Skocz do zawartości
Valencia

Netia 1mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż problem jest taki. Mam netie 1mb gdy pinguje np. wp.pl -t , to pingi mam 60-70... Dlamnie to niedorzeczne bo ktoś inny przy necie 512kb lub tym samym wyciąga pingi 20-40.Tak samo jest ze wszystkimi grami. Testowalem na wszystkich (tych popularnych) jak q3,ut,cod2,cs 1.6 czy Rune.Przy każdej grze spędziłem troche czasu by ustawic jak najlepiej config, lecz to nic nie dało. Wchodzę na polski serwer wszyscy grają sobie ping ponizej 50 a ja sobie latam 80-100.Niby to niewiele ale dlamnie to jest dużo i bardzo mnie to już irytuje.

Dodam iż, że prędkość sciągania jest dobra (wyciągam max).

Nie mam zadnych podpalanych programów. Robilem format C i D nawet. Nic nie pomaga. Paranoja.

 

 

Dzwoniłem do netii to mi mówią,że oni nie mogą nic zrobić w tym przypadku bo transfer jest właściwy.

to wina modemu? karty sieciowej? Moze komputera mam dosyć starego złoma już.. mogę podać wszystkie paramety kompa,wszystko co wam potrzebne.

Edytowane przez Valencia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz tryb INTERLEAVED dlatego są takie pingi . musisz zadzwonić do Neti żeby przełączyli Cię na tryb FAST.

niektore lacza nie pozwalaja na zmiane na fast ;]

 

Sprawdz jaki masz margines i tlumienie, czasami nie da sie zmienic na fast poniewaz moze tracic synchro lub ciagle rozlaczac. Przy moich zaje******* parametrach tzn margines 22dB i tlumienie 28dB te tluki pisza ze nie moga dac mi fast wiec nie sadze zeby Tobie dali. Jak Ci dadza powiedz jakie pingi bedziesz mial.

Edytowane przez lol802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore lacza nie pozwalaja na zmiane na fast ;]

 

Sprawdz jaki masz margines i tlumienie, bo jezeli margines bo czasami nie da sie zmienic na fast poniewaz moze tracic synchro lub ciagle rozlaczac. Przy moich zaje******* parametrach tzn margines 22dB i tlumienie 28dB te tluki pisza ze nie moga dac mi fast wiec nie sadze zeby ci dali. Jak ci dadza powiedz jakie pingi bedziesz mial.

ja mam margines 15/14 i tłumienie 23/21 i mam FAST, modem nigdy nie traci synchronizacji, zawsze da się włączyć FAST i dopóki margines nie spada poniżej 10 zawsze będzie działać stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam margines 15/14 i tłumienie 23/21 i mam FAST, modem nigdy nie traci synchronizacji, zawsze da się włączyć FAST i dopóki margines nie spada poniżej 10 zawsze będzie działać stabilnie

jakie masz pingi? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore lacza nie pozwalaja na zmiane na fast ;]

 

Sprawdz jaki masz margines i tlumienie, czasami nie da sie zmienic na fast poniewaz moze tracic synchro lub ciagle rozlaczac. Przy moich zaje******* parametrach tzn margines 22dB i tlumienie 28dB te tluki pisza ze nie moga dac mi fast wiec nie sadze zeby Tobie dali. Jak Ci dadza powiedz jakie pingi bedziesz mial.

jak sprawdzić margines i tlumienie ?

 

eh to wszystko zalezy od nich jednak ? dzwoniłem juz pare razy już mi sie nie chce znimi rozmawiać nawet!! to co, nic na ten temat nie moge zrobić?

 

Reklamacja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz modem sagem f@st 800 to klikasz na ten trojkat i alt + d w zakladcie ATM/DSL a jak modem Thomsona to programem dr speedtouch czy jakos tak.

Z powodu pingow nie przyjma reklamacji, poniewaz nie ma tego w umowie a szkoda bo tez bym reklamowal ten shit :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie w jakim stanie sa kable ktore doprowadzaja sygnal od gniazdka operatora, u mnie jeden lezal pod dywanem i jaja sie dzialy jak ktos przechodzil, kabel poiwnien leciec w miare mozliwosci prosto bez zadnych wygiec itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje drobnej pomocy.

 

1. Co kupic zamiast modemu który można uzyskać od Netii (Modem USB Sagem F@ast 800) za 79zł ? Podobno są problemy z modemami USB?

Chciałbym podłączyć komputer i laptopa z wifi.

 

2. Czy ten modem jest potrzebny do aktywacji? Do telefonu nigdy nie był podłączony internet.

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

 

edit

moze cos z tego? :blink:

http://allegro.pl/search.php?string=Router...der=p&buy=1

 

 

http://allegro.pl/item372009406_edimax_ar_..._fv_.html#photo

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz internet w Netii na linii TP, to chyba jasnym jest, że ping będzie gorszy?

Gorszy od czego? Od Neostrady? Bajki, panie, u mnie nic sie w temacie pingow nie zmienilo po przesiadce z Neostrady na Net24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje drobnej pomocy.

 

1. Co kupic zamiast modemu który można uzyskać od Netii (Modem USB Sagem F@ast 800) za 79zł ? Podobno są problemy z modemami USB?

Chciałbym podłączyć komputer i laptopa z wifi.

 

2. Czy ten modem jest potrzebny do aktywacji? Do telefonu nigdy nie był podłączony internet.

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

 

edit

moze cos z tego? :blink:

3014054[/snapback]

Jeśli masz internet w Netii na linii TP, to chyba jasnym jest, że ping będzie gorszy?
Kiedys telekomuna nie miala szans z netia. Na 512kbit z netii mialem ping do onetu srednio 9ms ale teraz niestety pingi mi wzrosly 2 krotnie :( Ping jest stabilny i podobny do neostradowego jedynie do wp neo ma znacznie nizszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że pingi internetu netiowskiego na sieci tepsy sa znacznie wyższe od takiego samego łącza na natywnej linii netii. Wystarczy puścić tracert`a aby zobaczyć jakie jest opóźnienie do pierwszego adresu jaki się pojawi w tracercie (netiowski punkt styku), to co jest pomiedzy uzytkownikiem a tym punktem to sieć tepsy (przeźroczysta przy tracercie) i to na tym odcinku powstaja najwieksze opóźnienia.

Mam porównanie korzystając na codzień z dwóch łączy 6mbps/512kbps w domu na sieci TP w pracy na sieci Netii, cóż taki urok BSA, w przypadku LLU zapewne juz bedzie dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...