Skocz do zawartości
lorienn

Ocz Stealthxstream Ocz500sxs Głośny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zirytowany nieco głośną pracą mojego starego, wysłużonego zasilacza Modecom Feel III 400w postanowiłem wymienić go na coś lepszego- mocniejszego (na zapas troszkę) i cichszego, przy założeniu iż cena nie może przekroczyć 200 pln.

Mój wybór padł na zasilacz OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU 500W Rev.2 -

Link

 

Cena przystępna (185 w Esc) , opisy użytkowników zachęcające (jak również opinia kumpla, który tenże model nabył kilka tygodni wcześniej), wrażenia wizualne jak najbardziej :)

Po instalacji natomiast zdziwienie. Wentyl zasilacza hałasuje wyrażniej bardziej niż ten w wysłużonym Modecomie. Jest głośniejszy niż wentyl z Arctica Freezer z procka, 80 mm wiatrak Arctica na wlocie, 92 mm Arctica na wylocie i ten z chłodzenia Arctic X1 mojej 8800 gt.

 

Próbowałem odpalać go na sucho, z molexem podpiętym pod DVD i zwartymi pinami 13, 14 na głównej wtyczce aby wykluczyć inne źródła hałasu.- cały czas słychać irytujący szum, głośniejszy niż to co generuje modecom w tej samej sytuacji.

 

Czy ktoś z was jest w satanie stwierdzic czy głośność tego zasilacza to norma, czy też wentyl lub jakiś inny element zasiłki (czujnik temp? regulator obrotów?) są uszkodzone?

Zastanawiam się nad reklamacją i chciałbym mieć pewnośc że nie reklamacja nie jest bezpodstawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zirytowany nieco głośną pracą mojego starego, wysłużonego zasilacza Modecom Feel III 400w postanowiłem wymienić go na coś lepszego- mocniejszego (na zapas troszkę) i cichszego, przy założeniu iż cena nie może przekroczyć 200 pln.

Mój wybór padł na zasilacz OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU 500W Rev.2 -

Link

 

Cena przystępna (185 w Esc) , opisy użytkowników zachęcające (jak również opinia kumpla, który tenże model nabył kilka tygodni wcześniej), wrażenia wizualne jak najbardziej :)

Po instalacji natomiast zdziwienie. Wentyl zasilacza hałasuje wyrażniej bardziej niż ten w wysłużonym Modecomie. Jest głośniejszy niż wentyl z Arctica Freezer z procka, 80 mm wiatrak Arctica na wlocie, 92 mm Arctica na wylocie i ten z chłodzenia Arctic X1 mojej 8800 gt.

 

Próbowałem odpalać go na sucho, z molexem podpiętym pod DVD i zwartymi pinami 13, 14 na głównej wtyczce aby wykluczyć inne źródła hałasu.- cały czas słychać irytujący szum, głośniejszy niż to co generuje modecom w tej samej sytuacji.

 

Czy ktoś z was jest w satanie stwierdzic czy głośność tego zasilacza to norma, czy też wentyl lub jakiś inny element zasiłki (czujnik temp? regulator obrotów?) są uszkodzone?

Zastanawiam się nad reklamacją i chciałbym mieć pewnośc że nie reklamacja nie jest bezpodstawna...

 

 

Ja reklamowalem szescsetke- od razu wlaczal sie na wysokich obrotach: http://forum.zenfist.pl/viewtopic.php?f=6&...0&hilit=ocz

Przyslali inny i byl ok choc generalnie one nie sa ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jak najcichszy, ale zeby go nie usmazyl wentyl mozna wpakowac do takiego OCZ'a Stealth w wer. 500W :?:

 

I sorki za odkopowanie topic'u, ale nie bede zakladal nowego, skoro juz taki istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten zasilacz 600W ,chodzil u mnie z 5 dni moze ,nie mam super cichego kompa ale wentyl umieszczony w tym zasilaczu poprostu mnie wnerwial na maxa ,zaraz po uruchomieniu kompa jeszcze bylo ok ale po 2-3 minutach wchodzil juz na takie obroty ,poprostu odkurzacz.

Osobiscie odradzam ten zasilacz. Teraz mam Enermaxa pro82+ i jest super cichutki.

Edytowane przez pier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...