Skocz do zawartości
emilek

Nowy Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem nowego HDD a że zatrzymałem się na rozwoju dysków przy Barracudzie 7200.9 zadaje tutaj to pytanie.

 

Moje typy:

WD Caviar GreenPower 500 GB

Samsung Spin Point F1 HD642JJ, 640GB

Seagate Barracuda 7200.11; 500GB

Wszystkie są dwutalerzowe więc teoretycznie powinno być cicho.

Który wybrać, macie może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej postaw raid 0 na dwoch mniejszych dyskach (250 lub 320GB) a obecny zostaw na magazyn

Raid0 to w zdecydowanej wiekszosci przypadkow nonsens, w praktyce sprawdza sie tylko przy dostepie sekwencyjnym do duzych plików, w "normalnych" zastosowaniach roznicy praktycznie nie ma, a bezpieczenstwo mniejsze, przy wiekszym skomplikowaniu.

 

W kwestii cichych dyskow (i zdecydowanie nie tylko dyskow) polecam SPCR. Na dniach bedzie recenzja Samsunga WD6400AAKS na 2 talerzach 320mb, podobno jest bardzo cichy (porownywalnie z WD750AACS - Green Power) i bardzo wydajny. Swietne sa GP wlasnie, ale ciut mniej wydajne (5400rpm) i jednak drogie. Z mniejszych Samsung HD250HJ - rowniez podobno bardzo cichy (1 talerz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego? W testach wydajności bardzo dobrze wypada. (średni odczyt 65 MB/s) W stress z AAM ma 19 dBa przy otoczeniu 18 dBa czyli np. tyle co bardzo dobry wentylator 120mm @ 750 RPM (np. Nexus).

Ja tam nie widzę różnicy wydajności między dyskiem Seagate 7200.4 (talerz 7200 40gb) a Hitachi 160GB (talerz 7200 160gb) lub WD 5000AAKS (talerz 7200 160gb). A w syntetykach Seagate wypada 2 razy gorzej. Oczywiście przy codziennym użytkowaniu (gry, wczytywanie windowsa itp.), bo przy kopiowaniu plików na pewno by była różnica.

 

A jak chcesz coś wydajniejszego to kup WD5000AAKS, polecam, głośny nie jest (pozatym w obecnym komputerze nie liczy się cisza, ten 'wyciszony' już sprzedałem, bo komp za dużo pieniędzy pochłaniał). Zresztą jak WD5000AACS GP nie byłby 100zł droższy od AAKS i trudno dostępny to właśnie tego bym wziął

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć naprawdę cicho to kup dowolny dysk i np. quiet drive od scythe. Drogie ale wycisza dysk rewelacyjnie.

Bzdura :)

 

Jesli dysk bedzie mocno wibrowal i bedzie glosny w idle i 2 quite drivey podwieszone mu nie pomoga. No i temp. nie bedzie rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...