bedzie lepsza.

Sprobuje jeszcze odciazyc zasilacz w kompie, powyciagam zbedne rzeczy i dam jakas grafika na PCI.

Mam tez mala prosbe, jakbys mogl wpisz w tym drugim biosie, ktory robisz "for johnson" :) bede bardzo wdzieczny.

1240535[/snapback]

tak nataki FSB zasuzyles nato zeby bios byl tak zapisany , normalnie tego nie robie alle taki fsb i dotego 8rda+ istem w szoku

 

pamietaj jak robisz Benchmark to zawsze aida zeby pokazac jaki to bios oco to chodzie ok...

 

by -=Merlin=-

 

ps

 

sprubuj mnie pokonac!!! Abit Nf7-S

 

Dołączona grafika

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie uszkodzona płyta, nie moge sobie nawet wyobrazić że pracowałeś na tym "czymś" przez rok. Oddaj czym prędzej na gware.

 

1240447[/snapback]

No tylko że ona tak miała od początku...po prostu ustawiłem max co wycisne z procka i nie zmieniałem :) Jakoś dawało się wyżyć :) hehe...jutro musze ją oddac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ma chwilkę czasu i mógłby napisać jak wgrywa sie ten bios ?? Albo link gdzie jest to wyjaśnione ?? Może i ja mógłbym troche postestować ten bios;P

P.S

Uzyłem wyszukiwarki i nie znalazłem nic;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ma chwilkę czasu i mógłby napisać jak wgrywa sie ten bios ?? Albo link gdzie jest to wyjaśnione ?? Może i ja mógłbym troche postestować ten bios;P

P.S

Uzyłem wyszukiwarki i nie znalazłem nic;(

1240562[/snapback]

 

Wgywa się jak każdy inny:) Tu masz ładny opis. Mozesz sobie tez sciagnąc winflasha jak sie nie boisz :wink: nzajdziesz go przes :google:

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie wpadałem, a tu sie dzieja takie rewelacje!!! Merlin gratulacje za piękny biosik!!!

Dzisiaj potestuje go na swoim konfigu, mam nadzieje ze Hynixy wyciagna lwi pazur! :wink:

Mi styknie FSB 250 w synchro, ale znam życie i wiem że "apetyt rosnie w trakcie jedzenia"... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jaki paradox, przez caly czas epox uznawany byl jako plyta do sredniego o/c , a to przez marnych inzynierow z epoxa, wystarczylo wgrac dobry bios , i abity juz nam nie straszne, WIELKIE DZIEKI BY MERLIN

 

 

jak tak patrze na te screeny , to wsztstko fajnie, duze te fsb, ale panowie, gdzie screeny z testami stabilnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jaki paradox, przez caly czas epox uznawany byl jako plyta do sredniego o/c , a to przez marnych inzynierow z epoxa, wystarczylo wgrac dobry bios , i abity juz nam nie straszne, WIELKIE DZIEKI BY MERLIN

jak tak patrze na te screeny , to wsztstko fajnie, duze te fsb, ale panowie, gdzie screeny z testami stabilnosci?

1240745[/snapback]

o wlasnie nich gazdy zrobi jakies testy i screeny

 

UWAGA !!!

 

 

DZISAJ BEDZIE NOWY BIOS "mix DFI , ABIT" juz nadniem pracuje jest prawie skonczony !!!

 

by-=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszystcy sa zadowoleni z nowego biosu... Ja natomiast mam problem :?  Spadła mi maksymalna fsb... Dziwne prawda? Otóż na orginalnym biosie miałem stabilne 200 Mhz, a teraz na 190 bledami sypie prime, superPi się wykrzacza, tylko dziwnym trafem united device idzie stabilie cały czas. Nie wiem od czego to może zalezeć..  :evil:  Podnosze napięca nic nie daje, obniżanie timingow, nic max to chyba jakies 185, czyli lipa z miodem razcej..

 

1239677[/snapback]

Tak się zastanawiam czy przypadkiem moich problemów nie jest to że ja mam płyte 8RDA rev1.1bez "+" , niby są takie same różnią sie jedynie szczegółami, moja nie ma: Lan, firewire i soundstorma. Mozliwe że jest troche więcej różnic, chociaż bios od wersji + chodzi bez problemu, w setupie pojaiwaja sie opcjie odpowiedzialne za to czego nie ma na pcb. Co o tym myślisz merlin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze tu bylo to juz poruszane niestety nikt nie udzielil odpowiedzi.

chodzi mi o to czy bios 8rda3+ made in merlin pasuje takze do 8rda3i.

teoretycznie powinien.

na stronie http://www.epox.nl/english/support/bios/socket.php?id=8 do 8rda3, 8rda3+, 8rda3i, 8rdae jest identyczny.

jak to z tym bedzie, wgrywal juz ktos bios by -=Merlin=-

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy przypadkiem moich problemów nie jest to że ja mam płyte 8RDA rev1.1bez "+" , niby są takie same różnią sie jedynie szczegółami, moja nie ma: Lan, firewire i soundstorma. Mozliwe że jest troche więcej różnic, chociaż bios od wersji + chodzi bez  problemu, w setupie pojaiwaja sie opcjie odpowiedzialne za to czego nie ma na pcb. Co o tym myślisz merlin?

1240963[/snapback]

niema ruzniecy !!!! to cos innego tylko ja tej deski niewidze i nic niemoge powiedziec , jest tylko ruznieca przy rev 1.0 ,,1.1 tutaj jest ruznieca (133/166 jumper. clk) moj register code moze spowodowac ze bedzie nie stabilny przy 200mhz alle tylko przy rev 1.0 ,, 1.1

 

na plycie masz 133/166 jumper. wyciegnie go i bez tego jumpera sprubuj to powino cie pomuc jst to trick l12 odwrotny kierunek [A2 registru code NF2]

 

 

!!! UWAGA DOTYCZY TYLKO rev 1.0 ,, 1.1 !!!

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...