Skocz do zawartości
zaplutek

Ktory Komputer Wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupic komputer dla brata mam na oku jeden od jakiegos czasu i jednego sprzedawcy za cene ok 1.300 juz mialem go brac ale nikt go nie kupuje wszyscy wybieraja inny w tym przedziale cenowym , moze mi ktos napisac czemu ??

 

Zestaw 1 *Moj*

# Procesor dwurdzeniowy AMD Athlon64 X2 5200+ s. AM2 - wraz z radiatorem i wentylatorem . Pamięć cache 1mb!!! Technologia wykonania 0,065 mikrona, rdzeń Brisbane o obniżonym poborze prądu - 65W!!!

#

Płyta główna Gigabyte M61SME-S2L - Markowa plyta glowna na super chipsecie nVidia nForce 405. Pełna zgodność z systemem Windows VISTA. szerszy opis tutaj

#

Markowa pamięć operacyjna GoodRam DDR2 2048mb 2GB dual channel 800Mhz PC6400. Taka ilość pamięci operacyjnej umożliwia swobodną pracę w najnowszym systemie Windows VISTA nawet w wersji Ultimate

#

Karta graficzna GeForce 8600GT 1024ddr2. Markowa karta. Pełna zgodność z najnowszym DirectX 10.0. Pixel Shader 4.0. Super wydajność 1024mb własnej pamięci Przystosowane do SLI.

# Dysk Twardy WD/Seagate/Samsung 500GB SATA II 7200rpm NCQ 32mb cache

# Nagrywarka DVD-RW dual layer +- 20 SATA Light Scribe!!

# Zintegrowana karta sieciowa LAN 10/100/1000 Mb/s

# Zintegrowana karta muzyczna 6-cio kanałowa

# do 8x USB 2.0 (4 wejścia z tyłu, możliwość dołącznia do 4 z przodu)

# PIĘKNE obudowy Fever WIZARD, SHINOBI, Tracer INSPIRE, XENO, LUSTER, IBOX LION, Lynx 400w PPFC. Świetna stylistyka, najnowszy trend - zobacz zdjęcia poniżej.

# Zasilacz 400W PPFC, wydajny i cichy

http://allegro.pl/item348700246_vist_amd_x...b_2gb_d_rw.html

 

Zestaw 2 Co kupuja wszyscy

 

http://allegro.pl/item348371680_bestia_e46...ram_250gb_.html

 

 

Czy moze cos innego ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> |? Komputer do gier ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnych gotowych zestawów :/ przepłacisz na tym ok 100-150zł a dostaniesz gorsze części. Grafika najgorsza z danego modelu, mobo totalny low end, pamięci no-name i zamiast zasilacza wyrób zasilaczopodobny. Lepiej sprawdź w gotowych zestawach tu na forum co jest za 1300 i sam złóż kompa.

 

Np z gotowców takie coś: (o ile nie będzie OC)

 

Procesor : AMD Athlon X2 4200+ Brisbane 65nm - 165 zł

Płyta Główna : Foxconn A690GM2MA-RS2H - 149 zł

RAM : GoodRam 2x1GB 800MHZ - 100 zł

Karta Graficzna : Sparkle 9600GT Silent 512MB - 469 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 95 zł

HDD : Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB Cache - 160 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

RAZEM : 1248 zł

 

No ewentualnymi zmianami, jak zależy ci na duzym dysku a mniej na grach to można wziąc tańszą grafe np, 8800gs czy nawet 8600gt ale na ddr3 i dorzucic kase do dysku i ewentualnie proca (4400+ lub wyżej)

 

A jak chcesz podkręcac to na intelu coś.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600gt to coś na poziomie 8800gt więc odpowiedz sobie ssam czy będzie wydajniejszy ;)

 

I nie słuchaj bzdur o AMD. Jak nie będziesz podkręcał to będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. No a jeśli jednak planujesz OC, to wtedy intel e2160 i gigabyte p31-ds3l (czy jakoś tak). Bez OC taki athlon x2 4400 bije e2160 i to widocznie, a dodatkowo obsługuję wirtualizacje, z której jednak mało kto korzysta ;) ale jednak to ma... :D Więc teraz pytanie: OC czy nie? Jak nie to AMD, jak tak to Intel.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki najpierw za pomoc teraz jzu wiem ze nie kupie skladaka :)

 

To komp dla mojego brata on nic nei ebdzie z nim robil oprocz grania :)

 

Ok wiec AMD teraz jaka plyta glowna bo tej zaproponowanej niemoge znalesc w swoich sklepach

 

Prosilbym bardzo o pomoc w wyboerze procka i plyty glownej z tego sklepu

 

http://www.return.com.pl

 

tu jest duza oferta niemoeg sie polapac nawte jaki dokaldnie procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny nie są w tym sklepie najniższe a wybór możej i jest ale jak dla mnie to za mało części które sąw miare na topie.

 

Bierz z proline.pl

Athlon x2 4400+ 175zł

Asus M3A RX780 - 215zł

 

razem 390 z przesyłką ok 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystki za pomoc bardzo mi pomogliscie <piwo>

 

NeoMaqNet - to jets prezent i ma byc komputer caly i musi byc zrobiony do srody

 

A moze mi mzoecie jeszcze cos doradzic bo mam obecnei w kompie 8600 gt sparkle i plyte glowna SLI , warto dolozyc druga karte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. SLI na kartach słabszych niż 8800gt mija sięz celem, bo za cenę mniejszą niz koszt 2 np 8600gt można mieć 1 kartę z wydajnością taką jak te 2 w SLI. A SLI to dodatkowy hałas, więcej wydzielanego ciepła i więcej pobieranego prądu. Jak masz kase to sprzedaj tego 8600 i kup np 8800gts.

 

Czyli masz tydzień, paczka z proline na pewno dotrze na czas. Przeważnie to chyba ok 1-2dni trwa.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto dokładać , lepiej sprzedaj i kup coś pokroju 8800gt /9600gt

 

ps. jeśli masz cały tydzień to ja bym pokusił się o sklep internetowy , tanio szybka przesyłka kurierem i jeszcze ci złożą.pzdr

 

Edyta

za wolno [; wybierz najtańszy sklep : apollo/esc/proline i zamawiaj ^^

Ja zamawiałem pakę z apollo w piątek bodajże a dostałem w poniedziałek

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...