Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Sa i moje Solo7c ! :D u mnie wszystko ok. Kurier przyjechał około 14. Paczka w stanie idealnym, w środku wszystko to co powinno być.

Proszę o jakieś konkretne uwagi odnośnie wygrzewania tych głośników. Na jakiej maksymalnej głośności mogę sluchac? Obecnie grają 30/60 ale na chwile ustawilem 45/60 bo nie moglem wytrzymac i az sie boje co bedzie dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem wlasnie 6C i co??BEZ PILOTA!!!Graja moze i czysto ale basu zero(pewnie jest na minimum).Mampytanie jak je podlaczyliscie?Bo jak podlaczylem na do wejscia na PC to cisza..Dopiero na AUX graja.U Was tez tak jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się kupuje chińskie wynalazki.

 

Jestem więcej niż pewny że każde Solo gra inaczej od drugiego. Jedni trafią na bardzo ładnie grający egzemplarz a inni będą narzekać.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć poważne obawy że obecne wersje Solo, znacznie odstają od tych które były jeszcze jakiś czas temu. Ale tak to już jest z chińczykami, że nie potrafią dobrze powielać jednej rzeczy. Niewiadomo czy obecna partia jest zbudowana z takich samych głośników i podzespołów, co wsześniejsze egzemplarze. Trzeba by było sprawdzić to jakoś. Pierwsze Geniusy 1250x, też były znacznie lepsze od późniejszych.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się kupuje chińskie wynalazki.

 

Jestem więcej niż pewny że każde Solo gra inaczej od drugiego. Jedni trafią na bardzo ładnie grający egzemplarz a inni będą narzekać.

to teraz ja się pobawię uargumentuj to, a nie rzucasz jakieś slogany. A wszyscy Ci zaczynają wierzyć. Bo co bo pilotów nie dostali i teraz zaczyna się lawina narzekań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem wlasnie 6C i co??BEZ PILOTA!!!Graja moze i czysto ale basu zero(pewnie jest na minimum).Mampytanie jak je podlaczyliscie?Bo jak podlaczylem na do wejscia na PC to cisza..Dopiero na AUX graja.U Was tez tak jest???

1) Poziomy niskich i wysokich tonów ustawione są domyślnie na "0". Za każdym razem jak odłączysz je od zasilania to zerują się (nie ma zapisu ustawień czy tak jak w przypadku pokręteł ustawione na jakąś wartość). Możesz ustawiać od <-8;+8>.

2) Nie odbiera Ci na podłączeniu do kompa, bo w pilocie masz przełącznik a domyślnie (jak powyżej) jest ustawione na AUX.

 

Dostałem dziś...i oczywiście pierwszy niesmak. Brak pilota...jest za to jakaś płytka o szer. 1cm ;> Co to? Na razie głośniki są w bagażniku bo nie mam jak ich sprawdzić, dopiero wieczorem. Ale pilot chyba nigdzie nie jest schowany prawda? ;] A w pudełku nie znalazłem.

Płytka o której mówisz to zapewne 8 podstawek do głośników, które są w zestawie.....wiesz.....wyciskasz i przyczepiasz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jest chińskie i niskobudżetowe, żeby można podejrzewać że powtarzalność wyrobu będzie na niskim poziomie. Skąd wiesz że wszystkie partie Solo są zbudowane z tych samych głośników i podzespołów??. Już o solidnym testowaniu każdego egzemplarza w fabryce (a raczej garażu) nie wspomnę. Głośniki to nie DVD czy wzmacniacz. Tutaj trzeba naprawdę sporego wysiłku żeby zachować dobrą powtarzalność. Dokładne strojenie, pomiary itp. Już to widzę jak Chińczyk pół dnia stroi głośniki za taką kwotę. Czemu dopiero niedawno ludzie zaczeli narzekać na niskie tony??. Wcześniej nikt nie narzekał, pomimo że też mieli zintegrowane karty muzyczne. Notoryczny brak pilotów też źle świadczy o firmie Microlab. Przecież Midas ich sobie nie wyjął z kartonu i schował do szafy.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jest chińskie i niskobudżetowe, żeby można podejrzewać że powtarzalność wyrobu będzie na niskim poziomie. Skąd wiesz że wszystkie partie Solo są zbudowane z tych samych głośników i podzespołów??. Już o solidnym testowaniu każdego egzemplarza w fabryce (a raczej garażu) nie wspomnę. Czemu dopiero niedawno ludzie zaczeli narzekać na niskie tony??. Wcześniej nikt nie narzekał, pomimo że też mieli zintegrowane karty muzyczne. Notoryczny brak pilotów też źle świadczy o firmie Microlab. Przecież Midas ich sobie nie wyjął z kartonu i schował do szafy.

czyli twoje gdybanie i podejrzewanie ma być wyznacznikiem dla innych. Przestań, słyszałeś je, rozebrałeś je ? Powiedz mi a gdzie robią dla przykładu buty nike, to już pewnie każda firma opiera się na takiej taktyce jak ty tu wspominasz? Jak ty sobie wyobrażasz produkcje, że wszystko Ci będą sprawdzać? Nie rozśmieszaj mnie z tym garażem twoja wyobraźnia po oglądaniu filmów jest wysoka. No i tak pewnie zbudowane teraz są z wełny i zapałek. Z pilotami fakt. Wiesz gdzie tkwi problem? W osobach które to kupują na słuchają się tutaj, że wszystko jest super ten dźwięk powala, wcześniej miały creative. Super bas. I co ? włączają i są zdziwieni, to jest nowa fala użytkowników którzy mają za wysokie mniemanie odnośnie głośników. Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale zonk... A nie da sie jakoś inaczej ustawiac te basy i soprany tylko pilotem?? Bo ja właśnie czekam na kuriera z Midasa ma być za godzinę i nie wiem czy odbierać i nie zamowic gdzie indziej...

 

 

kermitt a ty miałes pilota w swoich 7-kach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pilot w zestawie byl na dole stryopianu, jak wyciągnąłem głośniki to odrazu było widać (a moze i na górze:P) a co do basów to nie będę narzekał napewno, chociaż pokój w którym obecnie stoją średnio nadaje się do takiej wielkości głośników:] Jeśli ktoś narzeka to dlatego że nie ma pilota i oryginalne ostawienia na 0 faktycznie nie są jakieś super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oberek dobrze podsumował

 

 

RBEJ, nie wiem czy udajesz dziwnego, czy nie umiesz czytać, że owe narzekanie na NISKIE TONY jest spowodowany BRAKIEM PILOTÓW co przekłada się na ustawienie 0;0;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach!ly gadacie; 0 na basie, 0 na sopranach, flat EQ - tak ma byc. liczy sie ustawienie glosnikow, standy, pomieszczenie, software. jak sie juz wyleczycie z dudnienia plastikowcyh subwooferow to moze wtedy cos napiszcie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon69 dobrze prawi:

 

Jeżeli po wygrzaniu głośników dalej na kompletnym flacie (0/0 na solo, eq wyłączony w playerze, bajery w dźwiękówce off) twierdzicie, że nie ma basu, że jest go za mało... To konstrukcje 2.0 typu 2000X czy SOLO nie są dla Was stworzone.

I na każdym komplecie tego typu będziecie tak twierdzić... Chyba, że (jak mowa o aktywnych) elektronika domyślnie podbija niskie tony...

 

@RBEJ:

Ciekawa teoria... nie ma co :E Głośniki identyczne z wyglądu, ale tak naprawdę różnej produkcji :E

Zaiste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głośnikach za kilka tysięcy złotych ciężko jest o powtarzalność, tylko że tam jest to prawie niesłyszalne a co dopiero w chińskich budżetówkach dla mas za 100$.

Jak ktoś nie wierzy niech weźmie swoje Solo 6/7 kupione teraz i zawiezie do osoby która kupiła swoje Solówki z pół roku-rok temu. Wtedy porozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwiące jest to co piszesz RBEJ :unsure: Masz tu na myśli...pogorszenie się ogólne solówek w kwestii niskich tonów czy ogólnie? bo PCI kupił solo 7c pól roku temu i narzeka na bas więc to chyba tak z dnia na dzień się nie stało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyslalem maila.jak jutro nie odp to zadzwonie.Mam nadzieje ze po wygrzaniu bedzie znaczaca porpawa bo narazie to basu jest tyle co w pierdziawkach za 70zl przez co dzwiek jest plaski i jak patrze na gabaryty szostek to az niemozliwe te ten dziwek sie z nich wydobywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... rozumuję chyba dobrze, że jak pasmo do 300Hz nie wybija się ponad resztę i nie jest akcentowane pierdzeniem bass reflexa (źle wyliczonego) i/lub łomotaniem pudełka z 'wooferem' itd. to Wy tego pasma nie słyszycie...

 

Jak czytam takie pier**** w bambus, że jak laptop, że jak pierdziawki za 70zł...

 

Wyłączcie sobie całe pasmo w eq w playerze do (Foobar) 311Hz... i będziecie mieli brak niższego pasma.

A potem załączcie spowrotem...

 

btw.

Mam 25/60, 75% na wyjściach w HD2 i bez podbijania niczego mogę odczuć lekkie drgania w niektórych kawałkach...

A jest to głośność, która nie dobija domowników (tzn. dokładniej matki bo nikt inny tu raczej nie przebywa).

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...