Skocz do zawartości
BLiT

Taki Sobie Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy poprosił mnie o złożenie w miarę wydajnego i niedrogiego kompa , wydumałem coś takiego.

 

CPU:C2D E7200

Cooler:Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM

MoBo:GigaByte GA-P35-DS3L

Ram:2x2GB PC6400 800MHz OCZ Reaper CL4 OCZ2RPR800C44GK

Grafika:GeForce 9600GT MSI 512MB 256bit OC N9600GT-T2D512-OC

Hdd: 2xWD Caviar 640GB 7200 16MB WD6400AAKS

Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU 450W

Obudowa CM Elite

 

I tu moje pytanie , co zmienić aby poprawić wydajność , a nie skakać z ceną. W grę wchodzi OC (do 3-3,2GHz). W wymaganiach jest 4GB ramu , 2x HDD 500GB+ i 3xpci na płycie(2 zewnętrzne kontrolery dysków i muzyczna). W sumie będzie podpiętych 10 napędów(sic!) - 6hdd i 4optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego złego w tym zasilaczu? Że Corsair? Że za słaby? Spokojnie udźwignie ten sprzęt z palcem wiadomo gdzie.

 

Kurde, ludzie braliby PSU 700-watowe do zestawów z e2160 i jakimś 8600 :lol:

 

Edit: Biję się w piersi - nie sprawdziłem mocy na linii +5V, biorąc pod uwagę specyficzne wymagania dla niego ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzizzy - lepiej pomyśl zanim napiszesz... znasz zasilacz? znasz obciążenia na liniach? napisał że ma 10 napędów do podłączenia, a ten corsair ma słabą linie 5V. Tutaj lepiej wziąć Chiefa albo BQ. Poza tym dyski jak kolega wyżej napisał - tylko Samsungi F1. Potrzebujesz 1280GB? Wątpię. Kup jeden dysk i wymień 9600GT na 8800GT a na pewno nie pożałujesz - zanim zapełnisz ten jeden dysk spokojnie uzbierasz kasę na drugi. A karty graficznej raczej już nie sprzedasz za cenę, za którą ją kupiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje 1T+ jednak w założeniu są 2x500G+ więc nie mogę z tym dyskutować. Co do Samsungów F1 i WB 640 to obie konstrukcje bazują na talerzach 334GB a słyszałem że samsungi czasami szwankują w raidzie. Odnośnie zalicza to może być to: http://www.apollo.pl/store/show_detail/27033

 

Co do grafy , to w tym zestawie miała być 8600GT ale odradziłem ze względu na skrajną nieopłacalność , bardziej jestem skłonny tam włożyć 8800gs albo 9600gso niż 8800gt

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziś zobaczyłem że jakoś tanio 8800GT z Galaxy

Galaxy GeForce 8800GT 256MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI CoolerMaster HeatPipe - 407 zł

cena taka jest na www.sirius.pl

 

Ale czy to takie dobre niech inni Ci powiedzą. Jak dla mnie za tą cene chyba się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem mocniejsza grafika nie jest brana pod uwagę (prędzej zejdziemy w dół) , za to zastanawia mnie czy nie wybrać innej mobo , może foxconn p5a-s byłby lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rastir - w życiu nie bierz 8800GT z 256mb pamięci - to o wiele za mało dla tej karty - tańsze 9600GT/GSO 512mb są o wiele szybsze.

Co do mobo, to jak już ma być coś porządnego i pewnego to:

- Gigabyte z serii xxxx-DS4

- Abit IP35, IP35-E/Pro

- Foxconn P35A-S

wyżej już są tylko (z tych sensownych i wartych zakupu):

- DFI LanParty DK P35

- Foxconn MARS P35

- ASUS Blitz Formula

- Abit QuadGT IX38

ale te trzy ostatnie to ewidentnie do mocnego OC i jeśli już jakaś z nich ci podejdzie, to lepiej wziąć tańszą a procek E8200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w końcu wyszło że złoże coś takiego

 

CPU:C2D E7200

Cooler:Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM

MoBo:Foxconn P35A-S

Ram:2x2GB PC6400 800MHz OCZ Reaper CL4 OCZ2RPR800C44GK

Grafika:GeForce 9600GT MSI 512MB 256bit OC N9600GT-T2D512-OC

Hdd: 2xSamsung F1 640GB

Zasilacz: Chieftec CFT-500A-12S 500W

Obudowa CM Elite

 

Co do e8200 , myślałem o tym procesorze , ale dla 6mb cashu nie opłaca się dokładać ~100zł (zresztą rezerwa poszła na płytę główną , teraz musiałbym już ciąć grafikę). A z tego co wiem e7200 kręci sie do 3166 jadąc tylko fsb (bez zmiany napięcia) a ten wynik będzie zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...