Skocz do zawartości
piotrek255

Jaki Monitor Z Matrycą Pva Do 2000zł ? (22 Cale, Lub Więcej)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ten mam upatrzony->

 

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,48087/

 

Potrzebuje opinii bo zakup jest dosyć przyszłościowy :unsure:

 

PS: czy wogole warto placic te około 500zł wiecej za matryce PVA?

do PVA na pewno warto dopłacić ale czy ten akurat model:

http://ksw-funcard.civ.pl/test_monitora_/test.htm

 

http://forum.purepc.pl/temat/Monitory/57/J...e-w241d/254824/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... :blink: więc co jest dobrego w tej cenie na PVA? skoro warto do tej matrycy dopłacic

 

PS: szczerze mowiąc to zgłupiałem... wygląda na to że niema czegos takiego jak dobry 22 calowy monitor na PVA do 2000, każdy ma jakies wady. a ja musze jakis kupic w przyszłym tygodniu... nie chciałbym pozniej żalować zakupu...

Edytowane przez piotrek255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... :blink: więc co jest dobrego w tej cenie na PVA? skoro warto do tej matrycy dopłacic

 

PS: szczerze mowiąc to zgłupiałem... wygląda na to że niema czegos takiego jak dobry 22 calowy monitor na PVA do 2000, każdy ma jakies wady. a ja musze jakis kupic w przyszłym tygodniu... nie chciałbym pozniej żalować zakupu...

 

ja bym wziął Benq-a w241W (tylko żeby produkcja była po jakiejś tam dacie (nie pamiętam dokładnie... czerwiec '07?). No, tylko, że kosztuje najtaniej 2104zł... no i jest na MVA a nie PVA :lol2:

 

Co do Twojego postu z drugiego wątku - albo temu sprzedawcy wydawało się że porównuje PVA z TN, albo jest totalnie ślepy, albo robi Cię w balona ;) (chodzi mi o to, że nie da się (przy przekątnej 24") nie zauważyć znacznej (istotnej) różnicy w kątach widzenia między TN a innego typu matrycami (xVA, IPS)).

 

My Ci nic nie wyczarujemy - sam musisz zobaczyć czy kąty na TNce są dla Ciebie akceptowalne - niektórym wystarczają, niektórym nie (no jeszcze jest różnica w kolorach...)

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... :blink: więc co jest dobrego w tej cenie na PVA? skoro warto do tej matrycy dopłacic

 

PS: szczerze mowiąc to zgłupiałem... wygląda na to że niema czegos takiego jak dobry 22 calowy monitor na PVA do 2000, każdy ma jakies wady. a ja musze jakis kupic w przyszłym tygodniu... nie chciałbym pozniej żalować zakupu...

 

TAK, każdy monitor LCD ma jakieś wady, bez względu na cenę :)

cięzko kupić dobry 24" PVA za 2000zł, na styk jest fujitsu P24W-3, pamiętaj że dobra 19" PVA (eizo) kosztuje ~1700zł!

 

22" też słabiutko bo tylko 2 modele inne niz TN

w tej cenie na pewno kupisz DOBRĄ TNkę pod warunkiem że pogodzisz się z typowymi ułomnościami tej matrycy jak kąty widzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze LG na MVA niby za 1800, ale ciagle nigdzie go nie ma... Zauwazylem ze HP LP2465 jest teraz za 1900 w Siriusie. Dalej w 22" tylko Lenovo o ktorym mowa w innym topicu i ktos moze sie skusic na Iolair/Yuraku/inna nazwa tego klona na MVA za 1100, bez input laga i ze slaba czernia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokie kąty widzenia nie mają dla mnie znaczenia (nawet niewiem w czym pomagaja jesli monitor caly czas mam przed nosem) , chodzi mi tylko o dobre jak na te cene odwzorowanie kolorów, no i zeby oczy sie nie męczyły :blink:

 

to moze juz nie na PVA jakis 22 calowy monitor nie męczący oczu z dobrym odwzorowaniem kolorow, przeznaczony bardziej pod grafike niz granie w gry. i dla porownania jakis 22 calowy na PVA żebym mogł sobie w sklepie porownac na własne oczy. co polecacie?

Edytowane przez piotrek255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, każdy monitor LCD ma jakieś wady, bez względu na cenę :)

cięzko kupić dobry 24" PVA za 2000zł, na styk jest fujitsu P24W-3

Tego Siemensa tez nigdzie nie ma. Juz mi sie znudzilo czekac. Zamawialem w dwoch sklepach i w dwoch oddzwonili ze nie ma. W innych sklepach moze i sa ale cena 2500 up.

 

Jest jeszcze LG na MVA niby za 1800, ale ciagle nigdzie go nie ma... Zauwazylem ze HP LP2465 jest teraz za 1900 w Siriusie. Dalej w 22" tylko Lenovo o ktorym mowa w innym topicu i ktos moze sie skusic na Iolair/Yuraku/inna nazwa tego klona na MVA za 1100, bez input laga i ze slaba czernia.

LG tak samo jak widmo w cenie kolo 1800. Za 2 k w sisriusie da sie kupic bo jest. Hp teraz ma dobra cene przy braku innych modeli praktycznie zostaje HP. Acer 26 cali, Benq W (ale z nim jest loteria jesli chodzi o date produkcji) no i Nec.

 

Natomiast podzielam zdanie gmfriend'a NIE ma idealnego LCD... no moze poza Eizo ale z racji ceny on u mnie odpada.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokie kąty widzenia nie mają dla mnie znaczenia (nawet niewiem w czym pomagaja jesli monitor caly czas mam przed nosem) , chodzi mi tylko o dobre jak na te cene odwzorowanie kolorów, no i zeby oczy sie nie męczyły :blink:

 

to moze juz nie na PVA jakis 22 calowy monitor nie męczący oczu z dobrym odwzorowaniem kolorow, przeznaczony bardziej pod grafike niz granie w gry. i dla porownania jakis 22 calowy na PVA żebym mogł sobie w sklepie porownac na własne oczy. co polecacie?

Rzecz w tym ze przy duzej przekatnej patrzac wprost juz rogi moga byc inne :razz:

TN pod grafike srednio ci sie nada, bo poprawnie wyswietla tylko 262 tys barw, a dalej jest dithering.

22" PVA sa raptem dwa. Zainteresuj sie Lenovo bo cena sensowna i odpowiada twoim potrzebom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko o dobre jak na te cene odwzorowanie kolorów

 

22 calowy monitor nie męczący oczu z dobrym odwzorowaniem kolorow, przeznaczony bardziej pod grafike niz granie w gry.

jedyne w sumie 'ok' 22" to EIZO S2231WH? cena ~2600zł (S-PVA)

 

jak nie w/w to może wspominany 24" HP LP2465 w cenie od 2000 do 2200zł. często ocenieny jako dobry. (S-PVA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend, z tym siemensem chodziło o http://www.ceneo.pl/836575 ?? Jesli ktos wie jak u tego siemensa z martwością pikseli i generalnie z wadami to bylbym wdzieczny za info. Narazie w czolowce mam własnie tego siemensa, ale cos czuje że na żywo go nigdzie nie zobacze :unsure:

tak to ten, fajny monitor widziałem go na żywo ale chwilowo go nigdzie nie ma, dostawy gdzieś pod koniec maja, gwara na piksle standardowo norma iso

tu dokładne parametry w pdfie:

http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds...view_p24w-3.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to ten, fajny monitor widziałem go na żywo ale chwilowo go nigdzie nie ma, dostawy gdzieś pod koniec maja, gwara na piksle standardowo norma iso

tu dokładne parametry w pdfie:

http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds...view_p24w-3.pdf

Szkoda ze nigdzie nie ma zadnych recenzji. Wyroznia sie czyms poza ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nigdzie nie ma zadnych recenzji. Wyroznia sie czyms poza ceną?

w przeciwieństwie do HP 2465 ma np nowy typ świetlówek 98%, złącze HDMI, "auto" jasność, TCO 06

przy tej cenie / jakości to zdecydowanie lepszy zakup od np gateshita 2485W którego miałem

uważam ze wypada też lepiej od LGika 245WP bo szersza regulacja jasności = lepsza czerń

 

minusy to wygląd i dostępność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do HP 2465 ma np nowy typ świetlówek 98%, złącze HDMI, "auto" jasność, TCO 06

przy tej cenie / jakości to zdecydowanie lepszy zakup od np gateshita 2485W którego miałem

uważam ze wypada też lepiej od LGika 245WP bo szersza regulacja jasności = lepsza czerń

 

minusy to wygląd i dostępność

Pozostaje jeszcze kwestia reaktywnosci i input laga. Nie ma problemow z rownomiernoscią podswietlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG SM 2493HM, co o nim myślicie? w piątek wybieram sie do sklepu i chciałbym znać waszą opinie na temat tego monitora.

 

jesli nie warto sobie zawracać nim glowy (a pewnie nie warto), to poczekam na tego siemensa

Edytowane przez piotrek255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 nie jest zbyt duże na 22''?

mam upatrzoną [TN] LG L227WT-PF ale coraz częściej słyszę o Lenovo L220x, warto go brać?

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4rch0n w czwartek ci powiem i jak będę jeszcze miał fujitsu z podpisu to porównam kolorki czerń i podświetlanie, generalnie w cenie do 1300zł nie ma nic poza lenowo 22", widziałem już kilka monitorów na tn i żaden nie przypał mi do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 nie jest zbyt duże na 22''?

mam upatrzoną [TN] LG L227WT-PF ale coraz częściej słyszę o Lenovo L220x, warto go brać?

Biorąc pod uwagę że programy są coraz lepiej dopracowane pod wzgl. powiększania elementów (choćby nawet Vista) to z 1920x1200 na 22" nie powinno być problemu, za to dostaniesz ostrzejsze zdjęcia czy obraz w grach z AA. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...