Skocz do zawartości
Krystianq

Acer Extansa 5620

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozglądam się za jakimś bardzo tanim nowym notebookiem, używany do podstawowych rzeczy w zastępstwie stacjonarki, internet, muzyka, p2p, gry raczej nie a jeśli jednak to cs 1,6, cod2 czyli nic co wymaga wyczynowego sprzętu. Jak narazie z bardzo małego wyboru zainteresował mnie Acer Extansa 5220 wsród opini w internecie jest chwalony ze jak na swoją cene to jest to dobry sprzęt. Co sądzicie o nim? czy może ktoś jest użytkownikiem tego modelu? czy w cenie do 1400zł można kupić coś lepszego? w opisie jest zaznaczone że systemem jest linux, czy będą jakieś problemy z funkcjonowaniem na nim Kubuntu?

 

Zmiana tematu wątku

KrisJR

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szawel coś takiego szukałem Link za tą cene to już chyba naprawdę max wyposażenie. Czekasz na taki właśnie sprzęt?

 

Okazało się że musze kupić Notebooka dla znajomego, wymogi : wytrzymały i tani (chociaz tutaj mam większe możliwosci cenowe) na pierwszy ostrzał poszedł Lenovo N200 czyli taki jaki chciałem kupić ale znacznie przekroczył mój budżet, config ma taki sam jak ten acer inna tylko firma, do 1700zł to najlepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jakość w porówaniu do Acera to przepaść, chociaż niektórzy mówią że Acer to juz nie to samo co kiedyś. W dobrych porywach będe miał oba modele więc się przekonam jak naprawde jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lenovo czy w Acerze?

Prawie identyczny temat ;) http://forum.purepc.pl/temat/Co-kupic-Note...vo-N200/261013/

 

P.S. Jutro do mnie powinien wyjść już 3 z kolei 5620Z. Jak tylko dojdzie mogę potestować i sie wypowiedzieć. Pozostałe 2 juz przekazałem właścicielom.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka ;)

Muszę się z Tobą zgodzić, nie zawiodłem się. Lapek jak za tą cenę (ja dałem 1390zł razem z wysyłką kurierską) jest naprawdę dobry. Wykonanie w miarę solidne. Ilość portów również bdb. w tym przedziale cenowym. Matryca... szczerze mówiąc, to myślałem, że będzie gorzej, a jest naprawdę ok. Przycisków na boku używam do przeglądarki, poczty i foobara ;) Jeszcze muszę sprawdzić jak się TV-out spisuje.

P.S. Ja mam wersję z T2370 i 1GB ram. W przyszłym tygodniu jak znajdę czas, to kupię jeszcze 1GB i koniec inwestycji ;)

Irytujące jest jedynie integrowanie sterownika SATA, ale ja obecnie jadę na IDE co w pracy biurowej nie robi absolutnej różnicy.

Acha, zapomniałem. Głośniczki to porażka totalna ;) Wg. mnie błędem jest umieszczenie ich tak, że dźwięk idzie pod kątem w dół... Pewnie ten sam filozof który lokalizował wejście zasilania w HP 6720S ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej subiektywnej opinii jest cichy. Od czasu do czasu odpala się wiatraczek, ale zauważ ile jest stopni na dworze. Z resztą i tak tego nie słyszę, bo prawie ciągle chodzi foobar. Napęd bywa głośny. Jednak nie używasz go cały czas. Ja mam na nim XP SP2 Pro. Wszystko działa jak ta lala. Powiem tak. Gdybym kupował następnego, to pewnie byłby to ponownie 5620Z. Szkoda tylko tego Bluetooth, no ale w domu można przeboleć adapter USB. W trasie jednak przydałoby się dołączyć wbudowany. Oczywiście to kwestia tego jak bardzo komuś potrzebny Bluetooth. Zielak coś pisał, że chyba będzie dokładał sobie adapter, to może coś opisze.

Albo jeszcze inaczej. Pokaż mi lapka, który za 1300zł ma T2370 / Tv-out / 4 USB / czytnik kart 5 in 1 / PCMCIA / expres card / i wifi które łapie sygnał od sąsiada 4 piętra niżej po przeciwnej stronie budynku ;) a może wtedy powiem, że nie warto kupić Acerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. One wszystkie mają przełącznik i diodę do BT na panelu, ale samego BT raczej nie. Całe szczęście do nagłych wypadków jest IRDa. Ja osobiście aż tak BT nie potrzebuje, ale ten przełącznik "widmo" pod nosem trochę mnie irytuje ;)

Z tego co widzę BT są po 60zł. http://www.allegro.pl/item372670706_nowy_b..._7220_7620.html

Ale pewnie spokojnie można znaleźć taniej.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie mają przełącznik i diodę do BT na panelu, ale samego BT raczej nie.

Po dziesiatym sie dowiem przy zakupie bo te ktore widziałem teoretycznie go miały. Jak nie bedzie to zj*(^&ie sklep za błąd :)

I tak mam bt na USB.

 

niestety <b> gma 3100</b> to kupa, nie spodziewaj sie wiele, moze poszukaj czegos z 8400m ? , np. 5720

Edytor tekstu sie tnie? Firefox wolniej ładuje strony? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy do względnego grania zaczynają się od około 4.000 PLN. Ludzie o co wam chodzi z tą grafiką w lapach. To nie konsola.

SGJ słusznie prawi. Office wam za wolno tekst wyświetla? czy może filmy zwalniają?

Coś jak z tymi aparatami w komórkach. Dodatek staje się elementem pierwszoplanowym. Żal.

 

P.S. Proponuję zmienić model w topicu z 5220 na 5620, bo jest to mylące.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jak z tymi aparatami w komórkach. Dodatek staje się elementem pierwszoplanowym. Żal.

To akurat niezbyt udane porównanie, laptop to ma być komputer mobilny i do grania służyć w pełni może. A telefon komórkowy z aparatem był, jest i będzie tylko podłą namiastką prawdziwego aparatu.

 

Temat wątku zaraz zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawe ze notebook za 1400zł nie jest sprzetem dla gracza, ja nawet takiego nie potrzebuje, od czasu do czasu zdarzy mi się jednak włączyć cod2 lub gta:sa i po prostu fajnie wiedzieć czy takie coś na tym sprzęcie ruszy, jak nie to szkoda pozostaje zapomniec o tych grach :)

 

mam w domu acerka 5720zg, FS oraz Hp'ka

zasieg i sila zasiegu w acerze bije tamte oba na glowe ;]

a mogę liczyć na to że na hamaku w ogrodzie też bede miał neciora? xD odległość ok 10m od sciany za ktora stoi router :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5620z ogolnie lapek jest spoko opcja 2g ramu i nie ma wiekszych problemow. Natomiast zupelne nie porozumienie to glosniki w tym modelu to dla mnie porazka zbyt mi to nie przeszkadza bo w akademia i w domie mam stacjonarne ale warto o tym wspomniec. W klawiaturze strasznie denerwujace sa € i $ no ale mozna sie do tego przyzwyczaic. Mialbym w sumie jeszcze jedno zyczenie zeby sie dalo matryce mniej podswietlic.

 

Btw dziala Wam irda bo u mnie z se d750i nie chce sie dogadac;/

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krystianq, No raczej, skoro ja mam prawie polowe zasięgu przez 4 ściany ;) Nawet nie wiem ile to będzie metrów ale na pewno sporo ponad 10 ;)

@Linoge, IRda bez problemu dogaduje się z moim K700i, więc pewnie coś ze sterami masz nie teges. ;)

 

EDIT: Jestem pełen podziwu dla WiFi. Dziś z ciekawości łaziłem z Asusem, Acerkiem i HP w pracy i... zgadnijcie z jakim można było odejść najdalej nie tracąc sygnału? no? jak myślicie? ;) Taaak, dokładnie z tym kiepskim, badziewnym, zawodnym i takie tam Acerem za 1300-1400zł. :D Buahaha... LOL

 

Natomiast co do TVout, to albo nie widzi mojego TV, albo nie potrafię tego włączyć ;) Można jakoś wymusić wykrywanie?

Chyba jednak coś robię nie tak, bo podpinam pod inny TV i też nic. ;/

 

EDIT2: Jeszcze jedno. Czy ktoś w ogóle instalował to całe empowering?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to na forum ubuntu masz topic o 5620Z.

 

EDIT: lol, no więc X3100 zdecydowanie nie jest grafiką do pogrania, nawet rekreacyjnie. RTS owszem, ale wszelkie FPS z miejsca sobie możecie darować. Co do rozwałek typu GTA:SA, to jeśli bawi was zabawa w 800x600 LOW to powodzenia ;)

Totalnym przegięciem marketingowym Intela jest chwalenie się, że to to takie tam w środku ma obsługę DX10 ROTFL. Bardzo to przydatne ;)

Co również ciekawe, technologicznie jest lepsza (nie wiedziałem jakiego słowa tu użyć - większe takty i więcej PS) od 7300, niestety zabija ją brak własnej pamięci oraz najprawdopodobniej "cudowne" sterowniki.

Ciekawie opisuje to cytat z jednej z recenzji X3100:

I've heard from multiple sources that Intel's graphics driver team is hopelessly overworked and understaffed. We'll just call Intel's graphics driver team "Jim." Jim, I know you're trying your best, but you really need some help, and you really need to prioritize.

Polecam całość: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4154 Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...