Skocz do zawartości
KRISTERS

Extra Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zestaw jak w sygnaturce i mam zamiar kupić porządne pamięci żeby robiły mi minimum cl5 przy 1100MHz i mam do Was pytanie jakie w cenie kolo 160zl tego dokonają bez problemu i z w miarę rozsądnym napięciem?

 

Zastanawiam się nad:

 

AENEON XTune DDR2 1066 MHz 2 x 1 GB

 

Mushkin PC800 DUAL CL4 HP

 

no i może GOODRAMY PRO 900 ale to jużbym musial dorzucić 40zł co mi się za bardzo nie uśmiecha no ale jak dacię gwarancję że będą miały te 1200 przy max 2.1V to się mocno zastanowie :D

 

Narazie moim faworytem jest AENEON

 

o i bardzo ważna sprawa zeby te pamiątki śmigaly z moim zestawem czyli e2160 i P31-DS3L!

 

z góry dzięki za wszystkie rady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byś mial nowe i w cenie 900 to mogły by być :D

a oglądam teraz testy i widze że 900 robią 1200 przy cl5 ale zależy mi też na ich żywotniści bo kręcąsię tak przy 2.3V to za wiele

 

jak to jest z pamięciami? jak mi sięspalą to na gwarancji oddadzą? dojdą że były kręcone?

 

mi zależy na pamiątkach zeby tak na 2.0V pyknęły 1100 i będęzadowolony

 

to jak będzie z tymi pro 1066? :)

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napisałeś :P

 

dokładnie jakie? no i w cenie kolo 150zl bo myśle że wszystkie które podalem są lepsze niż patrioty llk i OCZ plat i tit ?

 

http://www.allegro.pl/item377920569_crucia...cron_d9ghm.html

 

a co o tych myślicie?

i jak to jest z ich żywotnością? one bez problemu znoszą napięcie 2.3V i 1200?

 

oj czytam teraz o tych pamiętkach i niby lubią padać same z siebie :( czyli odpadają!

 

to jak uważacie jakie za 160zl kupić te AEONY bedą dobre?

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne cruciale to badziewie sa jednostronne i maja beznadziejne OC. Moje PRO 1066Mhz kupione na poczatku tego roku i do 1200Mhz potrzebuja raptem 2.15V. Jak szukasz takich co robia tyle przy 2.1V to moge Ci powiedziec ze takie rzeczy to tylko ERZE. Najlepsze egzemplarze tyle robily a takich nigdzie juz nie spotkasz. Druga sprawa moje od 2 miesiecy leza w szufladzie po jade na 2x2GB teraz i tylko wyjmuje je po to zeby uruchomic kompa jak za bardzo podkrece 2x2GB i komp nie chce wstac. Na goodramach zawsze wstaje.

 

Ten Aeneon czy jak to sie zwie to nie wiem co to za wynalazek ale o micronie w srodku to mozesz zapomniec. Ja swoje kupilem po tym artykule http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-10 i sie nie zawiodlem. Natomiast zawiodlem sie na drugim komplecie, ktory kupilem w kwietniu. jedna kosc od razu byla walnieta i poszla na gware a druga padla po 3 tygodniach. Ta co byla na poczatku walnieta to mi wymienili na nowa natomiast ta druga to juz nie wymienili bo nie mieli i zwrocili mi kase. Jedna, ktora mi zostala sprzedalem na allegro. A komplet wlasnie ten lepszy z ze stycznia lezy w szufladzie i zostaje do "zadan specjalnych" i caly czas sie zastanawiam czy go sprzedac bo faktycznie trafil mi sie zaje**** komplet i juz nie raz uratowal mi du**.

 

Ok, to nie sprzedaje ich bo z tego co widze to raczej bys chcial je prawie za darmo a ja na brak kasy nie narzekam. Wole zeby lezaly sobie dalej w szufladzie niz mam je oddac prawie za darmo. Umowy sie tak jesli Ciebie faktycznie interesuja to zaproponuj cene a ja sie zastanowie. moje GG ci podalem jezeli nie chcesz roztrzasac tego na forum. Dla zachety jak bedzie mi sie chcialo wyciagnac go z pod stolika (zeby wsadzic te goodramy) to moge zrobic jakis test, tylko napisz co Cie interesuje.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na swoim doświadczeniu wiesz że te goodramy mogą padać ot tak sobie

 

ja na podstawie tych testów http://nvision.pl/_plugins/content/content...?content.184.24

uważam że te Aeneony nie są złe bo przy 1.8V robią 1100 czyli jest dobrze! Jak je wyrwę za 150zł to pewnie je wezmę a jak nie będzie takich to popytam za ile dostane goodramy pro 900 bo one to kolo 200zl i więcej nie chce przeznaczać na pamięci

 

dzięki za Twoją propozycje ale wówczas bym musiał wyłożyć koło 270zł a tyle się nie opłaca bo spójrz na ten znów test:

http://nvision.pl/_plugins/content/content...?content.171.17

i 900 kręcą się bardzo podobnie od 1066 więc raczej nie opłacalna jest dopłata.

 

A ma ktoś z Was te pamiątki na płycie takiej jaką ja posiadam? Będzie wszystko hulało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z MICRON'ami chcesz miec dobre OC kupujesz microny. Wada moga pasc ale nie dotyczy to wszystkich tylko pojedynczych egzemplarzy. Dlatego kupilem Goodramy a nie Cruciale zeby gware miec w Polsce. Poza tym na goodramy nie musisz miec zadnego paragonu zakupu tylko kontaktujesz sie z goodramem i wysylasz w razie czego pamieci do nich bezposrednio kurierem. Poza tym nigdzie nie napisalem ze chce za nie 270 PLN, czekalem na propozycje z Twojej strony. Ja jestem sklonny je sprzedac za 190 PLN juz z wliczona wysylka. Jak jestes zainteresowany to daj znac. Jak nie to poleza dalej w szufladzie :)

 

poza tym zadne pamieci nie zrobia 1116 Mhz przy 1.8V troche zle odczytales ten wykres

Tam jest informacje ze 1066 robia przy 1.8V (takze przynajmniej jest w SPD a czy tyle faktycznie robia to bywa roznie) natomiast 1116 Mhz robia przy 2.2V, zwroc dokladnie uwage na wykres. Poza tak jak mowilem moje przy 2.2 robia 1200Mhz takze tym Aeneonom troche do Micron'a brakuje.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem 1100 bo tyle mogłyby dać rade zrobić przy 1.8 ale nawet 1066 przy 1.8 to nieźle

 

no musze przyznać że Twoja propozycja jest kusząca :D Tylko kurde jak padną te pamiątki to będzie problem bo wiadomo zawsze lepiej kupić w sklepie i jak coś to do nich zanieść i niech się martwią. A na goodramy pro jest gwara wieczysta? I jak to jest jak by mi padły to oni na pewno dają nowe? A gdzie kupowałeś te pro1066?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie w tym topicu od posta 995 do konca prawie. Tam gosc napisal jak to jest z gwarancja bez paragonu, nie ma problemu http://forum.purepc.pl/temat/Pamieci-RAM/G...97445/990.html# . Ja kupilem je w Warszawie w sklepie SystemyKomputerowe na Dzielnej 5. Mialem z nimi taki uklad ze kupowalem od nich czesci bez paragonow (bo do niczego mi nie byly potrzebne) ale za to taniej. I np. te kosci 2x1GB Pro 1066Mhz kosztowaly na poczatku roku ok. 500 PLN, ja je kupilem za 375PLN (jakby nie bylo okazyjnie jak za takie kosci). Nigdy z nimi zadnego problemu nie mialy jesli chodzi o jakas gware. ALe tak jak pisze musialbys byc z W-wy zeby do nich je zaniesc. Ale generalnie tak jak pisze mozesz smialo bezposrednio do producenta i nie bedzie zadnego problemu. Napiecie na tych kostkach Goodram podaje od 2.1V-2.4V moje max widzialy 2.3V ale pozniej moglem zjechac do 2.2V bo tyle chcialy przy 1200Mhz a wyzej moja plyta zle prowadzi pamieci, takze na dzien dzisiejszy nie wiem jaki jest ich max potencjal. Ale 1200Mhz przy 2.2V na mojej Plycie stawia te pamieci jak jedne z lepszych. Teraz juz do konca nie pamietam ile dokladnie potrzebowaly do 1200Mhz na DFI ale cos mi sie wydaje ze bylo to mniej i nie wiem czy przypadkiem nie 2.15V ale leza juz ponad 1,5 miesiaca w szufladzie i poprostu nie pamietam. Tak jak pisalem mam obecnie komplet 2x2Gb i 64-bitowy OS i Goodramki odpoczywaja w szufladzie.

 

te drugie co mialem to wymienili mi na nowe. Ale tak jak mowie byly gorsze niz te z poczatku roku o ktorych piszemy.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam dylemat!

boje sie troche tych pamięci bo czytam ten temat o goodramach i padają one ot tak sobie! Jak by sklep w którym kupiłeś był chociaż w Krakowie a tak to kurde sam nie wiem bo napewno to są bardzo dobre pamięci ale coś boje się tych Micronów!

Może i kupie Microny ale u mnie w Kielcach bo na miejscu gwara więc poszedłbym do sklepu i niech się martwią przesyłką a tak to mój problem byłby z wysyłką.

 

Dzięki za propozycje ale chyba za duże ryzyko z tymi pamięciami bo jak bym miał pewność że nie padną przez 3 lata to bym brał już :D

 

Chyba wezmę 900 u mnie bo nie odstaje od 1066 a awaryjność pewnie taka sama czyli albo dobre albo na gware!

No chyba że te Aeneony tanio wyrwie się ale to zobacze.

 

Może niech ktoś się jeszcze wypowie na temat MICRONów jak mu śmigają i czy ma z nimi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak maja pasc to kazde padna czy micron czy nie micron. Dlatego pisze ze nie wszystkie maja taka przypadlosc. Te z poczatku roku sa ok i dopoki uzywalem kompletu 2x1GB bylem z nich bardzo zadowolony. Zero problemu, ale te co kupilem pozniej juz takie nie byly bo od poczatku byly z nimi jakies komedie. Ale normalne prorokiem nie jestem wiec Ci nie przepowiem jak beda dzialac przez 3 lata. Jedyne co moge powiedziec jako uzytkownik MICRON'ow, ktory kupowal pamieci oparte na tych Kostkach to majac do wyboru sprawdzone i pewne pamieci lub zakup w ciemno nowych, wybralbym ta 1-sza opcje.

Dlaczego? Juz przytoczylem Ci moj przyklad, pamieci, ktore kupilem 1-sze, bardzo dobre OC, zero problemow, chodzily w roznych konfiguracjach, na roznym Voltażu i nic rewelka jednym slowem. Kupilem 2-gi komplet, jedna byla walnieta od poczatku, druga padla po 2 tygodniach, gorsze OC, jednym slowem zal. Pamieci kupione z marszu, w ciemno. Roznica jest zauwazalna chyba?

 

Jesli chodzi o gware to z tym "niech sie sklep martwi" to nie jest do konca tak kolorowo (zalezy jeszcze jaki sklep). Ogolnie w sprawach gwarancji to sklepy juz nie sa takie "pro klienckie", Jak chcesz cos kupic to do rany przyloz, jak cos od nich chcesz (wymiana, naprawa, gwarancja) to juz nabieraja wody w usta i robia problemy. Ja sie bujałem ponad miesiac z odzyskaniem pieniedzy lub wymiana bo niestety nie mialem wyboru i musialem do nich odeslac. Takze sory ale ja podziekowal bujac sie tyle z czymkolowiek. Jakby to byl proc albo grafa, lub plyta to w banie bym sobie strzelil byc tyle bez kompa. Na szczescie byly to pamieci a u mnie ich bylo pod dostatkiem.

 

Ja wyznaje inna zasade, jak mi sie cos psuje to jezeli jest taka mozliwosc odsylam od razu do producenta/serwisu, pier****** posrednikow i czekanie na zalatwienie przez kogos sprawy. Ja podchodze do tego tak: chcesz cos zrobic/zalatwic dobrze to zrob to sam.

 

Ale to jest moje podejscie.

 

Dlatego zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem niedawno hyperxy 1200 5-5-5-12 na 1.95v :D

...no to pozdro :blink: Nie byles przypadkiem w salonie Ery :wink: ? Nie no spoko ale nie powiesz mi ze to codzienny wynik dla pamieci. I przypuszczam ze za 190 PLN z wysylka raczej ich bys nie sprzedal jesli to Twoje. Nie powiem imponujacy wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie jednak zdecyduje się na takie OCZty

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-16

pochodzilem dziś troche no i oczywiście wszędzie polecają co innego ale każdy ma dobre zdanie na temat OCZ! A o AEONACH nikt nie slyszal więc to pewnie jakaś chińszczyzna więc z daleka od tego :D A o goodramach to więkzość mówi że więcej niz 30% sie jebie!

te OCZtki robią ponad 600 i mają wieczystą gware i nie trzeba im jakiegoś aktywnego chlodzenia bo mają heatpipy

 

a ten test jeszcze mnie przekonuje do tych OCZ http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/11...2_vs_ocz_reaper

 

o i powiedzcie mi czy płyty mają problem z pracą na pamięciach mających 1066? Bo jeden waryjat w sklepie siętaki znalazł co mi takie rzeczy gada :D Wy się znacie na tym więc mam do Was to zapytanie i proszę jeszcze mnie utwierdzić że na mojej płycie dobrze takie pamiątki śmigają ?

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no to pozdro :blink: Nie byles przypadkiem w salonie Ery :wink: ? Nie no spoko ale nie powiesz mi ze to codzienny wynik dla pamieci. I przypuszczam ze za 190 PLN z wysylka raczej ich bys nie sprzedal jesli to Twoje. Nie powiem imponujacy wynik

sprzedalem ballistixy 1200 5-5-5 2.1v za 150 niedawno :razz:

 

a khx tez ida niedlugo do kogos, bo mam jeszcze lepsze kostki :lol: 1400 5-5-5 2.35 :D :lol:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pogratulowac :) mi przez łapy tyle sprzetu co Tobie nie przechodzi. Jam amator lubie miec fajne rzeczy o tak poprostu zeby miec :wink: i chyba sobie zostawie te goodramy a sprzedam te Exceleramy 2x2Gb co mam bo w sumie znudzily mi sie juz :)

 

wiecie jednak zdecyduje się na takie OCZty

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-16

pochodzilem dziś troche no i oczywiście wszędzie polecają co innego ale każdy ma dobre zdanie na temat OCZ! A o AEONACH nikt nie slyszal więc to pewnie jakaś chińszczyzna więc z daleka od tego :D A o goodramach to więkzość mówi że więcej niz 30% sie jebie!

te OCZtki robią ponad 600 i mają wieczystą gware i nie trzeba im jakiegoś aktywnego chlodzenia bo mają heatpipy

 

a ten test jeszcze mnie przekonuje do tych OCZ http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/11...2_vs_ocz_reaper

 

o i powiedzcie mi czy płyty mają problem z pracą na pamięciach mających 1066? Bo jeden waryjat w sklepie siętaki znalazł co mi takie rzeczy gada :D Wy się znacie na tym więc mam do Was to zapytanie i proszę jeszcze mnie utwierdzić że na mojej płycie dobrze takie pamiątki śmigają ?

nie bede Ciebie odwodzil od zakupu tych OCZ'etow ale jak czytales ten test mieli w nich Microna D9, juz teraz w nowych OCZ'etach tego nie znajdziesz no ale zycze powodzenia.

 

Goodramy nie sprzedaje, zostawie je sobie a wystawie Exceleramy 2x2GB. Pozdrawiam i zycze powodzenia w trafnym wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd masz takie informacje :D

 

na jedno to i lepiej jak nie na micronach bo pewniej że nie padną :D

 

a ogólnie OCZ to dobra firma a te mają na dodatek dobre chłodzonko i nawet w pesymistycznym wariancie to 1100 zrobią więc będzie dobrze :D

 

dzięki wszystkim za podpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a powiedzcie mi jeszcze czy lepsze jest szybkie 2x1GB czy wolne 2x2GB

bo na pamięc chciałbym przeznaczyć jak najmniej :) ale jak zasadnym byloby dorzucenie do 4GB to takie za 250zł to bym kupił może

to jak to jest? i na mojej płycie będą śmigały dobrze 4GB?

 

nad takimi się zastanawiam

 

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Platinium CL5-4-4

 

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Gold Dual CL5

 

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

 

 

czy może te mushkiny co miguel poleca

 

2x2 800 EM ????

 

czy jakieś inne za cene 250zł no chyba ze 2x1GB szybsze lepsze to biore OCZ reaper 1066 :D

 

To jak to jest?

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no myśle że na mushkinach tych co poleca miguel zrobi się 1000 i wydaje mi się że większy komfort pracy i wogóle będzie z ponad 3GB na pokładzie :D

 

A czy mając 2x2GB można obniżyć pamięć virtualną na dysku do 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mając 2x2GB można obniżyć pamięć virtualną na dysku do 0?

jak nie korzystasz z ramożernych programów/gier to nawet przy 2 gb można wyłączyć pamięć wirtualną. Ja na 2gb z vistą pracowałem bez jednak "frontline" wymusił włączenie chociaż 0.5GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdecydowałem się na Mushkiny które poleca miguel i wydają mi isę najodpowiedniejszym wyborem bo wyrwe je za 270zł na miejscu w sklepie i z wieczystą gwarą :D a może przejdzie się na Viste x64 i będzie śmigać aż miło :D

dzięki za odpowiedzi

 

@przemekbydgoszcz: czy na naszej płycie śmigać będą te pamiątki czyli Mushkiny 2x2GB 800 EM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedalem ballistixy 1200 5-5-5 2.1v za 150 niedawno :razz:

 

a khx tez ida niedlugo do kogos, bo mam jeszcze lepsze kostki :lol: 1400 5-5-5 2.35 :D :lol:

1400 na 2.35? ciekawe..... jakie to kości?

OCZ REAPER to dobry wybór. mam komplet starych jeszcze na D9. 1250 to nie problem i to na napięciu z przedziału EVP.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...