Skocz do zawartości
DarthMirek

Gotowy Zestaw Komputerowy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Doradzam znajomej w wyborze komputera, niestety nie chce się zgodzić na ,,składaka", upiera się na gotową skrzynkę. Szybko odradziłem kupowania komputera w media markt/saturnie itp, obecnie szukam jej gotowego komputera na allegro/sklepach internetowych.

 

Zatrzymałem się na: http://allegro.pl/item370815661_huragan_qu...0gb_krakow.html . Minusem jest dość słaba karta graficzna :(

Górna granica to 2.500zł. Zastosowanie komputera: gry komputerowe (tak, tak, kobiety też grają :P)

 

Liczę na Waszą pomoc, sądze ,że będzie korzystała z tego komputera przynajmniej przez jakieś 3 lata.

Edytowane przez Vegret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wytłumaczyłeś znajomej, że "gotowe" komputery są składane dokładnie z takich samych komponentów i w ten sam sposób co "składaki"?

O takich banałach jak mozliwość doboru optymalnej konfiguracji czy dowolnej obudowy (ten argument może zadziałać na kobietę :wink: ) nie wspomnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał to być składak to bym jej coś takiego polecił:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300

Płyta główna: Asus P5K Pro Intel P35

Karta graficzna: GeForce 8800 GT Asus 1GB

Zasilacz: Enermax Pro82+ EPR425AWT

Ram: tu nie wiem, 2x1gb 800mhz jakiś

 

Ale to nie ma znaczenia, szukam dalej ,,gotowca" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułbym się źle :)

http://allegro.pl/item367420563_super_moc_...9800gx2_fv.html wyszukałem coś takiego...zdaje się być ok. No i porządny zasilacz co jest baaardzo żadkie przy gotowcach.

 

Edit: Cena jest aż za niska...

Edytowane przez Vegret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż zestaw za 2,5k z przyklejonych, kup w ESC, każ im złożyć i masz gotowy zestaw.

A ten z allegro pojdzie sporo drożej. Za te 2175 można co najwyżej grafike i proca kupić więc nie myśl że cena końcowa będzie niższa niż 2,5k. Zresztą ten komp też nie jest gotowym zestawem a też składakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rzeczywiście dobry pomysł, kupić wszystko w jednym sklepie i kazać im złożyć, prześlą jej gotowca :)

 

www.esc.pl

www.pcprojekt.pl

Jakie jeszcze sklepy brać pod uwagę?

 

Komputronik jest niestety raczej drogi :(

 

Na esc ułożyłem zestaw:

1 x Intel Core 2 Quad Q9300 /2.5GHz, 1333MHz, 6MB, BOX/

1 x A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

1 x Gigabyte GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

1 x Asus P5K PRO /intel P35/

1 x Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

1 x Antec Gamer Three Hundred

Suma: 2447

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też można przełożyć stary, jeśli miałby być nowy teraz to trzeba by wziąć gorszą grafikę lub proc :( W sumie sam nie wiem czy jest jej potrzebny 8800gts, może coś słabszego, co przy okazji nie będzie potrzebowało tylu W? Wtedy będzie też można spokojnie dorzucić napędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Corsaira weź szefa 400W. Zaoszczędzisz na napęd. I weź pioneerka bo różnica mała a w jakości już nie taka mała. I można jeszcze bude wziąć CM Elite 330 i też niezłą buda a może i na dysk styknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...