Skocz do zawartości
angus

Jak to wkręcić??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę na wstępie napisać że jestem nowy w sprawach podkręcania i mam bardzo dużo pytań jak mam sobie zrobić super sprzęt. :D

Zacznę od tego że napiszę co posiadam:

Athlon 1700XP+

512 DDR 333MHz

SOLTEK SL-75DRV5 VIA Apollo KT333

GF4 MX440 128MB

Poniżej przedstawię zdjęcie z już nie co podkręconym procesorem tzn.przestawiłem szynę.

Dołączona grafika

Cooler na tym Athlonie mam taki jaki jest sprzedawany w wersii BOX.

Czy da się coś jeszcze z niego wycisnąć :?: Jak sprawdzić częstotliwość DDR(moja jest na 333MHz).Chodzi mi oto żeby sprawdzić czy jest ona wykożystywana a nie że pracuje jako 266MHz.

Proszę o całe mnóstwo odpowiedzi i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, przeczytałem całą książeczką od płyty gł. i jedyne co mi się udało osiągnąć to to że w swojej karieże przeczytałem kolejne kilka stron.

co oznacza ta 6 w modelu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cos:

Jak sprawdzić częstotliwość DDR(moja jest na 333MHz).Chodzi mi oto żeby sprawdzić czy jest ona wykożystywana a nie że pracuje jako 266MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cos:

Jak sprawdzić częstotliwość DDR(moja jest na 333MHz).Chodzi mi oto żeby sprawdzić czy jest ona wykożystywana a nie że pracuje jako 266MHz.

W SiSoft Sandra lub PCWizadr ( chyba tak to się zwało :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze coś. przedchwila zmieniłem mnożnik na płycie gł. ale to nic nie dało, dlaczego?? w biose przedchwila zmieniałem magastrale i na max doszłem do 153MHz, pamiec DDR ustawiłem sobie na FASTERS i żeby informacje pobierał z kości a nie ustawienia nadawane przeze mnie.Po odpaleniu kompa zgłasza się jako 2000XP+

A co do temperatury to nie wiem co to jest to 11stopni ale wiem ze przy 63stopniach ma sięwyłączyć a aktualna temperatura to 43stopnie

Jak ktoś wie co to za oznaczenia na zdjęciu to proszę o odpowiedz.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Soltek to ch... plyta :)

 

sam taka mam i zdarzylem sie o niej przekonac co nieco... maxymalne stabilne ustawienia u mnie to 150mhz no maxymalnie 152mhz ale to z wiatrakiem wiejacym na plyte ;-), wyzsze czestotliwosci lacznie z 166mhz sprawiajaja ze plyta zachowuje sie niestabilnie - wiesza sie czasem, zatrzymuje sie obraz, resetuje zalezy jak jej sie spodoba :)

 

reszta sprzetu jak w podpisie...

 

moj antek t-bred b0 1700+ chodzi na 12.5x150mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Soltek to ch... plyta :)

 

sam taka mam i zdarzylem sie o niej przekonac co nieco... maxymalne stabilne ustawienia u mnie to 150mhz no maxymalnie 152mhz ale to z wiatrakiem wiejacym na plyte ;-), wyzsze czestotliwosci lacznie z 166mhz sprawiajaja ze plyta zachowuje sie niestabilnie - wiesza sie czasem, zatrzymuje sie obraz, resetuje zalezy jak jej sie spodoba :)

hmm.....jak czytałem opisy tej płyty głównej to wszędzie gdzie ylko trafiłem to opisywali tą płytę jako płyta dla Overclockerów.Ja jak narazie jestem z niej zadowolony,tymbardziej że bez dodatkowego chłodzenia (znaczy tylko podstawowy cooler sprzedawany w wersii BOX razem z prockiem) chodzi stabilnie jako Athlon 2000+ XP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze coś. przedchwila zmieniłem mnożnik na płycie gł. ale to nic nie dało, dlaczego??

Ponieważ Palomino, które jak się domyślam posiadasz w przeciwieństwie do T-bred'a ma zablokowaną zmiane mnożnika. Jedyne wyjscie to kąbinować z mostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej będzie wymienienić tego palomino na jakiegoś t-breda? W sumie niedpołaciłbyś za wiele (nowy kosztuje 250zł) a przyrost mocy mialbyś znaczny - wykręciłbyś go bez żadnego problemu na minimum 2ghz. (2400xp+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angus nie wiem jaki masz hdd i nie chce cie martwic ale u mnie LM90 podaje temp pobierana z SMARTa i to 65C to by wychodzilo u ciebie ze to hdd tak sie pali - sprawdz (nawet reka) czy nie jest rozpalony jak... wymysl jakies porownanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej będzie wymienienić tego palomino na jakiegoś t-breda? W sumie niedpołaciłbyś za wiele (nowy kosztuje 250zł) a przyrost mocy mialbyś znaczny - wykręciłbyś go bez żadnego problemu na minimum 2ghz. (2400xp+).

Hmm.....masz rację tylko tego musiałbym dobrze opchnąc i wszystko było by OK. Może ktoś chętny :D możliwa wymiana na t-breda 1700XP+ :D

A co temperatury dysku to na rękę takiej wysokiej temperatury nie odczuwam :D ale zaraz przyniosę termometr i sprawdzę ile tam jest stopni 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...