Skocz do zawartości
qwaqwa

Ram Do Lapka

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepiej kupic?

 

512 mb ram 6xxmhz do magistrali 533mhz (podobno sie dostosowuja do starszych szyn...), ktory mialby pracowac z drugą starszą kością (majaca 533 mhz)

czy DROŻSZY 512 ram 533mhz?

 

A i jeszcze jedno skromne pytanie - czy bedzie odczuwalna roznica przy przejsciu z 7xx mb ramu na 1 gb? majac radeona ciągnącego 256 mb Z ramu?

 

ps. brzydka forma - wiem sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj tanszy ram , praktycznie nie odczujesz roznicy

 

czyli masz zintegrowana grafe i ona ci zjada 256 ramu ?

 

jezeli tak to po pierwsze :

 

tak wiecej ramu = lepiej

 

po drugie w biosie ogranicz wielkosc zjadanej pamieci przez GPU do 128/64 ( zalezy w co grasz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chciałem zaczynać nowego tematu, a też mam pytanie dotyczące kupna pamięci do laptopa.

 

Mianowicie, posiadam laptopa Hp Compaq nx7400 (EN353UA#ABA). Dokładna specyfikacja.

A tutaj tylko ważniejsze parametry:

Processor Intel Core 2 Duo Processor T5600 (1.83-GHz, 667-FSB, 2-MB L2 cache)

System Memory 1024-MB 667-MHz DDR2 SDRAM (512-MB SODIMM in slot 1 and slot 2)

Hard Drive 80-GB 5400 rpm SMART SATA

Ma on na pokładzie 2 kości pamięci DDR2 po 512MB każda. Laptop posiada dwa sloty, a maksymalna ilość pamięci to 4GB.

Moje pytania:

1) Nie wiem czy moge włożyć tam maksymalną ilość te 4GB ramu. Czy nie będzie problem z procesorem, nie jest to najnowszy C2D.

2) Nie wiem czy opłaca się inwestować w oryginalną pamięć HP (np. EM995AA) która kosztuje dwa razy więcej.

 

Proszę o odpowiedź na te dwa pytania, ew. o radę co do wyboru pamięci (jeżeli nie HP to jaka była by najlepsza)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie ma problemu z prockiem conajwyzej w 32 bitowym systemie nie zobaczy calego ramu (max pewnie kolo 3.5)

2) nie musisz kupowac oryginalnych pamieci z HP - mozesz miec inne - brak różnicy

 

a co do wyboru pamieci to juz kwestia gustu

zastanow sie czy potrzebujesz az tyle ramo bo kopa napewno odczujesz jak podciagniesz sie z 1gb na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie czy potrzebujesz az tyle ramo bo kopa napewno odczujesz jak podciagniesz sie z 1gb na 2.

W sumie teraz 4GB pamięci Kingston dostane za ok. 200zł. Nie wiadomo jak ceny będą wyglądały np. za rok :)

 

 

 

Znalazłem coś ciekawego w specyfikacji:

Above 3-GB, all memory may not be available due to system resource requirements.

Co myślicie? Jak to interpretować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemy 32bitowe widzą max 3072MB RAM. Moim zdanie 2GB RAM jest wystarczającą wielkością do płynnej pracy notebooka. Przy pamięciach uniwersalnych nikt nie da Ci gwarancji że będzie na pewno współpracować do Twojego notka. Pamięci dedykowane nie są juz tak drogie jak kiedyś - zwłaszcza te nowsze na szynie 533, 667 czy 800. A przynajmniej będziesz miał gwarancje, że na pewno będzie współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...