Skocz do zawartości
ath

Intel Atom

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że:

W przypadku wyboru formy płatności "przedpłata-przelew" przesyłkę dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej i w większości przypadków jest to przesyłka darmowa.

Dostępności też pewnie nie potwierdziłeś, nie ma co gdybać tylko się dowiadywać :wink: . Nie tylko oni mają w podobnej cenie, wystarczy umiejętnie użyć google. Sklep notebooki.pl ma oddział w Olsztynie, jutro idę się zapytać o dostępność tej płyty.

 

EDIT: Chyba, że rzeczywiście działają tak słabo jak to klienci opisują ;).

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz swojego D945GCLF, zainstalowalem Viste Ultimate SP1 i powiem ze chodzi szybko z jednym wyjatkiem - aero. Uzywa ktos aero na GMA 950? Nie wiem czy wine ponosza sterowniki czy cos innego, wydaje mi sie ze na laptopie z celeronem M 1,5ghz i GMA 950 aero chodzilo znacznie lepiej. Tu po prostu zacina sie, okienka czasem przeskakuja, mimo wysokiej oceny WEI.

 

EDIT

Moze ktoś u siebie zapuścic 3dmarki 2003/2005 i podac wyniki oraz z jaka iloscia pamieci byly robione?

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem swój zestaw, tymczasowo w budzie ATX z jakimś kiepskim i głośnym zasilaczem 235W. Jestem po instalacji XP, wydaje mi się że dosyć długo to trwało, ale mniejsza z tym. Mobo kupiłem za 153zł w sklepie ONYKS w Olsztynie, są oni oddziałem notebooki.pl.

Reszta konfiguracji to 1GB Twinmosy 667, 2,5" 40GB Samsung w SQD i jakiś stary napęd CD. Potestuję i zobaczę jak to wszystko śmiga. Na dniach będę miał obudowę EMKO D-142 oraz Epię EX15000G do porównania. Postaram się też załatwić miernik i zobaczy się ile to wszystko ciągnie W.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acrobat13 dzięki za teścik.

Czyli jednak Atom jest minimalnie za wolny do 1080p, w mniej wymagających partiach filmu jest spoko, ale jak się pokazuje więcej szczegółów to tnie.

Można się pochlastać, platforma o wielkości większego hamburgera jest wydajniejsza od mojego A2500+ :-)

 

BTW, ciekawe jak C2Q by sobie poradziły z odtwarzaniem materiału Super Hi-Vision (7680×4320 i bitrate 24Gb/s)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już było wiadomo od początku, że atom nie nadaje się do HD. ;)

 

Btw śmieszne, że taki 2 rdzeniowy atom będzie przetwarzał cztery wątki a E8xxx już nie, co za ironia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem jeszcze jeden filmik:

 

D945GCLF Taxi 3 WMV HD 1080P Intel Atom

 

Pozniej dorzuce screeny z 3DMarkow pod Windows XP.

 

Jeszcze jedno co moge powiedziec o filmach HD - chodza znacznie lepiej pod Windows XP niz Vista, pod nia moga wystapic problemy nawet z 720p....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia na mostku, ewentualnie też na procu. Ciekawy jestem czy sam radiator da radę odprowadzić ciepło w niewentylowanej budzie. Myślałem nad Pentagramem np-40 lub zalmanem ZM-NBF47(wachlarz niebieski).

 

matiz - mógłbyś wrzucić foto płyty ze zmodyfikowanym chłodzeniem? :D

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł na obudowę do ATOMA.... KLIK

 

Widziałem podobny w tesco z niewiele ponad 20zł. Blacha dość cienka - 0,4mm, ale w tej cenie ciekawszy niż pudełko po butach... wystarczy wyciąć kilka otworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze te płyty Intela z Atomem to mi z nieba spadły zastanawiałem się jakiego kompa złozyc aż wpadłem na ten temat :D było by to znacznie tańsze rozwiązanie dla mnie (studenta :lol2: )

Płytka z atomem ~200zł

Ram 1 GB jakieś ~60zł

zasilacz jakiś fortron z alegro za 50zł

HDD jakaś 40 na SATA z allegro za 50zł

do tego wszystkiego mój stary CRT i pioneer dvr 212 0zł

obudowa własnej roboty B-)

i super zestaw do neta a pewnie by odpalił na tym jeszcze Red Alert 2 no i zawsze zostanie troche złotówek w kieszeni na inne przyjemności ;]

jeszcze takie pytanko jak myślicie czy taki zestaw mniej wiecej jak podałem sprawdził by się też jako substytut telewizora gdybym w póżniejszym czasie dodał tuner tv na pci ? :wink:

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT, ale czy nie lepiej kupic Foxconna na 690G (120zl) + jakis Sempron 3000+ AM2 (40zl) ? Cena takiego kompetu to ok. 160zl, a masz sprzecik, ktory bedzie o niebo wydajniejszy i w idle rowniez bardzo oszczedny. Teraz mozna zlozyc naprawde fajny sprzet za grosze, wiec nie wiem co w tym Atomie takiego "pociagajacego" ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)czy nie lepiej kupic Foxconna na 690G (120zl) + jakis Sempron 3000+ AM2 (40zl) ? (...)

jeżeli chodzi o wydajność to owszem lepiej kupić coś pod AM2 tu się zgodze ale czy do przeglądania internetu potrzeba dużej wydajności raczej nie :)

wiec nie wiem co w tym Atomie takiego "pociagajacego"

dla mnie tą "pociągajacą" :wink: rzeczą są wymiary tej płyty które dają spore możliwości np.taka płytka+RAM+HDD 2,5"+zasilacz ogołocony z blach i niepotrzebnych kabli i możesz to upchnąć choćby w małej szyfladzie biurka albo samemu zrobić jakąś obudowe ala kostka :rolleyes: a z płytą ATX czy nawet microATX było by to IMHO troche duże no chyba że istnieją płyty na AM2 które mają rozmiary tej płyty Intela z Atomem no i cena nie jest zaporowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wydajność to owszem lepiej kupić coś pod AM2 tu się zgodze ale czy do przeglądania internetu potrzeba dużej wydajności raczej nie :)

 

dla mnie tą "pociągajacą" :wink: rzeczą są wymiary tej płyty które dają spore możliwości np.taka płytka+RAM+HDD 2,5"+zasilacz ogołocony z blach i niepotrzebnych kabli i możesz to upchnąć choćby w małej szyfladzie biurka albo samemu zrobić jakąś obudowe ala kostka :rolleyes: a z płytą ATX czy nawet microATX było by to IMHO troche duże no chyba że istnieją płyty na AM2 które mają rozmiary tej płyty Intela z Atomem no i cena nie jest zaporowa...

Wydajnosc do neta nie jest potrzebna, ale jednak akurat wydajnosci w zapasie zawsze lepiej troche miec :) Szczegolnie, ze cena jest praktycznie taka sama. No i AMD FullHD raczej bez gadania ciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc do neta nie jest potrzebna, ale jednak akurat wydajnosci w zapasie zawsze lepiej troche miec :) Szczegolnie, ze cena jest praktycznie taka sama. No i AMD FullHD raczej bez gadania ciagnie.

Teraz full HD to przecież już standard, nie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapanowała ostatnio moda na małe sprzety teoretycznie energooszczedne ale poziom wydajności na poziomie komputerów sprzed 8 lat.....

a mogło byc tak fajnie

 

ps.do biura to wolałbym kupic ze staroci cos - wyjdzie taniej a niewiele wiecej pradu zje - bardziej się przysłużę środowisku :) bo na złom to nie pójdzie

 

 

dziubek full hd jeśli rozmawiamy o filmach wszędzie jest standardem - tylko tv woli nadawać w 720 bo im pasmo ucieka (choć to u nas to żenada i tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, przesylanie FullHD (1080p) wymaga tak absurdalnych ilosci pasma, ze malo ktora telewizja zdecyduje sie na nadawanie w ten sposob. IMHO w telewizji zostanie 720p lub 1080i, zas 1080p bedzie na blurayach, ew. w uslugach VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zadna się nie zdecyduje bo nie ma kamer 1080p50/60. Jeśli się chce 50/60 FPS przy 1080 liniach trzeba skorzystać z przeplotu. Natomiast 1080p może zostać wykorzystane w przypadku filmów/seriali, ogólnie materiałów rejestrowanych na taśmie filmowej, tylko dużego sensu w tym nie ma bo to samo można uzyskać dzięki 1080i + inverse telecine.

 

Ogólnie to z tematu zboczyliśmy, bo chodziło o to że Full HD jest standardem filmowym (czyli Blu-ray), i kwestia tego czy Atom go pociągnie czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...