Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio po 7mies. zacząłem bardziej męczyć swoje solówki tym razem z audigy 2nx i cala muzyka w formacie FLAC i płytki audio cd oryginalne. Głośność 50-55 na solo i na audigy na 100%. I mogę śmiało stwierdzić że znowu mnie pozytywnie zaskoczyły, super grają jak za swoja cenę.(w ogóle wydaje mi sie ze po tym całodniowym słuchaniu grają jeszcze ładniej tak łagodniej i milej dla ucha, chociaż jak trzeba to potrafią uderzyć basem i wysokimi tonami) bass w solo mam ustawione na 1 i powyżej 40 wszystko zaczyna wpadać w wibracje :) A co do nowych solówek to myślę ze muszą sie wygrzać bo ja sobie jakoś nie przypominam żeby na początku bass tak ładnie brzmiał, chodź nie powiem ze go nie było. A wygrzewały sie głównie w połączeniu z TV miedzy 20-30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]ly gadacie; 0 na basie, 0 na sopranach, flat EQ - tak ma byc. liczy sie ustawienie glosnikow, standy, pomieszczenie, software. jak sie juz wyleczycie z dudnienia plastikowcyh subwooferow to moze wtedy cos napiszcie na forum.

 

Neon69 dobrze prawi:

 

Jeżeli po wygrzaniu głośników dalej na kompletnym flacie (0/0 na solo, eq wyłączony w playerze, bajery w dźwiękówce off) twierdzicie, że nie ma basu, że jest go za mało... To konstrukcje 2.0 typu 2000X czy SOLO nie są dla Was stworzone.

I na każdym komplecie tego typu będziecie tak twierdzić... Chyba, że (jak mowa o aktywnych) elektronika domyślnie podbija niskie tony...

Ja powiem tak, jeżeli ktoś myśli, że postawi sobie Solo 6c/7c w 1m odległości od siebie, będzie siedział przed nimi 1m i oczekuje niewiadomo jakiego basu to niech to sprzeda, a kupi jakieś dudniące w każdych warunkach 2.1

 

Sam mam u siebie Solo 7C. Pokój 3,5m x 5m, rozstawione troche ponad 2m od siebie, na codzien siedze 1,5m od głośników, stoja na takiej wysokości, że wysokotonówki są jakieś 10/15cm poniżej uszu i dobrze muzyki słucha się.... na drugim końcu pokoju. |:____o| (po lewej solo, po prawej ja, czyli ok. 5m od głośników) I w takim ustawieniu bas jest na prawdę mocny, ale jednocześnie nie dudni, nie zalewa pasma, czuć go na łóżku.. muzyki słucha się bardzo przyjemnie, bo gdy siedze przy monitorze jest lekki niedosyt, jest po prostu za blisko.

 

Powiem jedynie tyle, że jeżeli komuś brakuje basu przy tych głośnikach to na 100% jest to wina nieodpowiedniego ich ustawienia jak i pozycji słuchającego.

 

 

edit: wcześniej miałem 2.1 Modecom MC9860 z subem 10cm w obudowie band-pass i myslałem,że to na prawdę potrafi uderzyć kiedy trzeba, teraz kiedy siądę sobie na kanapie na drugim końcu pokoju, zapuszcze muzykę, głośność 45/60 (Xonar skręcony na 75%) to widzę w jakim byłem błędzie. Do tego moje drewniane drzwi harmonijkowe są chyba zazdrosne i z nerwów próbują przedrzeźniać Solówki również grając...

Edytowane przez mkowalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie w domu. Ogrzwam solo przy kaloryferze i spróbuję za pół godzinki. Zobaczymy jaki będzie efekt po przesiadce z mini wieży szajsunga ;]

Brak pilota...szlag no! Wielka wielka petycja do Midasa żeby jak najszybciej załatwił, piszmy bo inaczej sobie to oleją i tyle ;/

 

Co do kabli to chyba już nie trzeba nic ciąć, oba końce są nacięte i wystarczy ściągnąć je, czy może się mylę i kabelki w środku tej całej izolacji też trzeba obdzierać? Mówię tak ponieważ pamiętam post w którym pisano bodajże żeby tylko pierwszą warstwę izolacji ściągnąć

 

EDIT przyjrzałem się kablom i cofam to raczej :D Może że w środku solo są jakieś kolce na które się to nasunie, bo jak nie to trza ciąć ;]

 

Moje SOLO bez pilota = 6C

 

Najfajniejsze że przed zakupem z Midasa odpisywali w 2minuty, aż się zdziwiłem...brak pilota i od 12 żadnego maila wciąż.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym bardzo, o pisanie modelu obok tego, że ktoś dostał pilot, albo go niedostał

 

Narazie w Solo7C niezdażyło się, żeby ktoś nie dostał

w Solo6C już kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOLO do integry?

Btw.

Niech nowi userzy SOLO podawają do jakiej dźwiękówki podpinają SOLO.

Bo na integrze czy audio typu SB Audigy1 może być kiepsko - z pasmem niskim to już napewno.

 

Jak już pisałem xxxxx razy - siedzę przy biurku, SOLO mam ~1m od ucha (każdą), między nimi mam 1.6m...

I w tej pozycji można już się 'zatrząść'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jutro dojdą, podziele się wrażeniami z Solo7c + xonar dx ( jeszcze bez wygrzania, na 1szy rzut oka )

 

Najlepiej niech "nowi" piszą coś wg schematu

 

Model: 6C/7C

Audio: nazwa karty dzwiękowej

Uwagi: ( pierwsze spostrzeżenia, ewentualnie brak pilota etc )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że ja zamówiłem w Midasie i mam pilota <hmmm>

Tylko ta głośność:D CHyba że to wina dzwiekowki zintegrowanej

Na integrze się nie zdziw....ale uwierz mi, że jak byś miał chociaż Audigy SE jak ja to byś już cieszył michę.....no chyba że masz wszystko powyciszane w "regulacji głośności". Posprawdzaj wszystkie ustawienia :rolleyes:

 

na 0? ja mam wrazenie ze one sa ustawione na -8 bo na 30 glosnosci graja prawie jak glosniki w laptopie!:/mam andzieje ze pilot szybko przyjdzie i ze w koncu uslysze to na czym mi zalezy...

Uwierz mi, że zawsze domyślnie są na 0;0;0. Jak tak bardzo potrzebujesz to sobie ne EQ poustawiaj odpowiednio.....ale tak na prawdę oryginalny dźwięk (FLAT) jest świetny.

 

u mnie pilot w zestawie byl na dole stryopianu, jak wyciągnąłem głośniki to odrazu było widać (a moze i na górze:P) a co do basów to nie będę narzekał napewno, chociaż pokój w którym obecnie stoją średnio nadaje się do takiej wielkości głośników:] Jeśli ktoś narzeka to dlatego że nie ma pilota i oryginalne ostawienia na 0 faktycznie nie są jakieś super.

Wiesz....ja siedzę przed kompem jakiś 1m, a ich rozstaw na razie to niestety jakieś 80cm, ale jestem i tak zadowolony. A co do "bassów", to tak na prawdę dobrze je słychać w odległości kilku metrów, a jak jestem w kuchni za ścianą :razz: to jeszcze lepiej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze opinie o 7c i 6c na integrach, to mnie na śmiech zbiera :D

 

7C na realtecu brzmiał nieporównywalnie gorzej ( kosmicznie słabo, pierdziawki ) niż solo7c napędzane sansą clipem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie:

Creashit x-fi audio

Solo 6c

Brak pilota

Zajeeee***fajnie grają w takim ustawieniu:

http://i288.photobucket.com/albums/ll196/Havoc_LP/SOLO6C.jpg

Więc nie wiem jak można narzekać na nie.

DOPISEK: Nie jestem upośledzony, wiem że to badziew nie ustawienie, tym bardziej że za prawą kolumną jest ściana a za lewą wnęka okna. Ale i tak ma "bas" i nie narzekam. Sprawdźcie sobie na Broken Social Scene - Lover's Spit. Tak mniej więcej 2:30min. Powrót dźwięków po wyciszonym fragmencie. Czy trząść się od tego...ja nie tego szukam, mi chodzi o ładne uderzenie i o ten grzmocik słyszany tam w tle ;] Jak dla mnie bajer.

 

A teraz podpinamy pod Realteka:

 

Bas kopie mimo wszystko, ale w tym problem największy, zalewa mi wszystko :/ Do tego wyższe tony są strasznie zamulone, a środek (jeśli dobrze to nazywam) wręcz dzwoni :( Porażka. Trzeba jak najszybciej kupić coś porządnego bo x-fi za parę dni mi odleci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że to nie do mnie było

 

Koledzy z góry, napewno w eq nic nieustawiali, i mają all na 0;0;0 więc efekt jest zerowy

Tak, tak.....Jak już pisałem wszystko mam na 0 (głośniki i EQ) i jest na prawdę OK!!! Czasem jak trafię tylko na jakiś zajefajny utwór to sobie podkręcam soprany lub basy na +/- żeby się jeszcze bardziej podniecać dźwiękiem :rolleyes:. Wiecie....jak tak w kółko czytam o tych wszystkich problemach to Wam współczuję, bo u mnie nie ma żadnych problemów od samego początku i raczej się nie zapowiada żeby było. No, jedynym moim problemem może być to, że nie potrafię się powstrzymać żeby choć na jednym głośniku ściągnąć "siateczkę" i popatrzeć jak membrana pięknie pracuje :wink:

 

W tym momencie:

Creashit x-fi audio

Solo 6c

Brak pilota

Zajeeee***fajnie grają w takim ustawieniu:

http://i288.photobucket.com/albums/ll196/Havoc_LP/SOLO6C.jpg

Więc nie wiem jak można narzekać na nie.

DOPISEK: Nie jestem upośledzony, wiem że to badziew nie ustawienie, tym bardziej że za prawą kolumną jest ściana a za lewą wnęka okna. Ale i tak ma "bas" i nie narzekam. Sprawdźcie sobie na Broken Social Scene - Lover's Spit. Tak mniej więcej 2:30min. Powrót dźwięków po wyciszonym fragmencie. Czy trząść się od tego...ja nie tego szukam, mi chodzi o ładne uderzenie i o ten grzmocik słyszany tam w tle ;] Jak dla mnie bajer.

 

A teraz podpinamy pod Realteka:

 

Bas kopie mimo wszystko, ale w tym problem największy, zalewa mi wszystko :/ Do tego wyższe tony są strasznie zamulone, a środek (jeśli dobrze to nazywam) wręcz dzwoni :( Porażka. Trzeba jak najszybciej kupić coś porządnego bo x-fi za parę dni mi odleci :(

Heh....ale się ściskasz z tym sprzętem :razz:. Ja sobie nie wyobrażam gdzie miałbym postawić 6c....nie zmieściło by mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem, ja maskownice ściągnąłem zanim w ogóle kaple wypakowałem ;]

 

Ano ściskam, ale w planie zupełnie przerobnie stanowiska ;] kolumna lewa będzie tam gdzie prawa, a prawa tam na ścianie gdzie aparat stanął teraz ;] a pomiędzy [po prawej stronie foty] duuży blat biurka ;] i mam nadzieję że będzie okey w miare, zrobię takie odsunięte od ściany na ten 1m plus siedzenie uzbiera się 1.5m, a po lewej łóżko, więc czy z biurka czy z łóżka ta sama pozycja tylko trochę dalej ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u midasa

za to 50 szt i ludzie biorą nawet za 500

teraz tylko czekać aż się pokończą w innych sklepach - zaczną wysyłać info dla kogo zabrakło i się rzuca wszyscy na allegro

tam przynajmniej wiadomo że kupujesz coś co nie jest tylko w magazynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc osob zadaje tu takie pytania jakby im nie doszla instrukcja obslugi a nie pilot.

jesli chodzi o kable: srebrna zyla do czarnego portu, miedziana do czerwonego. kable obdzieramy az do 'metalu', skrecamy, obcinamy koncoweczke zeby bylo rowno, wsadzamy, dokrecamy, po godzinie znowu dokrecamy (kabel sie splaszcza i zostaje troche miejsca na dokrecenie).

maskownice sciagamy, sprawdzamy czy nie ma uszkodzen mechanicznych gwizdkow, membran, zawieszenia. sciagamy plastikowe zaslonki z gwizdkow. odpalamy muzyke. dotykamy glosnikow sprawdzajac czy drżą (mozliwe ze male chinskie raczki dokladnie nie polutowaly czegos w srodku i nie styka). przypominam jeszcze raz o wygrzewaniu, sprzet musi pograc przynajmniej ze 100 godzin zeby wszystko zaczelo pracowac jak nalezy. i nie sprawdzajcie mozliwosci solówek zaraz po ich wlaczeniu (czyt. 60/60), no chyba ze chcecie miec po chwili bezuzyteczny zlom a nie glosniki.

pozdrawiam i zycze uczty dla uszu.

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam swoje solówki ( 6c ) cyknałem na chwile na max 45-50vol przez kilka chwil potem grały średnio 40vol.

 

Bassu NIE MA ( tzn jest ale średni ) jak stoie id nich 70cm. Oddalam sie na koniec pokoju i jest piękny bass, bardzo przyjemny dla uszu. Co zrobić zeby poczuł chociaż namiastkę tego co na końcu mojego pokoju? Obecnie jedna kolumna jest 70cm od ziemi a druga na podlodze ( brak miejsca ) i jest to chyba kiepskie rozmieszczenie ich

 

edit

 

mam xonara d2\pm... No i do 50vol wyrabiają nie więcej (bass 7 treble 5 )

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już rozpracowałem swoje 7c. Więc tak: głośniki nie nadają sie do bliskiego i cichego słuchania. Bas na ustawieniach equalizera po 0 faktycznie jest i to świetny ale dopiero przy głośniości około 30-40. Więcej jeszcze nie sprawdzałem, ponieważ głośniki grały dopiero 6 godzin. Moje ustawione są teraz w bardzo małym pokoju około 2,5m od fotela każdy i skierowane w jego stronę. Gdy usiąde na fotelu i włącze je tak jak napisałem wyzej to dźwięk jest naprawde rewelacyjny.

Niestety do słuchania muzyki cicho i blisko komputera pozostają moje stare SP-HF1250X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam problemów ze słuchaniem cicho - 20-25/60, 75% na wyjściach w HD2 i jest dobrze.

 

@MTX:

 

Fakt - niektórym by się chyba przydało ;)

 

Btw. W dziale sprzedam za 350zł 3-miesięczne Z-2300

 

Jak Wam mało basu w 7C/6C to bierzcie je sprzedajcie i łykajcie te Z-2300 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...