Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś nocy testowałem swojego semprona najpierw polerka wentylatora pozniej zabralem sie za wymiane pasty . Rezultaty to 2500Mhz na windowsie troche mnie to dziwi ze jak dam 2.2V Max Vcore to odczyt z diody mam dopiero 2V zaniza az tak , =Merlin=- mam do ciebie taka prosbe jak bys mial chwilke moglbys dla mnie zrobic bioska z FSB 300 i wyszymi napieciami, bo przesiadajac się do sasiada na NF7-SL (2.0) przy temperaturze 30C na 2.150V wszedł mi Sempron do windowsa 10X270-2700Mhz, pamieci Singiel Hynix i mysle ze u mnie tez bylo by to mozliwe. Uzywajac tez TaiPan_0.2_Petch dodam ze stabilnosc lepsza ale mniej FPS w 3D Marku 2001-2003 , i odczyt pamieci w Aide 32 mniejszy np. przy 2500Mhz miałem 3700MB/s a przy TaiPan_0.2_Petch 3500Mb/s . Wczoraj sasiadem chcielismy zrobic wlasna paste laczac silikonową paste z opylkami srebra oraz grafitu ale nie wyszlo i przesiadłem się na zwykła mieszanke pasty silikonowej z przewodzaca ktora sie wypala przy 50C, czekam na nowa paste OCZ 5+ ktora obnizy mi o od 5-7C Temperature i biore sie za ostre rasowanie przydał by się biosik wiekszymi napięciami oraz wiekszym FSB  . =Merlin=- jak posiadasz wolne miejsce na serwerze gdzie moglbym zamiescic Screny z testow to podaj maila to wysle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś nocy  testowałem swojego semprona najpierw polerka wentylatora pozniej zabralem sie za wymiane  pasty . Rezultaty to 2500Mhz na windowsie  troche  mnie  to dziwi ze jak dam 2.2V Max  Vcore  to odczyt z diody mam dopiero 2V zaniza az tak , =Merlin=- mam do ciebie taka prosbe jak bys mial chwilke moglbys dla mnie zrobic bioska z FSB 300 i wyszymi napieciami,  bo przesiadajac się do sasiada na NF7-SL (2.0) przy temperaturze 30C na 2.150V wszedł mi Sempron do windowsa  10X270-2700Mhz, pamieci Singiel Hynix i mysle ze u mnie tez bylo by to mozliwe. Uzywajac tez TaiPan_0.2_Petch dodam ze stabilnosc lepsza ale mniej FPS w 3D Marku 2001-2003 , i odczyt pamieci w Aide 32 mniejszy np. przy 2500Mhz miałem 3700MB/s a przy TaiPan_0.2_Petch 3500Mb/s  . Wczoraj sasiadem chcielismy zrobic wlasna paste laczac silikonową paste z opylkami srebra oraz grafitu ale nie wyszlo i przesiadłem się na zwykła mieszanke pasty silikonowej z przewodzaca ktora sie wypala przy 50C, czekam na nowa paste OCZ 5+ ktora obnizy mi o od 5-7C Temperature i biore sie za ostre rasowanie przydał by się biosik  wiekszymi napięciami oraz wiekszym FSB  . =Merlin=- jak posiadasz wolne miejsce na serwerze  gdzie moglbym zamiescic Screny z testow to podaj maila to wysle 

1248064[/snapback]

te wyniki to full stable czy tylko wejscie do windowsa i sandra??

jakie max stabilne fsb wyciagnales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :) Moje mobo juz dziala, teraz mysle czy wgrac bios johnson:) ładnie sie tu bawicie, takie osiagniecia ze masakra :D EPOX RULEZZZ

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wgrałem oczywiście, ta wersjaq mi smiga :) A jak poskladalem? Zaprogramowalem bios w Kuźnik komputerowej, kosztowało mnie to 30 zl :mur: No trudno troche piwa i fajek mniej i wyjde jakso na swoje.

 

Sciagnalem sobie TaiPan_0.2_Petch i nie chce sie instalowac <_< Wrzucam screen z błędem (ni w ząb niemieckiego nie znam :lol: )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wgrałem oczywiście, ta wersjaq mi smiga :)  A jak poskladalem? Zaprogramowalem bios w Kuźnik komputerowej, kosztowało mnie to 30 zl :mur:  No trudno troche piwa i fajek mniej i wyjde jakso na swoje.

 

Sciagnalem sobie TaiPan_0.2_Petch i nie chce sie instalowac <_<  Wrzucam screen z błędem (ni w ząb niemieckiego nie znam :lol: )

 

Dołączona grafika

1248276[/snapback]

jaki masz system operacyjny ???

pokręciłeś już cos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote=wisnia666 ,Jmam windows 2003 server

 

windo 2003 jest troche inny register kutur niebylem na 100% pewny czy przy tym registrze bedzie dobry jak bede mial czasu to zrobie cos inego tez bedzie kopniecie

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jeszcze raz...

moze bedzie odpowiedz w gaszczu informacjiii

 

tak bylo:

zrobilo sie chyba male przebicie i komp padl.

po odlaczeniu kabla wyjeciu bateri z plyty, maszyna wstala...

tak jest:

MAM glosniki 5,1

po zaladowaniu windy tylni glosnik (tylko 1) oraz bas CAŁY CZAS SZUMIĄ.

slychac tak jakby prace procesorka ogolnie szum, wodospad.

przeinstalowalem sterowniki i nic nadal szum.

w biosie ustawilem optymalne i nic nadal wodospad...

jak zamieniam wtyczki to wtedy z przodu szumi.

 

o co chodzi?

plyta dostala w d...ę? padlo gniazdo?

ogolnie zaczyna szumiec gdy sie winda zaloguje i wtedy mam wodospad za plecami...

 

co myslicie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac szum jak plyta idzie powyzej 270 mhz :)

Sprobuj podlaczyc inne glosniki, moze poszlo jakies przebicie po nich.

Mysle ze raczej gdyby plyta padla to by dzwieku nie bylo.

Moze sprobuj inna karte dzwiekowa podpiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedziećczy do mojej mobo ten bios będzie pasował ?? by Merlin ?? Mobo ja w podpisie. Z góry thx:)

1248721[/snapback]

w podpisie pisze 8rda3 , by -=Merlin=- jaki bios zrobil ??? (pytanie) 8rda+ hmmm . hmmm

 

 

odpowiedz sobie na takie pytanie sam moge czy nie moge ...... oczywiscie niemoge

 

a teraz ja sie cos zapytam moge do trabanta wsadziec motor golf VW hmmm ....

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac szum jak plyta idzie powyzej 270 mhz :) Sprobuj podlaczyc inne glosniki,

Mysle ze raczej gdyby plyta padla to by dzwieku nie bylo. Moze sprobuj inna karte dzwiekowa podpiac.

1248754[/snapback]

na plycie mam SS

a glosniki podlaczylem odwrotnie,

nic nie dalo

a procek xp 1700 chodzi 10*166, ale to chyba nie przez to...

ogolnie martwie sie ze soundstorma strace i jakas karcianke trzeba bedzie.....

sory za poprzedni poscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podpisie pisze 8rda3 , by -=Merlin=- jaki bios zrobil ??? (pytanie) 8rda+ hmmm . hmmm

odpowiedz sobie na takie pytanie sam moge czy nie moge ...... oczywiscie niemoge

 

a teraz ja sie cos zapytam moge do trabanta wsadziec motor golf VW hmmm ....

 

by -=Merlin=-

1248762[/snapback]

 

do TRABANTA mozesz wsadzic motor VW golf pod warunkiem ze nie bedzie to VR6 bo ten sie nie miesci :D opis takiego jednego z silnikiem 1.6(aktualnie 1.8) 16V z golfa GTI byl w gazecie GT (fotki mozna znalesc na www.cartoontrabant.pl - szukaj wozu MAXIMUSA)

 

a co do plyt skoro sa na tym samym chipsecie rozmiar biosa sie zgadza to czemu nie sprobowac ja wladowalem go do 8rda3i i jest ok ale nie mialem czasu go potestowac bo walczylem z przerobkom proca na mobila ale poleglem ten procek jest odrony na moje modyfikacje kolejna runda w sobote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ten trabant z silnikiem vw to WYPAS :lol: A chyba jest bios by Merlin do 8rda3. zobacz na forum.hslab.pl. A wracajc do mojego problemu, mam programik który zamienia wersjęserver w workstation, czyli zwykly Xp tyle że wersja 2003 :D , robilem tak juz kiedys, ale czy pomoze teraz? A tak poaztym to co robi ten patch? To jest jakis sterownik systemowy, czy wpis w rejestrze?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy na nowe mobo więc nie hardcoruje z biosem od Merlina...

Więc powiedzcie mi jaki jest aktualnie najnowszy oficjalny bios do tej płyty (8RDA+)... Jak ktoś linka poda będe wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy na nowe mobo więc nie hardcoruje z biosem od Merlina...

Więc powiedzcie mi jaki jest aktualnie najnowszy oficjalny bios do tej płyty (8RDA+)... Jak ktoś linka poda będe wdzięczny...

1249095[/snapback]

spoko stary nie ma sie czego bac. Mobo nie spalisz :) Tu masz linka do najnowszefo biosa do 8rda+..

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy na nowe mobo więc nie hardcoruje z biosem od Merlina...

Więc powiedzcie mi jaki jest aktualnie najnowszy oficjalny bios do tej płyty (8RDA+)... Jak ktoś linka poda będe wdzięczny...

1249095[/snapback]

A co ma ci sie zepsuc????

Sam bios w sobie moze jedynie sie zle sflashowac i wtedy placisz 30zl i dalej smiga wzystko ok.

Zeby plyte uszkodzic podkrecaniem musialbys zrobic jakiegos moda albo katowac ja wysokimi napieciami bez umiaru.

U mnie do fsb 250 mhz wystarczy napiecia vdd 1,6v , takie samo jak u ciebie teraz do fsb 166 albo 200mhz.

Poza tym od 27 stycznia jak wyszly biosy moja plyta ostro dostaje pradem i nie prostestuje.

Ciagle jakies testy, PRime, superpi, napiecie na proca czasami dobija do 2,1v.

Katowanie po 3-4 godziny na max wysilonym systemie i nic. Zero zwisow i innych klopotow.

Najwazniejsze jest chlodzic mosfety i mostki. Wtedy szansa ze cos padnie jest bliska 0.

Ja jade na 250-270 mhz bez przerwy od 2 dni, kompa nie wylaczam na noc i wszystko ma sie dobrze.

Poza tym juz samo wgranie biosu merlina przy zachowaniu ustawien przyspieszy odczyty i zapisy pamieci.

Nie trzeba od razu leciec na fsb 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeście mnie tym biosem zainteresowali! Tak się składa ze leży sobie u mnie 8RDA+ Rev:1.1. Jak mi się uda to jutro załatwię Thortona z odblokowanym mnożnikiem podłączę WC i wsadzę moje OCZ bo jestem kurde ciekaw jak to będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie max ile potrafie na 11-4-4-3,

na 270 to bedzie 11-5-5-3 moze jakas 4 sie trafi zamiast piatki.

Proc bedzie na okolo 2400mhz szedl.

Jezeli takie ustawienia beda dla ciebie miarodajne to biore sie za testowanie.

Jezeli nie to napisz co zmienic, generalnie pamieci lepiej nie pojda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 1 2005, 00:15-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 1 2005, 00:15)
Eh jedna wada Epoxa VDim max 2,9 bez modów :/

1249274[/snapback]

Wlasnie przez to nie wiem co zrobic :

kupic pamiec zeby szla na 270 mhz na 2,9v

zmienic plyte na DFI

kupic ddr booster

zrobic vdimm moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie max ile potrafie na 11-4-4-3,

na 270 to bedzie 11-5-5-3 moze jakas 4 sie trafi zamiast piatki.

Proc bedzie na okolo 2400mhz szedl.

Jezeli takie ustawienia beda dla ciebie miarodajne to biore sie za testowanie.

Jezeli nie to napisz co zmienic, generalnie pamieci lepiej nie pojda.

1249267[/snapback]

Spox moze byc, dobrze by bylo bez 5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johnson:

 

Hym pomyślmy :

 

1. OCZ DDR Booster to 199zł

2. Nowy ram to z 500 do 550zł (mowa o A-DATA na TCCD) przy założeniu, że dalej ma być 512MB

3. DFI masz już za 400zł za używkę (mowa o LP) lub Infinity to jeszcze taniej a za Epoxa też kasę dostaniesz.

 

W zasadzie najlepiej to DFI + RAM ale to już będzie drogo…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 1 2005, 00:26-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 1 2005, 00:26)
@johnson:

 

Hym pomyślmy :

 

1. OCZ DDR Booster to 199zł

2. Nowy ram to z 500 do 550zł (mowa o A-DATA na TCCD) przy założeniu, że dalej ma być 512MB

3. DFI masz już za 400zł za używkę (mowa o LP) lub Infinity to jeszcze taniej a za Epoxa też kasę dostaniesz.

 

W zasadzie najlepiej to DFI + RAM ale to już będzie drogo…

1249303[/snapback]

Mozliwosci pamieci jestem pewien w 99%. Brakuje im po prostu dobrego uderzenia 3,1 v :)

Pomysle chyba nad zmiana plytki. W sumie sprzedac powinno sie ok, moja plyta jest popularna na forach w necie :)

No i mam swoj bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...