Skocz do zawartości
OKITOKI

WYNIKI - PORÓWNANIA WIATRAKÓW pod AMD XP >1700+ (PODAJ TY

Rekomendowane odpowiedzi

Na V7+ LOW (~3300RPM) mam ok 39* idle, 42* w grach, 43* pod HotCPU. Niby sporo, ale w pokoju mam baaardzo ciepło, a buda leży w mało przewiwenym miejscu... Obudowa zamknięta, wentyle: 4x 80 + 1 na śledziu pod kartą graficzną. Jak chodzi o hałas - sam Volcano jest jeszcze w miarę przyzwoity, ale koniecznie muszę wyciszyć te 80-tki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie po raz kolejny mowie nie podawajcie temp. z odczytow epoxa 8rda(+) bo to mobo ZANIZA TEMPERATURE CPU!!!!! Jordi pomysl czy to mozliwe zeby tak wyzylowany proc mial temp. 41 w stress na coolerze takim jak titan to moj kumpel ma 1700+ 0.13 na takimze titanie (D5TB) cpu nie krecony i ma w stress 43*C (mobo msi kt3v) a ty na podkreconym mialbys akurat 41*C 8O musisz dodac sobie tak z 5-7*C. Moj komp stoi kolo kaloryfera buda closed wentyl 80x80 z boku temp. w idle okolo 45*C w stress okolo 50*C (wzielem pod uwage blad pomiarowy epoxa)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GlacialTech Igloo 2410 - procesor podkrecony FSB 166 MHz co daje 1,84 GHz temp procesora 42 C przy normalnej pracy pod win XP, w extremalnym stresie 45C - gry.

Pod wzgledem halasu ustepuje nieco modelowi 2310 , ktory jest najcichszym coolerem jaki slyszalem jak narazie. Producent podaje 26 dB.

Wiatrak zasilacza skutecznie go zaglusza.

Predkosc obrotowa ok 3000 rpm :)

Cena ok 50 zetek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm, może głupi jakiś jestem ale czy to nie powinno być na chłodzeniu??? Co do epoxa to nie zauważyłem, żeby mi jakoś zaniżał bądź zawyżał temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie po raz kolejny mowie nie podawajcie temp. z odczytow epoxa 8rda(+) bo to mobo ZANIZA TEMPERATURE CPU!!!!! Jordi pomysl czy to mozliwe zeby tak wyzylowany proc mial temp. 41 w stress na coolerze takim jak titan to moj kumpel ma 1700+ 0.13 na takimze titanie (D5TB) cpu nie krecony i ma w stress 43*C (mobo msi kt3v) a ty na podkreconym mialbys akurat 41*C 8O musisz dodac sobie tak z 5-7*C. Moj komp stoi kolo kaloryfera buda closed wentyl 80x80 z boku temp. w idle okolo 45*C w stress okolo 50*C (wzielem pod uwage blad pomiarowy epoxa)

pozdrav

Lagier

tak na moj gust to mysle ze lepiej jak wszyscy podaja temp podawana przez mobo gdyz przynajmniej mamy skale porownawcza - jak kazdy bedzie podawal mierzona roznymi metodami to nic z tego nie bedzie :)

a tak na marginesie to jestem ciekaw kiedy Epox poprawi ten blad :)

i jeszcze jedno mnie ciekawi - przez jaki wspolczynnik nalezy pomnozyc temp podawana przez mobo zeby byla zblizona do realnej - moze ktos to obliczy bo ja niestety nie mam zewn. czujnika temp :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire FalconRock II

Epox RDA

A 1700+@2172MHz (12,5x173)

napiecie:

1.675V (ustawione w BIOS-ie) 1.668-1.696V (odczyt z USDM),

buda otwarta,

SYSTEM temp:

35 st. (USDM)

CPU temp:

41 st. (w Windows), 48 st. (pierwszy test Prime95) (USDM)

Cicho (jak na moj gust), polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm, może głupi jakiś jestem ale czy to nie powinno być na chłodzeniu??? Co do epoxa to nie zauważyłem, żeby mi jakoś zaniżał bądź zawyżał temp.

 

 

no nie wiem , jak to mozesz stwierdzic ale takich roznic , na oko , alo na czuja nie odczujesz mam na mysli 40 a 47 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coler mastera taki srebrny z czarnym wentylkiem dość głosny ale przy obrotach niespadajacych ponizej 4300rpm 41 st c idle i 47 full stres, proc jak w podpisie chodzi na 1697 czy jakos podobnie i napiątko 1,7 warto dodać ze ten kuler master kosztuje ok 50 zł i ma warstwe silikonu ale to pewnie kazdy juz ma

 

Pozdrawiam Giereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Arctic Cooling Silent TC (około 1800 obr/min)

AMD Athlon XP 1700+ (podkręcony 12,5 x 167 MHz=2,88 GHz, napięcie 1,525 V)

obudowa zamknięta

dwa wentylatorki Arctic Cooling TC-1 (około 2300 obr/min)

temperatura procesora 45 stopni (w stresie 49 stopni)

temperatura w obudowie 38 stopni

temperatura w pokoju ok. 24 stopni

Jest bardzo cicho, słyszę tylko wentylator z zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Arctic Cooling Silent TC (około 1800 obr/min)

AMD Athlon XP 1700+ (podkręcony 12,5 x 167 MHz=2,88 GHz, napięcie 1,525 V)

obudowa zamknięta

dwa wentylatorki Arctic Cooling TC-1 (około 2300 obr/min)

temperatura procesora 45 stopni (w stresie 49 stopni)

temperatura w obudowie 38 stopni

temperatura w pokoju ok. 24 stopni

Jest bardzo cicho, słyszę tylko wentylator z zasilacza.

o a oto przyklad dla niedowiarkow (bo tacy zawshe sie znajda) jak epox zaniza temp. :D :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy cooler na CPU (AXP1.8GHz) to Super Silent Ball Copper/miedz Term.con. od arctic cooling. Obudowa "imperial" z dwoma fabrycznie wbudowanymi 80tkami sterowanymi diodą termiczną pod procem. Podczas normalnej pracy CPU ma 45*C (wiatrak na CPU ~900rpm) Po wielogodzinnym wypiekaniu w grach 3D CPU ma 53*C (wiatrak na CPU ~1200rpm). Wiatraczek jest bardziej cichy od tych, które stosuje Zalman!

Pozdrawiam

 

P.S. Ten wiatrak na "rozruch" podaje wieksza moc, by po chwili zwolnić. Przy odrobinie uwagi, da się odczytać napisy umieszczone na osi podczas pracy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiftech MC462 (wentyl 80x80x38 - 4500 obr/min), Epox 8RDA VDD mod

AXP 1700+@2400MHz (10x240)

napiecie: 1.85V (ustawione w BIOS-ie) 1.88-1.90V (MBM5)

obudowa zamknięta -> 42 st.C (idle), 46 st.C (po 10h torture testa Prime95, TotalTest i innych)

obudowa otwarta-> 38 st.C (idle)

 

Volcano9 (4000 obr/min - chodzi głośniej od tego wyżej), Epox 8RDA VDD mod

AXP 1700+@2333MHz (10x240)

napiecie: 1.85V (ustawione w BIOS-ie) 1.88-1.90V (MBM5)

obudowa zamknięta -> 46 st.C (idle), 54 st.C (po 10h torture testa Prime95, TotalTest i innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie po raz kolejny mowie nie podawajcie temp. z odczytow epoxa 8rda(+) bo to mobo ZANIZA TEMPERATURE CPU!!!!! 

Lagier

wiem, ze wlasnie taka krazy opinia.... ja jednak po zmianie z VAX (najpierw)/ VAXP na EPOXA zaobserwowalem zmiane in plus o jakies 5*C... warunki dokladnie te same czyli: volcano 9, as III, cs rev.2, 1700+@2400+/1,6V, tunel powietrzny z 80/80 na 7V plus 80/80 gora wywiew i 80/80 dol pompujacy powietrze do srodka... wszystko z rheobusem wiec V okolo 7V. w budzie mozna powiedziec jest chlodno + powietrze na procka zasysane- jak napisalem wyzej- z zewnatrz.

8RDA+ idle 37*C, stress 42 max

7VAX/7VAXP idle 32*C, stress 37*C

 

aha- volcano9 ustawiony na auto, max daje jakies 2500rpm (czujnik na radiatorku)- jak dla mnie za glosny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie GLacial iglo 2000 diamond z wymienionym wiatrakiem z 2410pro bo tamten mi sie spalił .MAm 2x 80x80, w obodowie wiartak na northbridge xp podkręcony na 2113 mhz i temp procka 41*C !!.W strasie mam 46-47*C.

Uważam że glacial iglo 2410pro (rdzen aluminiowy) jest najlepszym coolerem bo za cene 50 zł bije wszystkie na głowe a glacial diamond 2000 (rdzen pozłacany) tez jest dobry z tym że jest wadliwa w jego wiatraku automatyczna regulacjia obrotów , dlatego wymieniłem u niego wentyl i teraz jest extra!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy AXP na 2600+ buda otwarta (ale w biurku); wentyl wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e z budy na 7V 80mm w pokoju około 20. Wentyl to Titan z wkladka Cu.

IDLE 38* stress 44*

Procek na nominalnie reszta warunków taka sama.

IDLE 35* stress 39-40*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim Cooler Master HAC-V81. Posiada regulacje obrotów od 2500~4800 rpm. Przez to w zależności od tego co robie moge przyciszyc kompa :). Aha temp. na podkreconym Athlonie 1700 na 1900 wynosi na najwyzszych obrotach przy max. obciązeniu 51 stopni C. Nadminie że jest to Athlon z jadrem Palmino !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire Falcon Rock II (2500rpm) - temperatura ok. 41 stopni przy normalnej pracy w xp, spada do ok. 34 przy wlaczonym cpuidle :D

Tez mam tego coolera i potwierdzam wynik przy procu na 2100MHz nie przekroczylem 40 stopni (zamknieta obudowa). W stosunku wydajnosc/cisza/cena biorac pod uwage AC ten cooler rzadzi.

 

Dal porownania w domu mam Volcano9 ktroy potrzebuje kolo 3600rpm zeby dorownac Spire. A halasuje dwa razy bardziej

Tez sie przylaczam Falcon Rock II ,zajebisty coller u mnie 40 *C max.

Zamknieta obudowa 4x 80 mm ,w obudowie max 30 *C

1.7+ 11x190 ,przy 1.75v co daje na epoxie 1.79-1.80v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na V7+ LOW (~3300RPM) mam ok 39* idle, 42* w grach, 43* pod HotCPU. Niby sporo, ale w pokoju mam baaardzo ciepło, a buda leży w mało przewiwenym miejscu... Obudowa zamknięta, wentyle: 4x 80 + 1 na śledziu pod kartą graficzną. Jak chodzi o hałas - sam Volcano jest jeszcze w miarę przyzwoity, ale koniecznie muszę wyciszyć te 80-tki...

u mnie tas samo tylko 3x80@5V i musze powiedziec, zer to Volcano jest glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

Procesor: AXP (0,13) 1700@2600, 1.8v

Wentyle: Volcano 7+ na medium + wentyl (wymontowany ze spalonego zasilacza) wyciągający powietrze.

Obudowa:prawie zamknięta, tylko 1 zaslepka z przodu wyjęta.

Temperatura: 42 idle i max 48 w stresie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1.65V (po zawyzeniu przez Epoxa ok 1.66-1.68 ) mam 39-40 stress, 35-36 idle

W swoim Titanku zmienilem wentyl na Sunon'a chodzacy na 12V (przy zamnknietej budzie wzglednie cicho.. da sie spac, a przynajmniej dodatkowe osoby nie narzekaja), pod zasilaczem wyciagajacy na 5V, na wysokosci proca (dokladnie) zasysajacy na 7V.

Te dwa dodatkowe wentyle daly ok 6-8 stopni spadku (dokladnie juz nie pamietam). W planach jeszcze wyciagajacy u gory.

 

Jak otworze okno na pare minut i sie w pokoju ochlodzi to zdarza sie 33-34 w stressie :D. Z kolei jak dlugo sie nie wietrzy to rosnie o pare stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..moj typ to MINT M5TB. na AXP1700+ (przy fsb @166) + MINT, startowy post 8RDA+ podaje 29-30 stopni. gdy wstanie XP mamy stabilne 35-37. w stresie 38-40. w miare cichy (troche ponizej 3000 rpm)i bardzo tani (polowa ceny TITANA o identycznej konstrukcji tyle ze TITAN ma zbedny grill). poprawila sie tesh bardzo jakosc obrobki spodu radiatora. dawniej wyraznie gorsza od TITANA dzis identyczna (mozna sie w nich przegladac). wiatrak made by TITAN. wszystkie odczyty robilem na 8RDA+ w USDM i Sandrze (identyczne). odradzam natomiast Cooler Master'a HHC-L61. w tych samych warunkach wstaje z podobna temperaturka ale jush po uruchomieniu XP ma 40-41. w stresie +3. szkoda bo kosztuje kupe kasy. dodatkowo musze dodac ze na moim Epoxie kolanka wystajace z radiatora skierowane sa w strone kostek pamieci. coz za niedopatrzenie (wiekszosc producentow montuje podstawke ryza do gory). wiadomo ze kostki grzeja a od drugiej strony zawsze chlodniej (bo mamy przeciez wiatrak w budzie ktory cieplo wyciaga). jedyna przewaga CM dotyczy glosnosci. faktycznie pracuje troszke ciszej nish MINT ale po zamknieciu budy nie bylo jush tak odczuwalnej roznicy (swoja drogaCM to 60x60 a te wiatraki wydaja nieprzyjemny swist nawet w okolicach 3000 rpm). goraco polecam tego MINT'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Orb 3 7000 chłodzi to co poniżej. Idle 40 C, stress 43 - otwarta buda, idle 44, stress 48 - zamknięta. Do tego niezbyt miły hałasik ( 7031 rpm :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam cooler - Spire FalconRock II. Cena 48zl.

Procesor AX2000+ (0.18u), obudowa zamknieta. Zero dodatkowych wentyli, tylko w zasilaczu. Temp. pokojowa 21'C

Temp w idle. 43'C, 51'C podczas kilkugodzinnego katowania w Unreala2. Pamietajcie ze to Palomino wiec 51 to dobry wynik.

 

Wady:

- jakas pasta termiczna nalozona juz na spod coolera. Mogli dodac osobno cos lepszego a nie ten grease.

- Caly spod radiatora pokryty koncentrycznymi kolami z (jakby z frezarki), inaczej mowiac przydalo by sie wypolerowac go tam.

 

Zalety:

- cichutki (ok 2300rpm)

- wydajny (az do AXP3000+)

- tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 1700 XP + JIUHB

Cooler Master Silent 3000 obrotow

Zero dadatkowych wiatrakow w budzie

temp w pokoju ok 23 stopnie

Vcore 1,62

Temp przy stresie 40 stopni

Temp nieobciazonego 36 stopni

Całkiem cicho.... choc bywalo ciszej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...