Skocz do zawartości
D3NV3R

W Miarę High-endowy Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu nowego komputera. Od razu zaznaczam, że jakakolwiek sprzedaż/wymiana/upgrade komputera z sygnatury nie jest możliwa (ze względu na wyjątkowy sentyment, stabilność, oraz fakt, że fajnie jest zagrać w Crysis na multi :P).

Nie ustaliłem jeszcze jakiegoś ścisłego limitu cenowego, dlatego przedstawię jakieś konkretne propozycje dot. części. Jeszcze dodam, że wolę mieć trochę słabszy sprzęt, ale bardziej "wypasiony", niż lepszy, ale mniej "wypasiony" (np. wolę E8200 z Ninja, niż E8400 z jakimś Pentagramem).

 

Na chilę obecną jestem zdecydowany na:

- Intel Core 2 Duo E8200

- DFI LanParty LT/UT P35 t2r (jestem skłonny dopłacić do X38, o ile jest tego wart)

- ram OFC DDR2, najlepiej 1:1 z FSB ale niskie timingi; waham się pomiędzy Mushkinami oraz OCZ lub Adatami; 2x2GB

- HDD 500GB Samsung SATA2

- grafika - tutaj spory problem; chciałbym grać w 1680x1050 z bez AA lub x2 (więcej nie trzeba); wiem, że tutaj króluje 8800GTS G92, ale interesuje mnie także 3870x2 (od razu podkreślam, że 9800gx2 już nie wchodzi w grę)

- co do chłodzenia, to chciałbym coś pokroju Scythe Ninja; wiatraczek 12cm dokupiłbym osobno (raczej nowa Nocuta albo Noiseblocker)

 

Teraz tak:

- co jesteście w stanie polecić w kwestii obudowy (myślałem o Sharkoon Rebel 9) oraz napędu (nie potrzebuję BluRay, bo mam PS3)

- gdzie najlepiej zakupić części (nie orientuję się w sklepach internetowych, bo ostatni komp jest prawie w całości allegro i eBay'a)

- czy da radę się zamknąć się w 3,5 zł?

- czy opłaca się w przypaddku takiego kompa dołorzyć do chłodzenia wodnego?

 

EDIT: No tak, zapomniałem o zasilaczu xD

No chyba tutaj powinien być Corsair 450-520W; nie mam specjalnych wymagań ;)

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki hi-end, ze spadlem z krzesla, przecietny mid. w kwestii obudowy to IMHO fajniejszy jest Antec Three Hundred ale nie mialem go w lapach (za kilka dni powinienem go miec), co do napedu to Samsung 203N lub Pioneer 212, co do sklepow to osobiscie polece esc.pl, kart raczej tanich nie maja ale wiekszosc rzeczy na przyzwoitym poziomie cenowym, o chlodzeniu wodnym pojecia nie mam ale jak chcesz sie zamknac w 3,5kzl to chyba bez wody, porzadna woda wedle wyliczen kogos z forum to okolice 800zl przy kombinowaniu, kupowaniu uzywek itp. zasilka styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki hi-end, ze spadlem z krzesla, przecietny mid...

trochę żal za takie komentarze (z właszcza że napisałem "w miarę") - lepiej pomyślcie, gdzie te komponenty znajdowały by się w tabelce: od serii E8xxx wyżej jest tylko quad (nawet stary extreme nie wyrabia na default); mobo, bodaj najrozsądniejsza opcja z topowych płyt - wszystkie Strikery, Maximusy, Blitzy i Rampage'e dają niewiele więcej; ram ciężko odróżnić, ale napewno jest lepszy niż większość kostek 2x2GB (wyżej są tylko OCZ Flex i Dominatory); wymieńcie mi zresztą 3 karty graficzne, które są dużo lepsze od tych co wymieniłem; high-end nie oznacza SLI, Skulltrail i 2xSSD w RAID0 i 8 rdzeni; darujcie sobie lepiej takie komentarze, a zwłaszcza owy duke48, który po prostu nabił posta.

Antec Three Hundred

Fajna buda. Jeszcze widziałem 2988286[/snapback]

o chlodzeniu wodnym pojecia nie mam ale jak chcesz sie zamknac w 3,5kzl to chyba bez wody

Jak "woda" będzie tego warta, to może być i nawet 4,5k... (mam mały rabat 10% w cooling.pl, bo zamiawialiśmy firmowo maty do 20 komputerów)

...co do sklepow to osobiscie polece esc.pl, kart raczej tanich nie maja ale wiekszosc rzeczy na przyzwoitym poziomie cenowym

Poczekam aż ktoś inny się wypowie. Jeszcze nigdy tam nie kupowałem, ale już na początku sam design i ułożenie strony mnie z lekka odstrasza - może to tylko pozory. Co możecie powiedzieć na temat komputronik.pl albo arest.pl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym hi-endem to chodzilo mi o ogol a nie o proca, hi-enda to se mozesz pyknac z 2 x 9800GX2, obudowe np. Antec P182/P180, RAID 1 i tego typu bajery, w kazdym razie no offence. Co do esc.pl to kupuje tam i wysylkowo (jak nie ma mnie w Gdansku) i osobiscie (wieksza ilosc razy). W sumie zadnych problemow nie mialem, serwis tez ok (4-5 razy cos oddawalem na gwarancji ale zeby nie bylo, kupilem sporo wiecej, wiec to tylko maly procent). Co do wody to nie wiem czy obecnie sie oplaca, musisz poczekac na opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R

 

Dziwne podejscie do sprawy ......

mieszkasz w Londynie a bebechy kupujesz w PL ?? cos nawali bedziesz slal paczki do Polski ??

przeciez tu na miejscu w UK masz w cholere dobrych internetowych skelpow

wiec po kiego chu...maniste kombinowac jak kobyla pod gore ??

 

www.overclockers.co.uk/

www.dabs.com

www.cclonline.com

www.shop.bt.com

 

 

W 2 pierwszych kupilem bebechow na 3 kompy

Do tego w UK zalatwienie wymiany gwarancyjnej poprzez kontakt tylko email'em to pestka

porownujac do tego co mozna spotkac w PL

dla przykladu

ubilem 2 proce E6750

i 3 Asusy P5K-E

wymienione bez zadnego problemu w ciagu 4-5 dni

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie kupowałem bebechów w UK i stąd moja wszechobecna niewiedza nt. dobrych i zaufanych sklepów tam.

Komputera nie będę słał sobie do Anglii, bo za ok. 3 tygodnie i tak przyjeżdżam do PL, więc mógłbym go zabrać z powrotem ze sobą.

Pomijając już kwesię zakupu a pozostając przy wyborze części - czy coś jeszcze opłacałoby się tutaj zmienić (to mój pierwszy intel)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup w UK, bo Polska to jeszcze nie jest cywilizowany kraj niestety :/ i jest tu drożej i gorzej z gwarancją. Sam jak tylko mam możliwośc to staram się sprowadzać części z Niemiec bo jest sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ktory chcesz kupic jest calkiem spoko .

Jak masz kase pomysl o Raid 0 2x500GB byloby super.

Obowiazkowo pamiatki 2x2GB co zrobia 1000MHz ewentualnie ciut wiecej

zreszta sam oblookaj co ludzie maja i jakie maja na tym sprzecie osiagi

 

 

Zakup w sklepach internetowych w UK to sama przyjemnosc

oczywiscie jak masz plastikowy pieniadz .

 

Wszystkie sklepy jakie Ci podalem sa sprawdzone wielokrotnie

zreszta jeszcze nie slyszalem o lipnym sklepie internetowym online w UK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze to co Mario pisze ma duzo sensu, ponadto mozesz jeszcze dostac cos lepszego niz zamawiales lub podwojnie. Burdel z zamowieniami maja w sklepach nieziemski. Raz zamawiajac nagrywarke DVD dostalem go 2 razy, za drugim razem z przeprosinami za tak dlugo czekam na realizacje zamowienia i suwenirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny nie będą się aż tak różnić (zwłaszcza, że funt teraz jest bardzo tani), to zakupię części w brytyjskim sklepie. Zwłaszcza ten overclockers.co.uk przemawia do mnie.

Wracając do zestawu - lepiej 8800GTS czy 3870x2 - sam bym się skłaniał ku tej drugiej, ale chciałbym poznać za i przeciw. WC sobie raczej daruję, skoro komputer ma być kupiony w UK, najwyżej potem coś dokupię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym sie sklanial ku Radkowi 3870x2 ,od ponad pol roku mam 8800GT

ale poza wydajnoscia nie jestem z tej grafy zadowolony .

Ostatnio w najnowszych sterownikach drazni mnie doczyt geometri w BF2

na radku 1900xt tego nie widzialem ,a NVidia cos tam ''optymizuje po swojemu''

zeby GPU mialo mniej do liczenia .

b.t.w

Przyszlosc w multi-gpu

 

 

3870x2 mozna znalezc za 235£

9800GX2 najtanszy chyba 340£

 

Radek jest srednio 30% wolniejszy od GF9800GX2 , ja jednak stawiam na radka

jest pare pozycji w ktorych chodzi prawie rownie wydajnie co znacznie drozszy GF9800GX2

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...