Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

po tym, ze plyta jest oparta o chip, ktory nNIE wspiera duala.

 

zreszto koncze z Toba dyskusje, bo nie ma ona sensu. Nie docieraja do Ciebie najprostsze argumenty, wiec nie bede sie wyslial, bo szkoda mojego czasu iklawiatury.

 

Epox 8RDAE (nVidia nForce2 400)

ATX, Socket A, 3x DDR PC-3200/2700/2100 (single channel), 6x PCI, AGP x8, ATA/133, chipset nVidia nForce2 SPP, zintegrowany układ dźwiękowy 6 channel CMedia C9739a Audio Supports Digital SPDIF and software AC-3, 4 x USB 2.0

i juz sie zamknij prosze i mnei nei draznij :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ludzi ktorzy maja 8rda+ rev 2.1, jakie fsb osiagneliscie?

Spoko poszla 235 FSB (w synchro i dualu - wyzej nie testowalem) bo i tak pamiątki (w synchro i dualu) z prawie defaultowymi (nie chcialo mi sie duzo kombinowac) timingami chodzą mi tylko do 232FSB (włącznie). Powyzej wywalają błedy. 233 - nieliczne, potem coraz wiecej.

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stabilnie max 233MHz (w dualu) bez ruszania Vdd.

Max ile mi sie udało to 235, ale prime wywalał błąd juz po paru min.

Sądze ze pamiątki juz nie wyrabiają (chociaz nie sprawdzalem w singl channel) , ale bede próbował dalej... nie sprawdzilem jeszcze wszystkich timingów.

McQeen -> jak Ci sie uda znalezc dla tych pamiątek lepsze timingi (w dualu na wyzsze FSB) to rzuc to na forum :). Ja na razie uzywam 11:3:3:2.5 (troche szybsze na NFrocce 2 niz 8::3:3:2.5)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podskakuj !@%#$. producent podaje, ze nie ma duala, sklep podaje, ze nie ma duala czego jeszcze wiecej Tobie trzeba?? wsadz dwie kosci i zobacz czy CPU-Z pokaze single channel czy dual channel.

 

 

Powie mu cos ktos, bo zaraz sie zdraznie, bo tlum,acze juz lopatologicznie i nic nie dociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gupie pytanie, ale co to są mosfety, do czego to i jak to wygląda???

mofsety sa przy tych kondensatorach z lewej strony socketa. wyglada to tak:

Dołączona grafika

 

jest to jak sie nie myle przetwornik/stabilizator napiecia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie będe zakładał nowego posta, więc może ktoś cos doradzi....

 

Właśnie męcze się z kiepską wydajnością :( system działa jak trzeba a w 3DMarku2001 mam 7600pkt. Zmieniłem tylko płytę na nforca2, nowy system, zainstalowane drivery, a tu taki klops. Na poprzedniej płycie miałem 12500pkt. Dodam że nic nie jest kręcone, co zrobiłem zle ?

Zainstalowane WinXP SP1a, DirectX 9.0b, Detonator 43.45, nforce driver 3.13 ( bez SW IDE bo zaden program do nagrywania nagrywarki nie widział ).

Procek Barton2500, GF4Ti4800, 2XDDR400 512MB.

 

będe wdzięczny za pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w sklepie i zgadnijcie czego sie dowiedziałem że  8rdae ma daula facet wszedł na jakąś stronke i odrazu wiedział a z tą wersją nie pamietam kto to mówił że te banki są osobno bo linii produkcyjnej im się nie opłacało zmieniać - to troche naciągane poza tym w książeczce pisze że jest ,  może jest błąd na stronie i każdy sie na to łapie że nie ma duala ? ? ?

ja chyba znim zwariuje :!: :evil: . tak na marginesie to do fajnego sklepu sie udales :wink: proponuje sie tam dalej zaopatrywac :D - bez obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec sam sie zamknij to czemu w intrukcji płyty pisze  co innego ????????

Nawet jeśli pisze w instrukcji to nic nie znaczy 8)

W mojej instrukcji pisze że powinienem mieć wyjście światłowodowe do dźwięku a nie mam (to samo pisze o złączu IEEE 1394).

DLACZEGO???

Bo to jest także instrukcja do 8rda+ :!: (bo po co robić dwie osobne) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta płyta 8RDA3l to zaczyna przeginać! Jak daję restart w windowsie poprzez "Start" to podczas postu wyłącza mi wszystkie dyski po czym uruchamia je ponownie! :( Ciekawe ile dyski są w stanie wytrzymać jeśli dziennie przynajmniej 10razy sie zatrzymują i rozpędzają! :evil: A druga sprawa to czasami po restarcie wraca mi do defaultowych ustawień i muszę wejść do biosa i dać Save, żeby widział moje ustawienia. :evil: :evil: Chyba wrócę do swojego ECS-a L7S7A2 :wink:

Oddać ją na gware?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddać ją na gware?

wgraj nowego biosa ze strony producenta , jak nie pomoze to zobacz czy to moze dysk nie zawinia. a pozniej proponuje oddanie.

Biosy wgrywałem od najstarszych do najnowszych i klapa! :cry: Dysk też jest dobry bo sprawdzałem na drugiej płycie ECS. Pozatym tak się robi z obydwoma dyskami i DVD i Nagrywarka! Więc to odpada. Jeszcze pobawie się ze sterami SW IDE i zobacze. To ostatni pomysł jaki mam. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy też macie problem z ta zapinką na AGP ?

Za żadne skraby nie chce mi najść na ten ząbek przy karcie Gainwarda GF3Ti200. Boje się to robić na chama żeby nic nie pękło.

Co zatem proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy też macie problem z ta zapinką na AGP ?

Za żadne skraby nie chce mi najść na ten ząbek przy karcie Gainwarda GF3Ti200. Boje się to robić na chama żeby nic nie pękło.

Co zatem proponujecie?

Spasowales dobrze plyte do obudowy? Mi wszelakie karty AGP wchodza i zapinka po lekkim docisnieciu zaskakuje sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos na 8rda3i ma problem z wlaczeniem karty na agp 8x ??

moj MSI gf4 ti 4200 8x a przyjnamniej tak pisze na pudleku :) a jednak sprzet nie chce chodzic na 8x tylko na 4x , stery 43,45 a do nforce'a to wgrany z plytki od mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pie#$^@e wlasnie skonczylem czytac caly ten topic. Powodem byl zakup 8RDA3+, a kupilem bo umarl mi bios na NF7. Co wynioslem po przeczytaniu tylu stron? Np. to, ze srednio co 4 zakladki pada pytanie "czemu mam takie niskie napiecie 3.3v" :lol: Ciekawa sprawa, ze na NFie przy nowym biosie przy standardowym napieciu moglem wyciagnac 19XX Mgh, 2000 dopiero przy 1,675. Po wgraniu wersji 18 takiej z jaka dostalem plyte chodzil juz na 2000 przy defaulcie za to stabilne 2100 mialem przy 1,7v W Epoxie mam tyle przy 1,65v wiec jestem zadowolniony. Po kilku dniach eksploatacji wszystko gra poza dzwiekiem jaki wydaje wiatraczek na NB kiedy wlacze kompa. Na szczescie cichnie po 20s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz jesli mamy dzis Sylwestra nie pozostaje nic innego jak zyczyc wszystkim w przyszlym roku wiecej takich Athlonkow 1700+ Duronkow 1400+ Bartonkow 2500+ itp. bo plyte juz mamy :)

Najlepszego Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy też macie problem z ta zapinką na AGP ?

Za żadne skraby nie chce mi najść na ten ząbek przy karcie Gainwarda GF3Ti200. Boje się to robić na chama żeby nic nie pękło.

Co zatem proponujecie?

Spasowales dobrze plyte do obudowy? Mi wszelakie karty AGP wchodza i zapinka po lekkim docisnieciu zaskakuje sama.

...wiesz, nie zabardzo miałem co spasowywać :P wszystko niby jest oki ale zapinka dalej nie chce zaskoczyć.

A czy sprawdzałeś tego Gainwarda na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie tpo nie rozumiem tej noweej numeracji :) Bylo 8RDA+ i to byla klasa sama w sobie... A teraz? jakies 8rda3i??? Co to ma byc? Kumpel sobie to wpil bo go namowilem na epoxa [mowilem 8RDA+ a on wzial 8RDA3l...] i teraz bedzie mial do mnie pretensje... Po co w ogole robic sobie problem. Kiedys bylo 8RDA+, i 8GRA+ ewentualnie z "3" w nazwie i koniec:) A teraz.... Boze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadasz! :wink: 8RDA3i to świetne mobo! ;) Właściwie to chyba to samo co 8RDA ale głowy uciąć sobie nie dam. Różnica to chyba tylko w tym, że jest na nForce2 400 Ultra. Ma duala, lana itp. I ma jeden dodatkowy bajer. Napięcie chipsetu ustawiane z poziomu biosu! :P No i cena. :) Także to jest niezłe mobo. Nie masz się co martwić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Nforca2 :wink: Można podnosić jego napięcie chyba do 2.0v (coś do wysokich FSB :P )

 

A w reszcie źle sformułowałem zdanie (zobacz date i godzine pisamia tego postu :D ). Powinno to wyglądać tak: Pozatym ma duala, lana itp. jak 8RDA I ma jeden dodatkowy bajer.

 

Ot takie małe wyjaśnienie! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - jeszcze pamitaj o tym, ze rozne rev = rozne "bajery" na plycie takie jak czujniki, radiatorki dodatkowe itp... Ja mam niestety rev 1.1 i jest sporo zmian z tego co wiem na 2.1 :) Ale i tak jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta płyta 8RDA3l to zaczyna przeginać! Jak daję restart w windowsie poprzez "Start" to podczas postu wyłącza mi wszystkie dyski po czym uruchamia je ponownie!

Pozdro

Mialem cos takiego na swoim epoxie 8rda+,u mnie problem lezal po stronie sterownikow IDE,ktore zainstalowalem wraz z pakietem nForca, poprostu byly to stare stery i one tak mialy:/ natomiast jezeli uzywasz tych najnowszych to nie wiem bo umnie nanich wszytsko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...