Skocz do zawartości
Watur

Ciekawy Zestaw Do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem złożyć kompa, który miałby mi służyć do gier, ale nie tylko. Zestaw musi kosztować maksymalnie 2500zł (no - może być ewentualnie 100zł więcej). Nie jestem jednak w stanie samemu wybrać najlepszego zestawienia części, gdyż w internecie na każdym forum piszą różne rzeczy. Chcę podkręcić tylko procesor. Resztę części mam zamiar wymieniać z biegiem czasu przez najbliższe kilka lat.

 

Oto i zestaw:

 

MOBO: Asus P5K-E WiFi-AP (370,00)

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 2.5 GHz BOX (544,00)

 

RAM: Geil DDR2 PC6400 2x1024MB BLACK DRAGON 800MHZ CL4 (155,00)

 

CHŁ. CPU: Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-120 (120,00)

 

GRAFIKA:Gainward GeForce 9600 GT Golden Sample 512MB DDR3 PCI-E BOX (437,00)

 

HDD: WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300) (164,00)

 

NAPĘD: PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM (82,00)

 

ZASILACZ: Chieftec CFT-500A-12S 500W (205,00)

 

OBUDOWA: Cooler Master Dominator 690 czarna (275,00)

 

SUMA ZESTAWU - 2352zł.

 

[Ceny pochodzą z Serwisu Agito.pl]

 

 

W związku z tym zestawem mam kilka pytań:

1. Czy nie lepiej wziąć CPU E8400 lub Q9300? Który z nich jest najlepszy?*

2. RAM - zostawić ten, czy wziąć 2x1gb Mushkina, OCZ'a lub Kingstona?

3. Czy zestaw ogólnie jest dobry, co należałoby w nim zmienić i dlaczego?

 

*Chodzi mi o to, który ma najmniejszy pobór energii, najlepiej śmiga po podkręceniu i pracuje na najniższych temperaturach.

 

 

Proszę o odpowiedzi poparte jakimiś wyjaśnieniami, gdyż w sprawach komputerów mam raczej małą wiedzę...

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez Watur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo: może być ale można wybrać DFI DK LanParty P35-T2(T2RL) lub Asus P5Q (na intelu p45) 340-380zł

cpu : jeśli to ma być do gier to aktualnie lepszym wyborem jest e8400 oem 500zł

ram: mushkin 2x1GB 800MHz CL4 160zł

chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 80zł

grafika : 8800gt (palit , inno3d) 512 MB 400zł

hdd: samsung f1 320GB [HD322HJ] 160zł

dvd: pionier DVR-215D

zasilacz: corsair 450 [CMPSU-450VXEU] 200zł

obudowa: cm-690

 

Co do mobo , można zastanowić się nad kupnem płyty głównej na nowszym chipsecie(p45) , da to większe możliwości rozbudowy w przyszłości i lepiej sprawdzi się z procesorami 4-ro rdzeniowymi.

 

Nie wiem jak wysoki OC masz zamiar zrobić , jeśli żaden boxowy cooler wystarczy i nie trzeba kupować dodatkowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo: może być ale można wybrać DFI DK LanParty P35-T2(T2RL) lub Asus P5Q (na intelu p45) 340-380zł

cpu : jeśli to ma być do gier to aktualnie lepszym wyborem jest e8400 oem 500zł

ram: mushkin 2x1GB 800MHz CL4 160zł

 

grafika : 8800gt (palit , inno3d) 512 MB 400zł

 

Dzięki za odp. Tylko ja wciąż nie mam zielonego pojęcia czemu akurat te części podałeś. Co do procesora w miae rozumiem, że na razie gry i aplikacje w większości nie wykorzystują 4 rdzeni. Ale za jakiś czas zaczną. I po to właśnie przydałby się podkręcony Quad. Priorytetem w wyborze procesora jest dla mnie to, żeby starczył mi na jak najdłużej. Cztery rdzenie po 3GHz (Q6600) lub cztery rdzenie po 3,5GHz (Q9300) wystarczyłyby mi na dłużej...

 

Co do płyty gł. to dzięki wielkie. Zastanawiam się przede wszystkim nad asusem, więc poczytam sobie na forum o tym p5q.

 

Dlaczego akurat Mushkin? Tewszystkie RAM'y mają prawie takie same parametry. Różnią się tylko poborem mocy. O to chodzi? Jakbyś mógł, to powiedz na en temat coś więcej.

 

8800gt? Najtańsza Gigabyte) na Agito.pl kosztuje 424łzł. Porównując ją z kartą wybraną przeze mnie, ewidentnie bardziej opłaca się 9600gt, bo ma wyjście HDMI, którego 8800 nie ma. Jeśli chodzi o parametry to taktowanie rdzenia jest to samo, ale 9600gt ma częstotliwość pamięci 2000 - 8800 tylko 1400. Więc dlaczego 8800gt, skoro jest w większości droższa i za tą samą cenę mam gorszą 8800gt 256mb lub 9600gt (Golden Sample) 512mb. Już nie wpomnę o tym, że najdroższa 8800gt ma gorsze parametry od karty wybranej przeze mnie. Prosiłbym o wyjaśnienie...

 

Dodatkowe chłodzenie? Na procka na pewno tego Pentagrama o którym napisałem. Chodzi Ci o chłodzenie innych części? OC tylko (!) procesora. Ewentualnie RAM'u.

Edytowane przez Watur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie geil , bo ostatnio się nie jest w formie

 

A czy ja zaproponowałem najtańszego gigabyta ? , kup lepiej w apollo albo esc a nie w agito , będziesz miał większy wybór i lepsze ceny.

Nie opłaca kupować się grafik kręconych fabrycznie , chyba że mają dużo lepsze chłodzenie lub lepsze pamięci , w innym przypadku sam sobie bez problemu podkręcisz o te kilkadziesiąt MHz a kasa zostanie Ci w kieszeni

 

Odnośnie chłodzenia to mówiłem o procku , nie doczytałem że chcesz kręcić , do normalnego oc wystarczy Ci karakorum nie trzeba kupować nic droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem ciekawie wyglada ta 9600 co na agito podales takty ma wysokie ale kwestia jest taka ze ma prawie o polowe mniej jednostek zunifikowanych niz 8800gt Dołączona grafika

no i dodac nalezy ze koelga poleca ci 8800gt nie dlatego ze jest tansza tylko ze przy takich samych taktach musi byc wydajniejsza co wynika z tabelki (nawet mozna ponad referencyjna 9600 gt z taktami gpu725 i mem 2000 jes tslabsza niz zwykly referencyjny 8800gt)co do hdtv to jest to taki sam sygnal jak dvi tylko zlacze ma inny ksztalt a np tu 8800gt oc w agito dla przykladu masz przejsciowke dodana w zestawie(jedyny mankament taki ze z przejsciwoki chyba nie da sie wtedy dzwieku ciagnac :/ sam obraz ) drozsza jest doslownie o pare zl a roznice w taktach zapewne da sie zniwelowac podkreciwszy 8800

 

miedzy innymi datego ja tez po skonczonej sesji kupuje 8800gt choaiz na poczatku sadzile mze 9600 bedzie lepszy (o zgrozo :> prawie sie dalem nabrac marketingowcom ale google i fora mnie nawrocily :>)

 

a ramy to zapewne kolega wlasnie przez wzglada na oc poleca inne - moj kumpel kupil niedawno geile i na 2,2v robia ledwo 50MHz wiecej niz def -_-" niewybaczalny blad...a mowilem mu ze geile sa niepolecane :>

 

a co do boxowego chlodzenia to nadaje sie do niekreconego idle przy oc jest i za glosno i za cieplo :> chociaz uwazaj z karakorum bo o ile jest wydajny to brak PWM troche masakruje sluch :>

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600.

 

Nie warto brać Quada. Nawet Crysis nie wykorzystuje w pełni tych 4 rdzeni, a obciąża je jedynie w ~50%. Jedyną grą, o której słyszałem, której 4 jądra służą, to Lost Planet, ale to jedynie dobry benchmark :) Jeżeli nie renderujesz/obliczasz/etc., to nie bierz czterordzeniowca.

 

W porównywalnej cenie jest E8400, którego wykręcisz na 3,5 GHz i Quada zostawi daleeeko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600.

 

Nie warto brać Quada. Nawet Crysis nie wykorzystuje w pełni tych 4 rdzeni, a obciąża je jedynie w ~50%. Jedyną grą, o której słyszałem, której 4 jądra służą, to Lost Planet, ale to jedynie dobry benchmark :) Jeżeli nie renderujesz/obliczasz/etc., to nie bierz czterordzeniowca.

 

W porównywalnej cenie jest E8400, którego wykręcisz na 3,5 GHz i Quada zostawi daleeeko w tyle.

 

No tak, ale Q6600 osiąga w stresie wysokie temperatury, co powoduje, że bez wodnego chłodzenia (wodą, chłodziwem - i tak nie mam na to kasy więc WC odpada) nie da się go zbyt podkręcić. Zależy mi na procesoru czterordzeniowym, gdyż nie chcę w ciągu najbliższych kilku lat wymieniać procka. Ponadto na to 3,5 GHz możesz podkręcić Q9300, który będąc wykonanym w technologii 45 nanometrów grzeje się mniej i jest lepszy do OC.

 

Nie biorę nawet pod uwagę kupna dwurdzeniowca, dlatego interesuje mnie, który z tych trzech procesorów jest najlepszy (oczywiści biorąc pod uwagę jego możliwości po OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my próbujemy ci odradzić kupno Quada, jeżeli nie używasz programów typu CAD. Dobry Quad to Q9450, a to już spory wydatek. Ale jeżeli jesteś uparty, to ci powiem, że i Q6600, i Q9300 mają swoje zalety i wady. Google chyba działa i można przeczytać porównania i recenzje tych procesorów?

 

PS. Karty na nowych rdzeniach nV znacząco odciążają procesor. Widziałeś porównania GT200 i jakiegoś czterordzeniowca (chyba Q6700) dla kompresowania filmów? Ośmiokrotna przewaga układu graficznego.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzizzy nie zpominaj że gt200 to procesor specjalizowany i ma srzętowe wsparcie kodowania video a quad musi sobie radzić programowo jakby z emulacji układu kodującego i dekodującego video

 

watur jeżeli koniecznie chcesz quada to bierz q9300 mam takiego i jestem bardzo zadowolony puściłem go na 3ghz i wydajnością nie odbiega zabardzo e8400 a w aplikacjach wielowątkowych jest dużo lepszy

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzizzy nie zpominaj że gt200 to procesor specjalizowany i ma srzętowe wsparcie kodowania video a quad musi sobie radzić programowo jakby z emulacji układu kodującego i dekodującego video

 

watur jeżeli koniecznie chcesz quada to bierz q9300 mam takiego i jestem bardzo zadowolony puściłem go na 3ghz i wydajnością nie odbiega zabardzo e8400 a w aplikacjach wielowątkowych jest dużo lepszy

Dzięki wielkie. Jeśli chciałbym brać 8800GT, to który producent kart na tym chipsecie oferuje najlepszy sprzęt z korzystnym stosunkiem jakości do ceny?

Edytowane przez Watur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do quadów to na egiełdzie jest krótki fajny artykuł o Q9300 i Q9450 też w porównaniu do Q6600

Rzeczywiście ciekawy artykuł. Tylko moje pytanie w tym wypadku brzmi: do ilu MHz mogę podkręcić Q6600 na chłodzeniu Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-120 żeby osiągnąć przyzwoitą temperaturę? Jeśli ktoś wie coś na ten temat - albo podkręcił tego Quada dobrze na podobnym chłodzeniu - z chęcią dowiem się na ten temat czegoś więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dobry stosunek mają tanie karty. Najtańsze 8800GT 512MB weź. Ja bym wybrał Inno3D bo ma wmiare dobre chłodzenie i przystępne OC i jest jedną z najtańszych.

a jeżeli w cenie Inno3D można mieć Gainwarda 8800GT GS to jest jeszcze lepiej :-)

 

odnośnie podkręcania to powiem szczerze, że każdy proc jest inny, aczkolwiek nieco ponad 3000MHz powinieneś osiągnąć na każdym egzemplarzu - zakładając dobry przewiew w dobrej obudowie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawy artykuł. Tylko moje pytanie w tym wypadku brzmi: do ilu MHz mogę podkręcić Q6600 na chłodzeniu Pentagram HEAT PIPE Freezone HP-120 żeby osiągnąć przyzwoitą temperaturę? Jeśli ktoś wie coś na ten temat - albo podkręcił tego Quada dobrze na podobnym chłodzeniu - z chęcią dowiem się na ten temat czegoś więcej...

na tym procku z tym chłdzeniem może być coś koło 3,5-3,6ghz ale wtedy będzie gorąco na procu a naprzykład q9300 powinien rozturlać się do około 3,3ghz bo dalsze oc jest ciężkie ja osiągnołem pod karakorum 3402 mhz na wyższym taktowaniu nie chciało być stabilnie(podejrzewam że na wc byłoby lepiej) po próbie oc zjechałem do 3,0ghz i było spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcialem zakladac drugiego tematu, wiec napisze tu.

 

Rowniez chce zlozyc kompa do 2500, do gier. Wiedzmin musi smigac;)

moja propozycja:

 

plyta glowna: MSI P6N Diamond

 

procek:E8400

 

grafika: Palit/XVision 8800GT Sonic tylko nie wiem czy 512 czy 1Gb

 

RAM: Crosair 2 2Gb TwinX XMS2 800Mhz

 

dysk 2x250GB Sagate Baracuda 7200

 

zasilacz: 520W Crosair HXTSeries Modular

 

Co myslicie?

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie płyta na NF6. SLI nie ma wogóle sensu. Weź jakąś inną na P35 np. IP35-E od ABITa.

Grafe weź 8800GTS 512MB za 525zł na allegro jest.

Zasiłke weź 550W albo 450W. Odpinane kable to zbędny bajer...

Reszta ok.

 

majkel84 Gainward=Palit i jest to firma na podobnym poziomie co Inno3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie płyta na NF6. SLI nie ma wogóle sensu. Weź jakąś inną na P35 np. IP35-E od ABITa.

Grafe weź 8800GTS 512MB za 525zł na allegro jest.

Zasiłke weź 550W albo 450W. Odpinane kable to zbędny bajer...

Reszta ok.

 

majkel84 Gainward=Palit i jest to firma na podobnym poziomie co Inno3D.

gainward jest w polsce troche niedoceniany a nie należ zapominać o wersjach GoldenSample i GoesLikeHell chociaż po fuzji z palitem jakość faktrycznie trochę poszła w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gainward jest w polsce troche niedoceniany a nie należ zapominać o wersjach GoldenSample i GoesLikeHell chociaż po fuzji z palitem jakość faktrycznie trochę poszła w dół

Mam dwa pytania odnośnie kart 8800GT. Po pierwsze: czy to prawda, że wersja GTS ma być wersją cichszą od GT, czego skutkiem jest podwyższona temperatura pracy? I po drugie: czy to prawda, że Pality mają najgłośniejsze chłodzenie? (i jak to w ogóle jest z tym chodzeniem u różnych producentów 8800GT?).

 

To informacje, które niedawno usłyszałem i z chęcią dowiem się, co Wy (drodzy koledzy z forum ;) ) macie do powiedzenia w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie kart 8800GT. Po pierwsze: czy to prawda, że wersja GTS ma być wersją cichszą od GT, czego skutkiem jest podwyższona temperatura pracy? I po drugie: czy to prawda, że Pality mają najgłośniejsze chłodzenie? (i jak to w ogóle jest z tym chodzeniem u różnych producentów 8800GT?).

 

To informacje, które niedawno usłyszałem i z chęcią dowiem się, co Wy (drodzy koledzy z forum ;) ) macie do powiedzenia w tej kwestii.

palit w swoich edycjach kart raczej cichych chłodzeń nie montuje a na zwykłych edycjach chłodzenie jest standartowe więc z hałasem tak jak u reszty Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

majkel84 Gainward=Palit i jest to firma na podobnym poziomie co Inno3D.

oczywiście, że nie kolego

to, że Palit kupił Gainwarda wcale nie oznacza, że to dwa takie same produkty. Wbrew obiegowej opinii, którą każdy przytacza. A już napewno nie GS i zwykły palit... Wystarczy się przyjrzeć.

 

Watur- zawsze cichsza praca oznacza wyższą temperaturę, niestety...

natomiast GTS to inny produkt niż GT - inny konstrukcyjnie, wydajnościwo

 

opinia, że Pality są głośne wzięła się stąd, że niektóre z nich nie miały regulacji obrotów irzeczywiście były suszarkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że nie kolego

to, że Palit kupił Gainwarda wcale nie oznacza, że to dwa takie same produkty. Wbrew obiegowej opinii, którą każdy przytacza. A już napewno nie GS i zwykły palit... Wystarczy się przyjrzeć.

 

Watur- zawsze cichsza praca oznacza wyższą temperaturę, niestety...

natomiast GTS to inny produkt niż GT - inny konstrukcyjnie, wydajnościwo

 

opinia, że Pality są głośne wzięła się stąd, że niektóre z nich nie miały regulacji obrotów irzeczywiście były suszarkami...

No to w takim razie pytanie: 8800 - GT, czy GTS ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy 8800GT czy GTS, ale oprócz wydajności (bo ta wiadomo, że w GTS będzie wyższa, chociaż myślę, że nie w jakimś bardzo dużym stopniu) biorę pod uwagę hałas (przede wszystkim) i pobór energii.

 

Podoba mi się model Galaxy 8800GT z Heat Pipe (z dwoma wyjściami DVI lub jednym DVI i jednym HDMI), który można dostać za ok. 460 zł (podejrzewam, że na dniach jeszcze potanieje). Czytałem dość pozytywne recenzje, choć trafiły się również narzekania na grzanie się. Tak więc dalej się waham.

 

Jakiegoś GTS-a (ale do powiedzmy 600 złotych) wziąłbym pod warunkiem, że nie byłby dużo głośniejszy. Zakładam, że zużycie energii jest jeszcze porównywalne (tzn. na pewno wyższe, ale rzędu kilku procent, do pięciu max).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...