Skocz do zawartości
Ram1rez

Lcd Do 600 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszem i wobec, mam nadzieje że ten temat nie będzie służył tylko mnie lecz pomoże i innym userą forum.

 

Ostatnimi czasy mój EIZO T565 na kineskopie Sonego zaczął psocić a mianowicie "dawać po oczach". Zapewne koniec tego monitora jest bliski tak więc myślę że pora na zmianę, jednak jestem ograniczony budżetem w wysokości ok 600zł. W firmie rodziców posiadamy LG 192WS, którego uważam za znośny model monitora (jak na swoją cenę da się przy nim posiedzieć), i zastanawiam się nad nim...

 

Jednak wczoraj dostałem olśnienia, ponieważ monitor ma służyć do wszystkiego: gry (najczęściej FPS), filmy, internet czasem grafika oraz programowanie, i czy monitor panoramiczny będzie odpowiednim wyborem?

 

Na razie zastanawiam się nad kilkoma opcjami:

 

1. 19 Asus VW192S

2. LG 192WS

3. Samsung 940NW

 

który z nich będzie dobrym wyborem? A może macie jakieś inne propozycje oparte najlepiej na doświadczeniach?

 

PS. Jaka różnica jest między odświeżaniem matrycy GtG oraz Tr+Tf?

 

Z góry dziękuje za pomoc :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.

 

 

Rozmyślałem też nad 22"

ale w sumie siedzę blisko monitora - 70-80 cm wiec 22" to chyba za duży?

 

poza tym chciałbym, aby ten monitor miał pivot

i jak najkrótszą reakcję plamki, bo dużo FPS gram

 

zależy mi też, aby czarny kolor był czarny, anie szary.

 

 

Co polacacie? Do 600-700 zł

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.

 

 

Rozmyślałem też nad 22"

ale w sumie siedzę blisko monitora - 70-80 cm wiec 22" to chyba za duży?

 

poza tym chciałbym, aby ten monitor miał pivot

i jak najkrótszą reakcję plamki, bo dużo FPS gram

 

zależy mi też, aby czarny kolor był czarny, anie szary.

 

 

Co polacacie? Do 600-700 zł

dzieki

Za 600-700 to nie wiem czy kupisz 20" spełniający te wymagania nie wspominając o 22"

Ten w miarę powinien być OK ale rewelacji się nie spodziewaj:

http://www.allegro.pl/item348708437_20_sam...norama_2ms.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 19" polecam NECa 93V.

z tego co widzę, to jest to 4:3, a ja wolę panoramę.

Proszę o propozycje. Jeśli ma być to lepsza jakość 20", zamiast słabej, taniej 22", to zaprponujcie 20"... albo może i nawet 19" skoro tak blisko niej siedzę?

pozdro

 

i jeszcze jedno pytanie

czy biorac pod uwage granie i to, zeby nie bylo absolutnie zadnego smużenia - musze szukac 2ms, czy wystarczy 5ms(g2g) ?

 

a i najlepiej jakby natywna miala 1280x1024 ,a nie te splaszczone 900...

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie było ruchu w moim temacie postanowiłem zabrać się sam za szukanie monitorka:

 

W przedbiegach odpadły wszystkie padaki z matrycami 5ms oraz inne wynalazki typu Acer (ma fatalne kąty zupełnie jak LG 192WS). Testom poddałem

19" Samsung SyncMaster 931BW oraz 19" LG Flatron L196WTQ-SF. Muszę powiedzieć że w obecnej chwili jestem posiadaczem tego 2 :wink: Mocno zachęca 30 dniowa gwarancja na matrycę (1 piksel bee= wymiana monitora) Do tego całkiem dobry kontrast kąty i co najważniejsze matryca 2ms. Jeśli gdzieś dorwiecie ten monitor szczerze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...