Skocz do zawartości
Lovtza

Zasilacz a OC

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Mam duzy problem. Posiadam proca A 1700+ JIUHB 0308 i wiem ze się dobrze kreci na bank.

Moja konfiguracja to Epox 8KHA+, Ram Winbond 256 MB( 333Mhz), Dysk Fujitsu 40GB, SB Live, GF MX L. Chodzi oto ze zasilacz jaki posiadam to jest EVER 235W. Jak przynioslem tego proca ( wczoraj) to się odpalal 200x12 (1,70) a 12,5x185(1,70) spoko. Dzis się nie odpala nawet 2500Mhz no może czasmi ale jednak. Pytanie moje do was to jaki wplyw na podkrecanie ma zasilacz.

-Czy możliwe jest ze nie mogę przekroczyc bariery 2300Mhz z powodu zasilacza

-Czy możliwe jest ze to plyta na tyle nie pozwala

-Czy tez inna rzecz z mojej konfiguracji

Wiem ze już może nowa była o tym ale nie mogę nic na ten temat znalezc.

Proszę o odpowiedz

Bo po glowie chodzi mi tylko zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to plyta nie wyrabia.

Mozliwe ze pamieci nie wyrabiaja (maly vcore).

Mozliwe ze zasilka ma za mala moc (nforce jest pradozerny).

Mozliwe ze proc nie wyrabia.

 

A to skad zes wytrzasnol "Dzis się nie odpala nawet 2500Mhz no może czasmi ale jednak."???????????

 

Jakie masz chlodzenie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zasilka ma za mala moc (nforce jest pradozerny).

widze ze coniektorzy jak widza Epox to od razu kojarza z 8RDA... zobacz jeszcze raz co on ma.

 

Wszystko co podales jest mozliwe... ja napisze tytlko ze na tym co w podpisie po OC (coprawda mialem vcore 2.1) spalilem zasilacz 300W codegena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zasilka ma za mala moc (nforce jest pradozerny).

widze ze coniektorzy jak widza Epox to od razu kojarza z 8RDA... zobacz jeszcze raz co on ma.

 

Wszystko co podales jest mozliwe... ja napisze tytlko ze na tym co w podpisie po OC (coprawda mialem vcore 2.1) spalilem zasilacz 300W codegena.

Sorki :oops: zagonilem sie :)

Ale jak na ten zasilacz to i tak dobrze ciagnie. :wink:

 

Ciekawe jakie ma napiecia na procu i pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zasilka ma za mala moc (nforce jest

Epox 8KHA+ na enforcie? :lol: ja zawsze myslalem ze to KT266A

Ktos juz byl przed toba. :D

 

Moze ty mu cos doradzisz?????

jak pisalem posta to jedynie widzialem Twoja odpowiedz. imho plyta nie wyrabia - przeciez chodzi o dzielniki . ja bym tak wysoko tego nie wykrecal. poza tym zasilka 235w to troche malo i lepiej ja zmienic na jakas porzadna 300w (lub wiecej).

 

ps. pci ma za wysokie taktowanie, sprobuj moze powyjmowac wszystko i wowczas sprawdzic. 1 co bym zrobil to juz dawno wymienil te zasilke, a potem kombinowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zasilka ma za mala moc (nforce jest

Epox 8KHA+ na enforcie? :lol: ja zawsze myslalem ze to KT266A

Ktos juz byl przed toba. :D

 

Moze ty mu cos doradzisz?????

jak pisalem posta to jedynie widzialem Twoja odpowiedz. imho plyta nie wyrabia - przeciez chodzi o dzielniki . ja bym tak wysoko tego nie wykrecal. poza tym zasilka 235w to troche malo i lepiej ja zmienic na jakas porzadna 300w (lub wiecej).

 

ps. pci ma za wysokie taktowanie, sprobuj moze powyjmowac wszystko i wowczas sprawdzic. 1 co bym zrobil to juz dawno wymienil te zasilke, a potem kombinowal.

Amen

 

I yak powinien sie cieszyc ze mu na tyle poszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze pamieci nie wyrabiaja (maly vcore).

quote]

od kiedy to pamieci maja rdzeń? lol .Podaj lepiej jakie masz napięcia jeżeli przy full load na podkręconym zawieszającym sie masz :

Vio 3.3V - ~3.20V (chyba najwazniejsze od 3.3V zalezy tez AGP!)

5V - ~4.70

12V ~11.50V (choc to odpada jezeli z dyskiem wszystko ok)

to raczej nie wina zasilacza tylko czegoś innego. Płyta bez problemu wcysika ~190mhz ja zamknolem licznik i mialem na niej 200mhz ale nie posiada dzielników. IMO proc jezeli napiecia sa ok. Jakie masz timmingi te Winbondy powinny sobie spokojnie na tyle chulac... wiec raczej odpadaja jezeli to 6ns takie jak stosowal Kingston.

napisz wiecej

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Chlodzenie to Zalman 6000cu ale spoko bo mam 40*C

I tak

Pamieci dalem 2,80 volt i sie chyba trzymaja

Dysk tez chyba wytrzymuje ( PCmark 2002) 1400 pkt :)))

Proc napewno pociagnie 2300 bo dzis tak pracowalem w windzie :)

Zasilacz trzyma tak: 3,30V to ma 3,26V a 5V to trzyma 4,975. 12V to ma 12,160.

Jezeli chodzi o dzielniki to powiem ze 166Mhz to dla tej plyty to chyba barszcz bo tak caly czas trzymam i super.

Wiec nie wiem co teraz podejrzewac zasialcz jest jednak 235 a nie 300 ale przeciez napiecie trzyma :). Ram jest dobry a napewno juz proc.

Jestem sklonny do tego ze chyba plyta juz powyzej 2300 to nie bardzo trzema linie. Moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego proca 2300Mhz na ( 1,70) i spoko moge grac, wiec to chyba mie proc.

Rozmawielem z kolega i on sadzi ze to zasilacz wiem nie wiem co teraz myslec. Ale i tak jak na ten sprzet to sie dobrze kreci. Jezeli chodzi i temp to 40-45*C w stresie jest chyba dobrym wynikiem na Zalmanie na Low :)

 

OK Thx wszystkim za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Chlodzenie to Zalman 6000cu ale spoko bo mam 40*C

I tak

Pamieci dalem 2,80 volt i sie chyba trzymaja

Dysk tez chyba wytrzymuje ( PCmark 2002) 1400 pkt :)))

Proc napewno pociagnie 2300 bo dzis tak pracowalem w windzie :)

Zasilacz trzyma tak: 3,30V to ma 3,26V a 5V to trzyma 4,975. 12V to ma 12,160.

Jezeli chodzi o dzielniki to powiem ze 166Mhz to dla tej plyty to chyba barszcz bo tak caly czas trzymam i super.

Wiec nie wiem co teraz podejrzewac zasialcz jest jednak 235 a nie 300 ale przeciez napiecie trzyma :). Ram jest dobry a napewno juz proc.

Jestem sklonny do tego ze chyba plyta juz powyzej 2300 to nie bardzo trzema linie. Moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego proca 2300Mhz na ( 1,70) i spoko moge grac, wiec to chyba mie proc.

Rozmawielem z kolega i on sadzi ze to zasilacz wiem nie wiem co teraz myslec. Ale i tak jak na ten sprzet to sie dobrze kreci. Jezeli chodzi i temp to 40-45*C w stresie jest chyba dobrym wynikiem na Zalmanie na Low :)

 

OK Thx wszystkim za odpowiedz.

to kolega zle sadzi... zajebiscie ci napiecia trzyma jak na 235W! napiecia masz OK więc raczej to nie wina zasilacza. A nie mów co procesor wytrzyma w windzie... bo mój D750 chodził na 1100 w windzie a max co sie dało w 3d to było 1030mhz!. Sprawdzaj w jakiejś grze lub Prime95 najlepiej. IMO proc wysiada masz DLT3C czy DUT3C??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca mam DLT3C czyli vocre 1,50 i wiem ze sie dobrze kreci :) bo byl testowany przed zakupem od Bartezjusza :)

Zasilacz, fakt jest spoko. To chyba plyta w takim razie. Proca testuje na Seti ( 2,40h) i na jakis programikach typu prime95

A durnia to tez mam ale na sprzedarz 600@1000 :) (166x6) 1,80 vcore.

Kurde wiec nie wiem chyba to bedzie plyta, mozliwe to ze nie wyrabia przy duzych zegarach ?

Nara

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno nie wiem czy to mozliwe ale jak zwolnie wentyl na zasilczu i sie staje goracy to napiecie 3.3V spada do 3,20 a jak podkrece dwentyla i sie chlodniej zorbi to jak mowielem mam 3,26 i tak trzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał, że na tej mobo masz dzielnik 1/4/2 -FSB/PCI/FSB i tu jest chyba problem. 200 FSB daje przeciż AGP 100Mhz i 50 PCI a to już bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugerowalbym sie napieciami - imo zasilka jest za slaba. sam testowalem na fortronie 245W moj zestawik - ten zasilacz ma b slabe wartosci A przy 3.3V i 5V - i owszem po wejsciu do windy napiecia trzyma bdb - tzn 3.3 cos okolo 3.29 5 to 4.95 12 mial w okolicach 12.20 wiec niby wszystko ok. wystarczylo jednak odpalic cokolwiek i juz resecik. jesli masz takie napiecia pod max obciazeniem to fajnie, ale moze byc pewna wartosc fsb krytyczna dla tej zasilki, kiedy juz nie wytrzymuje i sie zwiesza. lepiej sprawdz na innym zasilaczu czy tez tak sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o zasilaczu, to włączę się do dyskusji z pytaniem. Na moim 8RDA+ mając obudowę Tracer cośtam i niby zasilacz 350W nie mogę podkręcić proca więcej niż 12,5x155. W momencie gdy dam większą magistralę (nawet gdy zmniejszam mnożnik) wszystko na dzień dobry niby OK, ale krzaczy się w Prime95 i staje w obydwu 3DMarkach. Czytając wypowiedzi w tym temacie zwróciłem uwagę na swoje napięcia monitorowane przez USDM. I tak po włączeniu kompa napięcia wynoszą:

+12V 12,220

-12V -12,198

+5V 4,838

-5V -5,250

natomiast po uruchomieniu Prime95 (12,5x155) chodził mi 4h i przerwałem uważając za stable; przechodzi też benchmarki - napięcia wynoszą około

+12V 12,160

-12V -12,528

+5V 4,757

-5V -5,451

Jak dla mnie to szczególnie to +5V nie trzyma za bardzo, więc czy chcąc jeszcze bardziej kręcić proca, ew. grafikę, ew. podłączyć RAIDa z dodatkowymi urządzeniami muszę się liczyć z wymianą zasiłki i czy w obecnej sytuacji to +5V jest OK? A jeżeli już to Chieftec 360W starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, jak dalem 200x12,5 to zamiast 5V mialem 4,5V i wyraznie zasilacz juz nie dawal rady, reset w windowsie przy jakimkolwiek wiekszym obciazeniu procesora.

Vcore 1.875 albo 1,9V. Codegen 300W cud ze jeszcze zyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyty to bez problemow fsb200 (zamyka szafe)

testowalem z malymi mnoznikami,wiec plyte mozna pominac w rozwazaniach

proc i tak cudo,moze na 1,7v jednak nie wyrabia

oprucz tego zasilacz moze nie wyrabiac,na moim codogenie 250W przejscie z 1666MHz na 2000MHz spowodowalo spadek +5v o 0,1v (z 4,8 na 4,7 ),a jeszcze 300MHz dla tego proca to sporo energii

w sumie wiadomo ze napiecie dla proca idzie z linii 5v i na ta trzeba zwrocic uwage(na wydajnosc pradowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...