Skocz do zawartości
Jaras E21

Czy Stary Zasilacz Pociągnie Nowy Zestaw ?

Rekomendowane odpowiedzi

zaasiłka modecoma która mam na stanie już ładnych pare lat wciąż nieźle pracuje

a jest to modecom ATX 350GTF(PF)

 

mam zamiar zakupić

płyte GA-EP35C-DS3R+e2160

i do tego poszukam jakiegoś 6600GT - w zupełności wystarczy ... ?

 

myśle o codziennej pracy na podkręconym sprzęcie.

 

zastosowanie: autocad mechanical+ net. + ew. mocno stare gierki

 

napędów optycznych ani fdd nie używam.

hdd samsung SP1213C

 

czy zasilacz z opisu pociągnie nowy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zasilacz jest w pełni sprawny to powinien pociągnąć.. ale do tego zestawu,o którym piszesz lepiej oszczędź na mobo i kup niczym właściwie nie różniącą się Giga na p31 (do 2160 ze spooorym zapasem wystarczy) a do tego co zostanie dorzuć do lepszego zasilacza. Proponuje chociażby Modecoma MC albo bardzo tanio można znaleźć Silver Power 350w.

 

Tak czy siak, stricte odpowiadając, rozbierz zasilacz, jak wszystko w środku optycznie wygląda OK (kondensatory nie wypuszczone itp) to możesz na nim pracować.. ModeComy mają tą jedna zaletę, że jak się okaże za słaby, albo coś się z nim stanie to nie powinien wziąć ze sobą sprzętu, w sensie, zabezpieczenia w ModeCom'ach działają.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup modecoma mc-350, spokojnie pociągnie ten sprzęt, także po OC. Mam go i wiem co mówię. I nie daj się namawić na amacroxy bo są to dokładnie te same zasilacze co ten modecom. W środku mają dokładnie te same części. Aha, mc-350 i mc-400 to też te same modele, tylko z inną naklejką więc nie przpłacaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze no specyfikacje tych nowych zasilaczy ...

 

amperaze na liniach 3.3 i 5v są sporo niższe...

a odorbine większa jest na linii 12v.

 

faktem jest że w mojej zasiłce jest jedna linia 12v

 

płyte zawsze biore z myślą o dlaszej rozbudowie ...

 

rezygnować z xp już niechce... więc powinien styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zasilacz jest w pełni sprawny to powinien pociągnąć.. ale do tego zestawu,o którym piszesz lepiej oszczędź na mobo i kup niczym właściwie nie różniącą się Giga na p31

NO tak, plyta ma gorsza dziekowke, male radiatory, brak raidu, brak esata, obsluguje max 2 kosci dwustronne RAMu (a wlasciwie takie sa tylko w sprzedazy), 90% tematu o niej to problemy, a tu prosze - niczym nie rozni sie od topowego modelu na p35...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówienie "niczym właściwie nie różniącą się" to trochę przesada, ale nie można od razu zrównywać z ziemią...

 

jaką gorszą dźwiękówkę?

 

max 2 kości dwustronne - 2x2GB nie wystarczy?

 

brak raid/esata - do normalnych zastosować to nie jest niezbędne, z resztą czego wymagać od płyty za <200zł, która i tak sama w sobie jest "bardzo niezła"

 

90% tematu o niej to problemy - nie po to jest forum, żeby zaśmiecać tematami "Jaka to moja płyta jest świetna i wspaniała", tylko właśnie aby pytać w razie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówienie "niczym właściwie nie różniącą się" to trochę przesada, ale nie można od razu zrównywać z ziemią...

 

jaką gorszą dźwiękówkę?

 

max 2 kości dwustronne - 2x2GB nie wystarczy?

 

brak raid/esata - do normalnych zastosować to nie jest niezbędne, z resztą czego wymagać od płyty za <200zł, która i tak sama w sobie jest "bardzo niezła"

 

90% tematu o niej to problemy - nie po to jest forum, żeby zaśmiecać tematami "Jaka to moja płyta jest świetna i wspaniała", tylko właśnie aby pytać w razie problemów.

Dziewkowka - jak juz odpowiadasz na czyjs post to moze laskawie zajrzysz do dokumentacji technicznej? Dostepna na stronie producenta.

 

2X2GB - czyli chlopak szyka oszczednosci na najtanszym zasilaczu, a ma na 4GB RAMu? A moze chce najpierw 2x1GB kupic, co jest bardziej prawdopodobne?

 

Esata to jakies nienormalne zastosowanie? A RAID to jakis superluksus? W ogole co to za nedzny argument - albo plyta sie niczym nie rozni, albo jednak rozni i dlatego kosztuje mniej niz 200zl. Napisalem czym sie rozni, zeby kupujacy swiadomie podlal decyzje, przynajmniej moj post dal autorowi topicu szanse na podjecie wyboru zgodnie z jego ocena i potrzebami, a nie jakims pseudoinformacyjnym postem.

 

A forum jest po to, zeby uzyskiwac i dzileic sie informacjami, a nie tylko zadawac pytania w razie problemow. Jest roznica miedzy setka postow typu - mi nie dziala i nikt nie potrafi pomoc, a miedzy setka postow ludzi chwalacymi sie o/c, dajacymi rady dotyczace modowania i opcji w biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płyte jestem raczej zdecydowany.. to podstawa komputera i musi być ok ...dawać w przyszłości pole do rozbudowy.

a reszta.

 

nie zmieniam zastosowań mojego komputera. przesiadam się na nowszego cada ktory ma większe wymagania i z tąd modernizacja

 

Czy może mi ktoś powiedzieć jak taki procek po O/C +

1Gb ramu w jednej kości poradzi sobie z odświeżaniem i save`owaniem autocada mechanical 2004?

 

jaki test najlepiej przetestuje szybkość kompa przy pracy w cadzie ?

 

i czy budżetowa karta grafiki typu 6600GT będzie sobie z tym radziła..

 

 

modernizując kompa zakładam że, pozwoli to znacznie szybciej i bardziej komfortowo pracować przy komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zakupić

płyte GA-EP35C-DS3R+e2160

imo lepiej ORT: ORT: wziąć Gigabyte DS3L i nawet e2140

 

spokojnie pojdzie na 3 GHz, chyba, ze jakas padaka sie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...