Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

VIS : podaj ile czasu liczy ci superpi 16M??? i na jakim taktowaniu proca i przy jakim fsb.

Dzieki

1250403[/snapback]

16 mb - 17 min 37s...wynik chyba taki sobie..w sumie to nie wiem,nigdy nie benchmarkowałem SuperPI..

 

FSB 225mhz - 2475 mhz, 2,5-3-3-11 na najnowszym biosie, bez TaiPan Petch...

 

Co uważasz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś chcieli do DFI porównywać, (bo już zaczyna się robić parę Epoxów na FSB=250) tu u mnie było 16min 14s na 10x250 2,2,2,11 ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnson a co kupujesz ?

1250595[/snapback]

Sprzedaje te 2x256 blitza co mam i chce kupic ADATE, albo 566 albo ddr600 512mb.

Kupuje juz pod katem A64.

Swoja droga moze ktos by reflektowal na 2 kostki ddr 400@520???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok - Slyzsalem ze juz niemasz DFI lp , masz teraz DFI NF4 no pieknie ja juz przygotowuje BIOS DO DFI NF4 jeszcze czekam na techniczne dokumenty ruznych ram jak ocz pla. , ocz vx i juz przygotowuje bios otimizacja htt i Memory Timing

 

do wszystkich moze mi ktos powiedziec jak sie te biosy sprawujom maly opis wszystkich trzech biosuw , bo mi jest naprawde cieszko cos okreslic a mam zamalo informacie ! prosze o tom informacie poprostu niech kazdy opsze te biosy zebym wiedzal co sie dzieje

 

dziekuje bardzo za troszeczke pomocy !!!

 

by -=Merlin=- :wink: :wink:

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to mowia, dla chcacego nic trudnego :) Zaisntalowalem Taipan Petch na win2003serv, a wczesniej nie chcial isc :D uzyłem narzędzia orca do edyscji plikow .msi i wywalilem sprawdzanie systemu operacyjnego. Teraz przystepuje do testow tego wypasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejno:

1szy bios pelen wypas pod wzgledem fsb, jedyne ograniczenie magistrali to pamieci.

Wyniki odczytu zapisu na dobrym poziomie.

Pelna stabilnosc.

2gi bios troszke ostrzejszy dla pamieci, wzrost wydajnosci nawet zauwazalny.

1 i 2gi bios sa dobre do wysokiego fsb przy malych nakladach bo nie wymagaja bardzo drogich pamieci

3 bios to natomiast dzielo sztuki i perelka.

Ostre parametry pracy pamieci ale wyniki na super poziomie.

Caly komp pracuje zauwazalnie szybciej

235 fsb na 3cim biosie jest bliskie 260 mhz na 1szym. To mowi samo za siebie.

3ci bios nie podoba mi sie tylko z jednego wzgledu.

Musze kupic ram :)

Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Licze ze uda mi sie pociagnac na 250-260 na

nowym ramie. Wtedy bedzie jazda.

Osobiscie najbardziej podoba mi sie 3 ci bios.

2gi jest kompromisem miedzy 1szym a 3cim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@by -=Merlin=-:

 

Heh LP NF2 nie mam już kupe czasu ;) A moje NF4 ma być na dniach, a jak wypuścisz do niej biosa na pewno go przetestuję bo twój biosek dla NF2 sprawował się super !

 

@Vis:

 

Hym moje wcale nie są jakieś super :/ Potrzeba im 3,3v dla 250 i 2,2,2,11 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez potestowalem te biosy, ale niestety u mnie przestalo byc kolorowo kiedy zaczalem grac, okazalo sie ze NFS:U2 podczas load'owanie gry komputer zawieszal sie zawsze kiedy nie dalem na mostek >1,8V , dzis wgralem orginalny bios i problem zniknal i moge grac na 1,6V

 

moje taktowaia 24/7 to i tak tylko 200x11,5 wiec ja chyba jednak sobie daruje biosiki, ale Wam zycze wielu rekordow w fsb i ,ze pokonacie Abity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje stabilnego biosu bo po ostatnim wgraniu , co jakis czas niebieski ekran , bronet@gazeta.pl

1251387[/snapback]

BIOS jest ok. Podzespoly ci nie daja rady.

Wszystkie 3 biosy sa na maxa stabilne.

Ten ostatni po prostu mocno zyluje pamieci, dlatego masz zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nigdzie nie powiedzialem ,ze bios jest zly....mozliwe ze pamieci nie wyrabiaja ,ale zwisy na 200 fsb ....i to co najdziwniejsze, prime stabilny, oba testy i na ram i na cpu , a save w nfs'a sie zawiesza, od dzis to bedzie moj wskaźnik stabilnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paczka01:

 

NFS jako wskaźnik stabilności raczej kiepski pomysł. Co do ramu to widzę że masz TwinMos kiedyś to była dobra firma ale ostatni strasznie się „stoczyła”. A co do samych biosów to je się pakuje jak już mobo nie potrafi czyli koło FSB 230 i wyżej a nie 200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nigdzie nie powiedzialem ,ze bios jest zly....mozliwe ze pamieci nie wyrabiaja ,ale zwisy na 200 fsb ....i to co najdziwniejsze, prime stabilny, oba testy i na ram i na cpu , a save w nfs'a sie zawiesza, od dzis to bedzie moj wskaźnik stabilnosci :)

1251569[/snapback]

ja mialem cos podnego testowalem wszysko i memtest byl stabilny i nadal zawiasy ... i raz mi napisal @Mardok zostaw wszysko zrob jeden test Goldmemory 6.64 i zobaczysz co jest nie stabilne , tak i mial racie moje rymy byly z dupczone a ia niechcialem w to uwiezyc przeciez wiem co ja robie

 

zprubuj Goldmemory 6.64 to zobaczysz co sie bedzie dzialo

 

by -=Merlin=-

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wszedlem na kompa dodac ze ten ostani biosik wymiata wsumie ta ostania wersja najlepsza instalujac TaiPan_0.2_Petch wieksze odczyty pamieci , a na 2 pozostalych biosach mialem mniejszy odczyt ale stabilniej mi pracowal system . A teraz nie dosc ze stabilnie to jeszcze odczyt wiekszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 2 2005, 00:28-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 2 2005, 00:28)
@smyk_pl:

 

Bez urazy, ale trochę mało wiarygodny wynik bez otwartego okna z przebiegu, bo ja sobie mogę teraz wyedytować plik z SuperPI i będzie tam pisało 12min3sec…

1251738[/snapback]

 

Wogole screeny SMYKA jakos malo do mnie przemawiaja, kiedys mial takiego ze cache procka szedl wolniej od procka.

Nie mowie ze sciema, ale okienko jednego programu jest malo wiarygodne.

Daj cpuz, sandre, aide, super pi razem, wtedy mozna cos wnioskowac i sobie porownac wyniki, a tak

to nie ma zadnej wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry za te screeny ale jeszcze dokladnie nie wiem jak je robic by byly dla was jak najbardziej wiarygodne :oops:

Ponizej jest update do poprzedniego wyniku z wieksza iloscia programow

FSB 240 11-4-4-2.5 to wszystko na co stac moj sprzet na nowym biosie

15m:52s

 

Moze na przyszlosc dajcie jakies rady co do tych screenow :? bo naprawde nikogo nie oszukuje bo niby w jakim celu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: wypas biosik ten 3 :))) szkoda tylko ze nie jestem w stanie zmusić moich hynixów aby pracowały razem czy to w singlu czy dualu :(( przy fsb powyzej 230 :unsure:

 

 

a jeszcze kolejne gratulacje i podziękowania składam merlinowi :)

 

 

 

 

a na sam koniec dodam ze doczekałem sie chwil epoxa i szyny 250 :D pomimo częstych rozmyslań nad zmianą płyty

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...