Skocz do zawartości
Dares

Napięcie PIV 2.4 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie jakie powinne być właściwe napięcie (Vcore) PIV 2.4 GHz. Mój procesor mam wysoką temperaturę (około 48-50 stopni przu uruchomionym Windowsie). Sprawdziłem w biosie i napięcie Vcore wynosi 1,586 V. To chyba za dużo. Nie pownno wynosić 1,525 V ?

W płycie głównej (SINXP1394) minimalne napięcie to 1.550 V.

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie lub czym sprawdzić stepping ?

Na opakowaniu do procka znalazłem że napięcie powinno wynosić 1,525 V. A stepping? Znalazłem coś o symbolu C10670-001. Czy to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac stepping c1... zreszta tylko ten ma 1.525, b0 ma 1.5, a d1 ktorego jeszcze nie ma bedzie mial 1.55

 

zbyt wysoka temperatura wynika raczej z tego ze go krecisz, wydziela liniowo tyle wiecej ciepla ile go podkrecisz, oraz potegowo do wiekszego napiecia. Ilosc wydzielanych watt mozna sprawdzic w sisoft sandra 2003 (cpu&bios), mozesz sobie porownac przy roznym kreceniu i napieciach.

Podkreciles o 1/3 to twoj cooler nie wyrabia.

 

!polecam poczytanie forum!, masz bardzo ladnego procka o b dobrym steppingu i skoro go krecisz, to moze zafundujesz mu jakies dobre chlodzenie. bo 50C w windzie to za duzo, w stresie beda zwiechy i moze zamordujesz proca na raty.

 

Tak wiec jeszcze raz polecam poczytac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo uzyj dobrej pasty pod radiator, bo pewnie zostawiłeś tą naklejkę

Uwierz mi ze na ta czarna naklejka bardzo dobrze przewodzi cieplo - u mnie temp wynosi w idle 33C a stresie max 45C po kilkugodzinym wygrzewaniu( konfig w podpisie , napiecie 1.6V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie lub czym sprawdzić stepping ?

Na opakowaniu do procka znalazłem że napięcie powinno wynosić 1,525 V. A stepping? Znalazłem coś o symbolu C10670-001. Czy to to?

Napięcie już zdradza C1 - ale to było wyżej.

Jeśli chcesz więcej info o procu - zobacz tu: http://processorfinder.intel.com/scripts/default.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo uzyj dobrej pasty pod radiator, bo pewnie zostawiłeś tą naklejkę

Uwierz mi ze na ta czarna naklejka bardzo dobrze przewodzi cieplo - u mnie temp wynosi w idle 33C a stresie max 45C po kilkugodzinym wygrzewaniu( konfig w podpisie , napiecie 1.6V)

Potwierdzam , sam miałem jakiś czas z box-a z taśmą ale po tym jak mnie chcieli zlinczować na tym forum (szczególnie spece od AMD) , że farmazony piszę o tej taśmie to ją zerwałem , wyszlifowałem radiator , dałem Arctic Silver i...temp spadła o 2 stopnie , hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak

Po pierwsze to co mniemasz ze jest stepingiem procesora raczej im nie jest, stepinng mozna odczytac z podelka jest to ostatnie 6(chyba) znakow. Wykaz stepingow procesorow intela -> http://processorfinder.intel.com/scripts/l...asp?ProcFam=483

 

Po 2, identyfikowanie prockow na podstawie podawanego im napiecia jest metoda prymitywna, i czestokroc nieskuteczna. Niektorzy producenci mobo czasami celowo zawyzaja napiecie dla konkretnych seri procka badz to by zwiekszyc stabilnosc swojej platformy, badz zwieszyc mozliwosci oc. Do ty proucentow zalicza sie Gigabyte ze swoja seria plyt na Sis 655, (w kazdym razie w wersiach biosow F3 i F4), na ktorej to prockom z stepu B0 podawane jest domyslne napiecie 1.55V , a mozna je zmniejszyc maksymalnie do 1.525, nizszych voltarzy bios nie przewiduje. A przeciez powinien B0 na 1.5 hulac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac stepping c1... zreszta tylko ten ma 1.525, b0 ma 1.5, a d1 ktorego jeszcze nie ma bedzie mial 1.55

nie koniecznie. moj P4 3,06GHz ma defaultowo 1,55V. Tyle wlasnie wynosi Vcore dla steppingu C1 z 3,06GHz prockow P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie jakie powinne być właściwe napięcie (Vcore) PIV 2.4 GHz. Mój procesor mam wysoką temperaturę (około 48-50 stopni przu uruchomionym Windowsie). Sprawdziłem w biosie i napięcie Vcore wynosi 1,586 V. To chyba za dużo. Nie pownno wynosić 1,525 V ? 

W płycie głównej (SINXP1394) minimalne napięcie to 1.550 V. 

Dzięki za podpowiedzi.

wahania napiecie to rzecz normalna. moj Asus P4G8X ma jeszcze wieksza tolerancje. przykladowo dla napiecia podbitego na 1,65V w spoczynku daje 1,712V a pod obciazeniem spada do 1,6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac stepping c1... zreszta tylko ten ma 1.525, b0 ma 1.5, a d1 ktorego jeszcze nie ma bedzie mial 1.55

nie koniecznie. moj P4 3,06GHz ma defaultowo 1,55V. Tyle wlasnie wynosi Vcore dla steppingu C1 z 3,06GHz prockow P4.

 

Ale pytanie dotyczyło konkretnie P4 2,4 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac stepping c1... zreszta tylko ten ma 1.525, b0 ma 1.5, a d1 ktorego jeszcze nie ma bedzie mial 1.55

nie koniecznie. moj P4 3,06GHz ma defaultowo 1,55V. Tyle wlasnie wynosi Vcore dla steppingu C1 z 3,06GHz prockow P4.

 

Ale pytanie dotyczyło konkretnie P4 2,4 :wink:

a zauwazyles ze ja odpowiadam nie dla ciebie a na post M79??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna taśma na boxowym radiatorze jest ok. Moj P4 1.8@2.8 vcore default w idle ma 33-35 stopni, przy maksymalnym obciażeniu temp dochodzi do 50 stopni i pozniej cały czas utrzymuje sie na tym samym poziomie. Zrywanie tasmy i smarowanie pasta nie jest warte zachodu, chyba ze przy ekstremalnym oc, ale wtedy i tak uzywa sie innego chłodziwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna taśma na boxowym radiatorze jest ok. Moj P4 1.8@2.8 vcore default w idle ma 33-35 stopni, przy maksymalnym obciażeniu temp dochodzi do 50 stopni i pozniej cały czas utrzymuje sie na tym samym poziomie. Zrywanie tasmy i smarowanie pasta nie jest warte zachodu, chyba ze przy ekstremalnym oc, ale wtedy i tak uzywa sie innego chłodziwa :)

Taśma jest dobra, ale tylko przy pierwszym założeniu wiatraka - później polecałbym pastę.

Swoją drogą boxowy cooler nie jest taki zły przy "nieprzesadzonych" wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...