Skocz do zawartości
OKITOKI

WYNIKI - PORÓWNANIA WIATRAKÓW pod AMD XP >1700+ (PODAJ TY

Rekomendowane odpowiedzi

Antek 1,7 JUICB 0251 puszczony standardowo ( NO o/c)

z cool masterem na 5500 obr/min + 2*80mm noname'y w miejscu zasilki.. ( wiec wala prosto na radiator )

zasilacz na dole pod kieszeniami fdd/hdd

 

komp w biurku zamkniety z frontu , tylna scianka biurka wywalona,ale i tak zara jest sciana jakies 10 centow, buda calkowicie zamknieta of kors

 

idle 33*

24h seti 36*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Arctic Cooling Silent TC (około 1800 obr/min)

AMD Athlon XP 1700+ (podkręcony 12,5 x 167 MHz=2,88 GHz, napięcie 1,525 V)

obudowa zamknięta

dwa wentylatorki Arctic Cooling TC-1 (około 2300 obr/min)

temperatura procesora 45 stopni (w stresie 49 stopni)

temperatura w obudowie 38 stopni

temperatura w pokoju ok. 24 stopni

Jest bardzo cicho, słyszę tylko wentylator z zasilacza.

o a oto przyklad dla niedowiarkow (bo tacy zawshe sie znajda) jak epox zaniza temp. :D :evil:

no to teraz zabiłeś mi ćwieka Lagier : mam bardzo podobnie tzn. Arctic Cooling TC z miedzianym rdzeniem, w obudowie big tower dodatkowo dwa wentyle TC-1 i 1700@2600 (10.5x200) ostatnio zmienilam smarowanie na Arctic Silver III i w stresie procek grzeje sie tak do 60 stopni :( myslalem ze to norma przy takim OC ale widze ze wcale nie. Napiecie na procu 1,825 temp. w obudowie 35 C - co mogę poprawic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Arctic Cooling Silent TC (około 1800 obr/min)

AMD Athlon XP 1700+ (podkręcony 12,5 x 167 MHz=2,88 GHz, napięcie 1,525 V)

obudowa zamknięta

dwa wentylatorki Arctic Cooling TC-1 (około 2300 obr/min)

temperatura procesora 45 stopni (w stresie 49 stopni)

temperatura w obudowie 38 stopni

temperatura w pokoju ok. 24 stopni

Jest bardzo cicho, słyszę tylko wentylator z zasilacza.

o a oto przyklad dla niedowiarkow (bo tacy zawshe sie znajda) jak epox zaniza temp. :D :evil:

no to teraz zabiłeś mi ćwieka Lagier : mam bardzo podobnie tzn. Arctic Cooling TC z miedzianym rdzeniem, w obudowie big tower dodatkowo dwa wentyle TC-1 i 1700@2600 (10.5x200) ostatnio zmienilam smarowanie na Arctic Silver III i w stresie procek grzeje sie tak do 60 stopni :( myslalem ze to norma przy takim OC ale widze ze wcale nie. Napiecie na procu 1,825 temp. w obudowie 35 C - co mogę poprawic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam falconrock II - silent wczesniej spire big rock ktory byl strasznie glosny i nie dalo sie wytrzymac teraz mam tego cihutkiego wogole go nie slychac praktycznie lekko po otwarciu obudowy do tego temperatury na 1700+@2200+ w idle na HALT'ach 37stopni w wypalaniu dlugim maks 45 stopni pozatym 2 wentylkoi w obudowie na 12V z przodu i z tylu (wylaczam je czasem) temperatura otoczenia 23 stopnie a w dudzie 29 stopni na procku pasta ze srebrem :) i ttcopershim ogolnie byloby cicho ale teraz slychac tylko dysk i wentylator z tylu obudowy jak wymienie dysk i zmontuje rheobusa to mam cisze i wydajnosc na niezlym poziome i stawiam na spire bo jest tani cichy i wydajny a to najlepsza kombinacja jaka widialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Cooling Super Silent 2500

Coppershim Xp rev 2.0

pasta srebrna titana

 

Tempy na procu jak w podpisie:

idle (otwarta buda) 39*C

stress (otwarta buda) 43*C

 

zamknieta:

idle 41*C

stress 46*C

 

Nie jestem do konca zadowolony z tego coolera, na poczatku byl bardzo cichy a teraz juz stal sie glosniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - PORA NA PODSUMOWANIE !!!

 

Po pierwsze DZIĘKI za tyyylee postow 8O :lol:

 

Po drugie... - zaczne od poczatku:

 

Od 3-ch tygodni bawie sie w o/c, jeszcze nie chce wchodzic w WC, wiec mialem dylemat - jaki cooler. Na gieldzie w wawie - kazdy sprzedawca zachwalal swoj towar... Chcialem cicho, wiec wybralem jakiegos ARCTIC COOLERA (duzego) z automatycznya regulacja obrotow (80zl)- szybko go wymienilem, bo grzal proca (bez podkrecania) do 60*C i wtedy wchodzil w obroty (tak ustawiony termistor). Wcisnieto mi SPIRA Whisper Rock III (40zl) - bylo cicho i chlodniej, ale to mnie jeszcze nie zadawalalo, wiec zakupilem ZALMANA 6000 (opisalem w pierwszym poscie) - w silent grzal, na fulla byl glosniejszy od SPIRA III, trzymal taka sama temperature. Niniejszym OBALILEM mit Zalmana - do o/c SIE NIE NADAJE !!!

 

W koncu uruchomilem ten temat - nawet sie przyjal :wink:

Na podstawie Waszych wypowiedzi (> 60 postow) - zakupilem jeszcze: SPIRA Falcon Rock II (55zl) i uwaga: COOLER MASTERA HAC-V81 (80zl)

 

WYNIKI (procek jak w stopce - OBUDOWA ZAMKNIETA):

 

SPIRE FR II (2500rpm): ASUS: 34*C, SpeedFun: 52*C i 57*C (stress po 3DM2001SE) - CISZA - NIE SLYCHAC !!!!!

CM HAC-V81 (2700rpm): ASUS: 36*C, SpeedFun: 56*C i 62*C (stress po 3DM2001SE) - SLYSZALNIE GLOSNIEJ !!!!!

CM HAC-V81 (4900rpm): ASUS: 31*C, SpeedFun: 49*C i 54*C (stress po 3DM2001SE) - ZAJEB.... GLOSNO !!!!! i tylko 3*C mniej niz SPIRE FR II

 

UWAGA: przy otwartej obudowie temperatury spadaja o ok. 6-8*C

 

No to narazie FalckonRockII prowadzi :D

MOJ TYP TO: SPIRE FALCON ROCK II (po przetestowaniu 5-ciu wiatraków w tych samych warunkach !!!)

* dla tych, ktorym nie przeszkadza glosnosc polecam jednak COOLER MASTER HAC-V81 - w koncu troche wydajniejszy :wink:

** po doprowadzeniu powietrza bezposrednio z zewnatrz SPIRE osiagnie temp. <50*C, COOLERMASTER <od Spire o 3-5*C, a ze bedzie buczal ......... :wink:

*** jw. wdroze i podam wyniki, ale juz tylko ... SPIRE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie konczyc jeszcze tego tematu bo podejrzewam ze wszyscy sie nie wypowiedzieli a lepiej miec jeden temat z konkretnymi danymi niz 1000 odnosnie kazdego coolerka osobno :D

Sam niedlugo bede kupowal zestaw EPOX 8RDA+ Athlon XP 1700+ i na bank bede to krecil wiec szukam juz teraz za pozadnym (tanim + wmiare cichym i wydajnym) coolerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Arctic Cooling Silent TC (około 1800 obr/min)

AMD Athlon XP 1700+ (podkręcony 12,5 x 167 MHz=2,88 GHz, napięcie 1,525 V)

obudowa zamknięta

dwa wentylatorki Arctic Cooling TC-1 (około 2300 obr/min)

temperatura procesora 45 stopni (w stresie 49 stopni)

temperatura w obudowie 38 stopni

temperatura w pokoju ok. 24 stopni

Jest bardzo cicho, słyszę tylko wentylator z zasilacza.

o a oto przyklad dla niedowiarkow (bo tacy zawshe sie znajda) jak epox zaniza temp. :D :evil:

no to teraz zabiłeś mi ćwieka Lagier : mam bardzo podobnie tzn. Arctic Cooling TC z miedzianym rdzeniem, w obudowie big tower dodatkowo dwa wentyle TC-1 i 1700@2600 (10.5x200) ostatnio zmienilam smarowanie na Arctic Silver III i w stresie procek grzeje sie tak do 60 stopni :( myslalem ze to norma przy takim OC ale widze ze wcale nie. Napiecie na procu 1,825 temp. w obudowie 35 C - co mogę poprawic ???

hmmm.... masz dosyc wysokie vcore ale to i tak nie powinno powodowac az takiego grzania sie proca moze radiator zle zalozyles tzn. krzywo zle przylega do jadra i proc sie bardziej grzeje propounuje zalozyc jeszcze raz

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler master dołaczony do mojego athlona

przy otwartej budzie 39 C, po graniu jakies 45 C

przy zamknietej 41 C, po graniu 46 C

proc krecony jak nizej

temp pokoju 20 C

dwa wiatraki na 12 V z przodu i z tylu obudowy

moim zdaniem cichutki jest......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiftech MC462 (wentyl 80x80x38 - 4500 obr/min), Epox 8RDA VDD mod

AXP 1700+@2450MHz (10.5x234) 

napiecie: 1.85V (ustawione w BIOS-ie) 1.86-1.88V (MBM5)

obudowa zamknięta -> 42 st.C (idle), 46 st.C (po 10h torture testa Prime95, TotalTest i innych)

Mały update :arrow: 36st.C idle + VCool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIE HIE lepiej pozno niz wcale:) Na kulerku z podpisu i procu wykreconym 1466@2280mhz 2V mam przy przy maksymalnym obciazeniu okolo 55st.C (jade na zwyklym bialym silikonie termoprzew.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to narazie FalckonRockII prowadzi :D

ano prowadzi, ciekawe czy ma ktos takiego spire-a jak ja mam...... to jest SPIRE FRIDGE ROCK radiator caly z aluminium, wentyl 4500rpm dosc glosny...

hehe teraz to ja nawet moglbym se volcano 7+cu na high nastawic jak mam kompa moze jakies pol metra od siebie, zasilacz lezy na biorku a nie w budzie(bude mam taka malutka, bo moj COMPAQ PROLIANT w modernizacji,malowanie,wycinanie okienka,jakies katody,ledy,i kilka wiatrakow) na zasilaczu stoi PANAFLO 120x120 i regulator do niego(teraz jedzie na jakies 8v bo na 12v to po porstu suszarka) a o wentylu z GF3Ti200 GAIWARDA nie wspomne jak wyje :cry: :cry: a jak sie dolaczy cd-rom to uszy bola.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speeze 5R266B1H3 EagleStream™ (ok 50zl) (www.speeze.com).

Trochę głośny ale 5600 obr/min robi swoje.

Temperatury: Różnie to bywa - idle (40-46), stress (46-52). Przy używaniu cpuidle potrafi zrzucić około 8 stopni. Temp w pokoju od 20 do 28 (parówa, bo popołudniu słońce świeci mi w okno). Komputer zamknięty umieszczony pomiędzy biurkiem a lodówką :lol: , więc trochę to też podwyższa temperaturkę. Ogólnie może być, ale mógłby być cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jak nizej....W spoczynku 41*C (3000obr) 36*C(5000obr) w stressie 47*C (2900) przy zwiekszeniu obrotow 5*C mniej, ale na dworzu jest 30*C w cieniu to dlatego, poza tym opócz Cooler'a i wentyla w zasilaczu, nic juz wiecej nie dmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc kręcony tak jak w podpisie, wentyl TITAN TTC-D5TB 2900obr/min z 25dB Bardzo cichy - 35zł :twisted: + ACIII idle 36*C stres MAX 43*C napięcie default 1.6V (Epox troche zawyża czyli 1.63V) buda zamknięta :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - PORA NA PODSUMOWANIE !!!

 

Po pierwsze DZIĘKI za tyyylee postow  8O  :lol:  

 

Po drugie... - zaczne od poczatku:

 

Od 3-ch tygodni bawie sie w o/c, jeszcze nie chce wchodzic w WC, wiec mialem dylemat - jaki cooler. Na gieldzie w wawie - kazdy sprzedawca zachwalal swoj towar... Chcialem cicho, wiec wybralem jakiegos ARCTIC COOLERA (duzego) z automatycznya regulacja obrotow (80zl)- szybko go wymienilem, bo grzal proca (bez podkrecania) do 60*C i wtedy wchodzil w obroty (tak ustawiony termistor). Wcisnieto mi SPIRA Whisper Rock III (40zl) - bylo cicho i chlodniej, ale to mnie jeszcze nie zadawalalo, wiec zakupilem ZALMANA 6000 (opisalem w pierwszym poscie) - w silent grzal, na fulla byl glosniejszy od SPIRA III, trzymal taka sama temperature. Niniejszym OBALILEM mit Zalmana - do o/c SIE NIE NADAJE !!!

 

W koncu uruchomilem ten temat - nawet sie przyjal   :wink:  

Na podstawie Waszych wypowiedzi (> 60 postow) - zakupilem jeszcze: SPIRA Falcon Rock II (55zl) i uwaga: COOLER MASTERA HAC-V81 (80zl)  

 

WYNIKI (procek jak w stopce - OBUDOWA ZAMKNIETA):

 

SPIRE   FR II     (2500rpm): ASUS: 34*C, SpeedFun: 52*C i 57*C (stress po 3DM2001SE) - CISZA - NIE SLYCHAC !!!!!

CM HAC-V81 (2700rpm): ASUS: 36*C, SpeedFun: 56*C i 62*C (stress po 3DM2001SE) - SLYSZALNIE GLOSNIEJ !!!!!

CM HAC-V81 (4900rpm): ASUS: 31*C, SpeedFun: 49*C i 54*C (stress po 3DM2001SE) - ZAJEB.... GLOSNO !!!!! i tylko 3*C mniej niz SPIRE FR II

 

UWAGA: przy otwartej obudowie temperatury spadaja o ok. 6-8*C

 

No to narazie FalckonRockII prowadzi :D

MOJ TYP TO: SPIRE FALCON ROCK II (po przetestowaniu 5-ciu wiatraków w tych samych warunkach !!!)

* dla tych, ktorym nie przeszkadza glosnosc polecam jednak COOLER MASTER HAC-V81 - w koncu troche wydajniejszy :wink:

** po doprowadzeniu powietrza bezposrednio z zewnatrz SPIRE osiagnie temp. <50*C, COOLERMASTER <od Spire o 3-5*C, a ze bedzie buczal ......... :wink:

*** jw. wdroze i podam wyniki, ale juz tylko ... SPIRE :lol:

Ciesze sie ze sie ktos ze mna zgodzil.

Ten cooler to bylo dla mnie jedno wielkie zaskoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papst 12 V . dwie 80x80 na wyciagu na 7V, na procku coolmaster stary jakis 2 letni 60x60 chodzi przez przjesciowke zelmana ok 3500 rmp , temperaturka ok 35 jak chodzi cooler na procku i cicho jest slychac basie jak chodzi , buda zamknieta , jutro moze naprawie zasilacz do papsta to moze poznizej 30 zejde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem GLACIALTECH IGLOO 2410 za 45zl

na pudelku ma ze do 2600+ i 26db oraz ~2800 obrotów teraz mam 3050

A na stronie podają ze niby juz obecne 2410 są do procków 2700+

http://www.glacialtech.pl/glacialtech/sock...cketa.htm#i2410

2410 ( nie pro!)

Bez krecenia bo mam awaryjny znaczy tymczasowy zasilacz 230W

na 1700+ zamknieta obudowa 46C, troszke przerzucam po lanie.

- otwieram obudowe i spada o 4C

 

zaktualizowane dane po otrzymaniu zasiłki podam po kreceniu i kompresji na divxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full stres - 16h UD - zasysanie z sieci, i.t.p

 

Buda zamknieta - wiatraki 3x na 12V - przod (wdmuch), bok (wdmuch), tyl (wyciag)

Volcano 7+ LOW - 52C

Volcano 7+ MED - 48C

Volcano 7+ HIGH - 45C

 

Athlon XP 1700+ z podpisu @ 2011 MHz @ VCore 1,68V (wg wskazan MBM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Orb 3 7000, na tym co poniżej, otarta buda, w pokoju 22 stopnie, idle 38 C, stress 44-46 C. Niestety uszy urywa od hałasu. Przy włączeni Q-fana w BIOSie na 10/15 temperatury odpowiednio 42 i 50 C. A pomyśleć, że kiedyś uznawano go za jeden z najlepszych coolerów pod Athlona TB :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nf7s rev.1.2 bios 1.6

atlon 1,7xp@10x200 (1,775V ustawione, 1,74V rzeczywiste) bodajze JIUHB0306

V7+ LOW

3xCooler Master SAF B82 (80x80, 2600 rpm):

bok i przod nawiew, tyl wywiew. Wentyl z przodu i z tylu sa w zasadzie w jednej linii(przedni zajmuje 2 gniazda 5,25), boczny jest na wysokosci grafy. Buda zamknieta.

 

idle: 22 w budzie i 42 na cpu

stres (godzina w prime): 25 i 49

temperatura w pokoju: ponad 20 c (ale dokladnie nie powiem)

 

odczyty temp z czujnikow abita - ale cos ta mobo oszukuje :)

 

halas: volcan na low jest cichy, teraz jest zagluszany przez te 3 CM ale nie jest zle :D

 

Bez dodatkowych wentylatorow mialem 35 i 56 w stresie (V7+ na medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...