Skocz do zawartości
Theriel

Vista Vs Xp 64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoję przed koniecznością zakupu systemu operacyjnego z rodziny Microsoft w wersji angielskiej.

Pytanie: polecacie Windows XP 64 czy Windows Vista? Procesor Core 2 Duo, sprzęt stosunkowo nowy (GeForce na DirectX 10)

 

Pytanie w zasadzie można by sprowadzić do: czy do dnia dzisiejszego Windows Vista został wystarczająco załatany, aby pracować równie (lub choć "podobnie") stabilnie co Windows XP? Miło by było mieć dostęp do DirectX 10, jednak wolałbym nie mieć tego w zamian za dużą utratę stabilności.

 

Pojawia się kolejna kwestia: czy są jakiekolwiek problemy z kompatybilnością pod 64 bitowym systemem? Czy może warto wciąż pozostać przy 32?

 

Komputer służy do: pracy (programy biurowe, graficzne), rozrywki (gry), multimedia itd.

 

Z góry dzięki za opinię!

 

Pozdrawiam,

Theriel

Edytowane przez Theriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stoję przed koniecznością zakupu systemu operacyjnego z rodziny Microsoft w wersji angielskiej.

Pytanie: polecacie Windows XP 64 czy Windows Vista? Procesor Core 2 Duo, sprzęt stosunkowo nowy (GeForce na DirectX 10)

 

Pytanie w zasadzie można by sprowadzić do: czy do dnia dzisiejszego Windows Vista został wystarczająco załatany, aby pracować równie (lub choć "podobnie") stabilnie co Windows XP? Miło by było mieć dostęp do DirectX 10, jednak wolałbym nie mieć tego w zamian za dużą utratę stabilności.

 

Pojawia się kolejna kwestia: czy są jakiekolwiek problemy z kompatybilnością pod 64 bitowym systemem? Czy może warto wciąż pozostać przy 32?

 

Komputer służy do: pracy (programy biurowe, graficzne), rozrywki (gry), multimedia itd.

 

Z góry dzięki za opinię!

 

Pozdrawiam,

Theriel

 

Windows XP a windows XP x64 to dwie rozne rzeczy. Ten drugi jest strasznie niedopracowany, nie ma na niego SP3 w wogole lubi robic psikusy. Ja od roku siedze na Viscie x64 i nie zamienil bym tego systemu na zaden inny (no moze Leoparda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: polecacie Windows XP 64 czy Windows Vista? Procesor Core 2 Duo, sprzęt stosunkowo nowy (GeForce na DirectX 10)

Vista x64...

 

 

Pytanie w zasadzie można by sprowadzić do: czy do dnia dzisiejszego Windows Vista został wystarczająco załatany, aby pracować równie (lub choć "podobnie") stabilnie co Windows XP?

Od poczatku nie było problemów ze stabilnoscia w Viscie.

 

Pojawia się kolejna kwestia: czy są jakiekolwiek problemy z kompatybilnością pod 64 bitowym systemem? Czy może warto wciąż pozostać przy 32?

Nie chodzi 16 bitowe oprogramowanie(co w niczym nie przeszkadza) i czase majkis stary program moze nie chodzic. Ogólnie nie ma problemow.

 

 

 

 

 

Windows XP a windows XP x64 to dwie rozne rzeczy.

Własnie, 2 rózne rzeczy, ale o tym dalej.

Ten drugi jest strasznie niedopracowany

W czym?

, nie ma na niego SP3 w wogole l

Bo do Server 2003 najnowszym Service Packiem jest SP2 a nie 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, vista mniej stabilna od xpeka :lol: dobre

 

64 bity to nadal trochę śliska sprawa.

Musisz się upewnić, że do wszystkiego będziesz miał stery 64 bit. Nie tylko do kompa, ale i do dodatków (drukarka, aparat, komórka, czy co tam jeszcze używasz).

 

Oprogramowanie użytkowe, nawet jak nie ma wersji 64bitowej, to i tak powinno chodzić. Chociaż lepiej się rozeznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinXP x64 - niedopracowane? - uzywalem ten system 2 miesiace i zrezygnowalem. Problemy z instalacja programow (katalogi domyslne), juz nie mowie o tym ze duza ich liczba nie chodzila, czeste bluescreeny z kosmosu, hibernacja padla sobie po tygodniu, system prawie wogole nie aktualizowany przez microsoft.

 

Vista stabilniejsza od XP? - zainstaluj Viste a zobaczysz (naucz sie go obslugiwac). Mi sie system ani razu nie powiesil (czesta przypadlosc XPka jesli chodzi o siec), ani razu nie mialem bluescreena itp. x64 jako zly wybor? - hmm nic innego nie wykorzysta mi 4GB ramu a po za tym wszystko chodzi szybciej. Zadko gram, pracuje przy komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinXP x64 - niedopracowane? - uzywalem ten system 2 miesiace i zrezygnowalem. Problemy z instalacja programow (katalogi domyslne), juz nie mowie o tym ze duza ich liczba nie chodzila, czeste bluescreeny z kosmosu, hibernacja padla sobie po tygodniu, system prawie wogole nie aktualizowany przez microsoft.

 

Vista stabilniejsza od XP? - zainstaluj Viste a zobaczysz (naucz sie go obslugiwac). Mi sie system ani razu nie powiesil (czesta przypadlosc XPka jesli chodzi o siec), ani razu nie mialem bluescreena itp. x64 jako zly wybor? - hmm nic innego nie wykorzysta mi 4GB ramu a po za tym wszystko chodzi szybciej. Zadko gram, pracuje przy komputerze.

A mi windows xp x64 chodził jakieś 13 miesięcy - miałem wszyztkie dostępne sterowniki i chodził jak miodzio. Dopiero teraz odkryłem minus, gdy nie mogłem zainstalowac Test drive unlimited na Sp2.

Przesiadłem się na vistę x64. Teraz musze się jej troszeczke pouczyć ale widać że równie działa dobrze i szybko jak ww xp x64. Tutaj nie mam sterowników do "czegoś" czego jeszcze nie wiem..

 

Na razei oba systemy są równe, i trudno zdecydować co lepsze- aktualnie wybrałem vistę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...