Skocz do zawartości
w00tt

Laptop- Do 4000zł, Do Wszystkiego (w Tym Do Grania)

Rekomendowane odpowiedzi

siema, chcialbym kupic laptopa do 4000zl, czy ktos moglby mi polecic cos wartego uwagi... mowiac szczerze chcialbym moc na nim i pograc i posluchac muzyki, pobawic sie takimi programami jak Photoshop czy Sony Vegas, jednym slowem robic wszystko i nic, zastanawiam sie nad tym ale nie wiem czy to podola moim wymagania, czy w_ogole jestem w stanie kupic do tej kwoty takiego laptopa ??

 

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...5_t5550_17.aspx

 

 

z gory dzieki za pomoc :))

 

To jest dział "Co kupić? - Notebooki, Laptopy i inne", a dajesz nazwę tematu "Laptop - Kupno". Praktycznie każdy temat dotyczy tu zakupu laptopa, więc wysil się trochę i napisz coś konkretnego, bo jak tak dalej pójdzie, to będą tu tylko tematy "chcę kupić laptopa", "co kupić?", "laptop- co mam kupić".

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. taki DELL XPS M1530.

T7250 2.0 GHz / 4GB ram / 160 GB HDD / 8600GT

do tego VHP i 36 miesięcy gwary.

 

Moim skromnym zdaniem lepszy strzał od tego Asusa.

 

Względnie Asus C90-AK002C

E6600 2.40 GHz / 2GB ram / 160GB HDD / 8600GT

VHP i 24miesiące gwary.

 

Oraz składak... COMPAL JFL92

T9300 (2,5 GHz, 6 MB) / 4GB ram / 200 GB SATA 7200 / 8600GT

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. taki DELL XPS M1530.

T7250 2.0 GHz / 4GB ram / 160 GB HDD / 8600GT

do tego VHP i 36 miesięcy gwary.

 

Moim skromnym zdaniem lepszy strzał od tego Asusa.

 

Względnie Asus C90-AK002C

E6600 2.40 GHz / 2GB ram / 160GB HDD / 8600GT

VHP i 24miesiące gwary.

 

Oraz składak... COMPAL JFL92

T9300 (2,5 GHz, 6 MB) / 4GB ram / 200 GB SATA 7200 / 8600GT

Asus c90 hałasuje jak kombajn, jeden z najgłośniejszych laptopów jakie widziałem.

 

W tym budżecie zdecydowanie xps m1530 (sam pare dni temu kupiłem ten model tyle że w troche innym configu, i narazie jestem zadowolony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na tym DELL'u mam rozumiec odpale raczej wszystko z nowych gierek wylaczajac Crysisa na full detalach :) ? jest cichy, niezawodny, nie psuje sie i takie tam :) ? sry za takie lamerskie pytania ale naprawde nie orietnuje sie zabardzo jesli o laptopy chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o oskar cos takiego mi chodzi tylko jakby ten design tego laptopa byl na wyzszym poziomie ... ?

 

ten DELL co chlopaki o nim wspiminali jest calkiem niezly

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/278499

 

tylko fajnie by bylo jakby mial 17 cali :) bo 15 troche mala tak mi sie wydaje :)

Edytowane przez w00tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Gatewaya, to jak chcesz inny model z GF8800, to musisz wyłożyć jakieś 10 tysięcy.

Jeśli chodzi o Della, z matrycą 17" możesz mieć Vostro 1700- http://mm-notebooks.pl/list/vostro_1700.html, ale nie wiem, jaka pamięć jest w zastosowanym tam GF8600GT. XPS M1530 na pewno ma DDR3- zdecydowana większość notebooków z tą kartą ma ją w wersji z DDR2- a różnice w wydajności są spore. Większa matryca oznacza też wyższą cenę, a to oznacza, że za 4000 dostaniesz słabszy sprzęt z 17", albo szybszy z 15,4". Poza tym wcale nie jest powiedziane, że matryca 15,4" będzie za mała. Chyba, że rzeczywiście potrzebujesz czegoś większego, ale zawsze jest alternatywa- kupno zewnętrznego monitora.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oskar z tego co mowisz zdecydowanie wynika ze lepiej wziac lepszy szybszy z 15stka i tak tez bym zrobil, sadzisz ze ten DELL bylby wystarczajacy ? czt ten gateway lepszy ? mimo iz ma 17stke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat musisz podjąć decyzję, czy wybierasz jakość kosztem wydajności czy odwrotnie.

Jak już pisałem osobiście postawiłbym na DELL'a, ale w nowych grach GATEWAY podany przez _OskaR'a będzie lepszy, ze względu na wydajniejszą kartę graficzną. Kwestia tego, czego kto wymaga od sprzętu. Ja wiele nie gram, więc postawiłbym na jakość i 3 letni okres gwarancji.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakosc DELL'a tzn wyglad, desing calkiem mi sie podoba oczywisce ze stawiam na wydajnosc a nie na wyglad :) jednak nie kupie czegos co wyglada jak totalna kicha :) musi to miec jakies rece i nogi a DELL wydaje mi sie ze ma ;) z tego co tu narazie zobaczylem stawial bym DELL'a z tego co kazdy z was pisal wnioskuje ze jest to naprawde dobry sprzecik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nah to chyba wszystko dzieki za pomoc :) jak juz kupie napewno sie pochwale przezyciami ^^ XD i jak powstana jakies komplikacje, napewno zapytam :)

Edytowane przez w00tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie ten DELL ma wszystkie wyjscia? np na sluchawki, mikforon itd? :) bo na stronie widze tylko :

 

Porty wejścia/wyjścia

FireWire

3 x USB 2.0

VGA-out <--- czyzby to bylo to o co mi chodzi ?

HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Della, to na pewno jest on solidny, wykonany z dobrych materiałów, ma fajny design i długo trzyma na baterii. Odnośnie tego, ile elementów obudowy zostało zrobionych z aluminium i innych lekkich metali, nie będę sie wypowiadał, bo niestety nie miałem go w rękach. Możesz go sobie oczywiście skonfigurować wg potrzeb- to zależy od tego, gdzie kupujesz. Da się wrzucić lepszą matrycę- max 1680x1050 i 9-komorową baterię (standardowo jest 6). Do tego masz porządny serwis, na którym można polegać- jeszcze nie spotkałem się ze złą opinią na jego temat.

Gateway- na pewno będzie wydajny, choć oferowane na allegro modele posiadają dość wolne cpu- 2GHz to moim zdaniem minimum, a większość ma 1,67GHz. Na 90% można wrzucić mu drugi dysk twardy- widać 2 zatoki na obrazku- 3006651[/snapback]

a jeszcze jedno pytanie ten DELL ma wszystkie wyjscia? np na sluchawki, mikforon itd? :) bo na stronie widze tylko :

 

Porty wejścia/wyjścia

FireWire

3 x USB 2.0

VGA-out <--- czyzby to bylo to o co mi chodzi ?

HDMI

 

Skoro ma kartę dźwiękową, jak każdy laptop, to ma i odpowiednie złącza.

Ja bym poczytał recenzje:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...530.7410.0.html - Dell

http://www.notebookcheck.pl/Gateway-P-6831...ika.8001.0.html - Gateway

 

Aha- Gateway nie ma Ctrl po lewej- zamiast tego jest klawisz funkcyjny, a ów Ctrl został przesunięty w prawo- głupie rozwiązanie, do którego trzeba się przyzwyczajać.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrisJR no raczej nie bede sie nim bawic na dworze :) z reguly w domu, ewentuanie w miejscach pokojopochodnych :) najczesciej przy lekko przyslonietych roletach :) myslisz ze w takich warunkach nie bedzie problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, o ile oczywiście na przeciw ekranu nie będziesz miał okna przez które świeci słońce intensywnie albo jakiejś mocnej lampy skierowanej na matryce

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polece Asus X55SV-AS003C sam sie przymierzam do jego kupna, znaczy juz wiem ze go kupuje!!!

 

mozna go kupic do 4000zl http://www.ceneo.pl/1155528

 

Z komentarzy uzytkownikow wynika ze jest szybki, mało się grzeje i jest CICHY.

 

ma karte graficzna GeForce 9500M ktora jest najwydajniejsza w tym przedziale cenowym. Jest nawet wydajniejsza od 8600 GT a dowod:

 

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

 

Mozna w kazdym razie zagrac na niej nawet w Crysisa chodz moze nie na full detalach:

tu masz przyklad http://pl.youtube.com/watch?v=4bxeFdaKUoE

 

Wydajniejsza karte graficzna ma rzeczywiscie ten laptopik co go _OskaR zarzucil (link z allegro) ale ma gorszy procesor chodz ma 3 GB RAMu. W sumie procek i RAM zawsze mozna wymienic/dokupic a grafiki nie da rady.

 

Ja mysle ze to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym, jesli szukasz wydajniejszego kompa do wszystkiego.

 

Na notebookcheck byla tez kiedys tabela porownan procesorow mobilnych i Core 2 Duo T7700 w niektorych testach byl lepszy od T8100 w niektorych ustepowal mu wydajnoscia. T8300 juz niestety jest mocniejszy. Niestety samego zestawienia nie umie teraz znalezc jak mi sie uda to zarzuce ;]

 

EDIT:

Tutaj mozesz tez sobie go obejrzec(niestety nie po angielsku ani po polsku) http://pl.youtube.com/watch?v=Mw8RRDjf5Hs

 

A tutaj jest jego krotka recenzja http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news2341.php

 

Mam nadzieje, że coś pomogłem ;]

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm co jak co ale wydaje mi sie ze DELL'e sa solidniejsze mam na mysli mniej awaryjne, a ten model ktory mnie interesuje nie odstaje az tak za tym ASUS'em ktory niestety jest bardzo awaryjny, jesli sie myle poprawcie mnie :) dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą awaryjnością to powiem tak, że to loteria nie zaleznie od producenta. Może się mylę to mnie poprawcie ale tak mi sie wydaje.

 

 

mozesz kupic np aparat cyfrowy(mowie o tym samym modelu), jeden jest produkowany w japoni drugi w chinach, zgadnij ktory bedzie lepszej jakosci?? Tak samo i z podzespolami poszczegolnych producentow. jaka mamy gwarancje czy nawet w tym Dellu nie wsadza jakiegos badziewia z chin??

 

Sa ludzie co np psiocza na ACERa. 2 Kumpli ma z czego jeden ostro ciora lapka od chyba 1,5 roku. Czesto jestesmy w miejscu gdzie jest ogromne zapylenie. I co lapek mu dziala nic sie nie wytarlo co najwyzej ogromnie sie klawisze zabrudzily ale dziala jak nowka nic nie brzeczy nie zacina sie. Ten drugi kumpel tez sobie chwali.

 

W przyszlym tygodniu zamierzam kupic tego laptopa o ktorym pisalem to moze napisze jakas recenzje o ile czas pozwoli (sesja).

 

Zreszta to dopiero czas pokaze jak obecne kompy rzeczywiscie ida w jakosc.

 

Zreszta tak szczerze kumple na studiach kupili sobie HP Asusy Acery i kazdy sobie chwali i poleca. i nikomu sie nic nie popsulo.

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...