Skocz do zawartości
kelso13

Pc - Cichy, Wydajny, Mały Pobór Prądu - 1500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej w temacie czyli czy ta konfiguracja spełnia te warunki:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 OEM - 150 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte P35-DS3L - 220 zł

RAM : Aeneon 2x1GB 1066MHZ X-Tune - 160 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 539 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 250GB 16MB Cache F1 - 130 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Jeśli nie to mam do was prośbę o lekkie zmodyfikowanie tego zestawu.

Edytowane przez kelso13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajny - na 98% - wymień dysk na F1 320GB

Cichy - cóż... Wentyl w Karakorum i box-owe chłodzenie grafy do wymiany

Oszczędny - to zależy... Pobór prądu Radeona będzie zbliżony do 8800GTS (różnica bodaj 10W na korzyść ATI).

 

Reszta zestawu bez zarzutów. Dokup w swoim czasie kolejne 2x1GB RAM-u - nie zmarnuje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wydajny - na 98% - wymień dysk na F1 320GB

Cichy - cóż... Wentyl w Karakorum i box-owe chłodzenie grafy do wymiany

Oszczędny - to zależy... Pobór prądu Radeona będzie zbliżony do 8800GTS (różnica bodaj 10W na korzyść ATI).

 

Reszta zestawu bez zarzutów. Dokup w swoim czasie kolejne 2x1GB RAM-u - nie zmarnuje się ;)

 

ja bym zmienił płytę

chłodzenie tak jak kolega wspomniał - accelero na grafę, cichy wentyl na cpu

może RAMki

i na pewno dysk na Barke 250GB 16MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajny - na 98% - wymień dysk na F1 320GB

Cichy - cóż... Wentyl w Karakorum i box-owe chłodzenie grafy do wymiany

Oszczędny - to zależy... Pobór prądu Radeona będzie zbliżony do 8800GTS (różnica bodaj 10W na korzyść ATI).

Dysk wymienię.

Jakich wentylatorów mam użyć ???

Chciałbym żeby komputera w ogóle nie było słychać bo będzie stał w pokoju w którym śpię.

Blaszak musi być energooszczędny.To dla mnie priorytetowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander albo Scythe.

 

4850 "odkręca" się podczas spoczynku.

Wiatraki Fander albo Scythe - chłodzenie tak dobrze rozumiem ???

A składak musi być energooszczędny bo będzie pracował praktycznie cały dzień więc dlatego to dla mnie jest tak ważne.

Może inaczej, bardziej konkretnie.

O ile większe będzie zużycie prądu (konsola xbox, która jest w użyciu przez 12h non stop i pc w tej konfiguracji również włączony przez 12h) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony ci podpowiem, że kupując tego HD4850 w Everonie zaoszczędzisz 60 zł (cena u nich to 479 zł). No i A-DATA Extreme Edition 2x1GB 1066 CL5 - te ramy chyba będą lepsze od Twoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zestaw ma być cichy i energooszczędny to OC raczej wykluczasz?? Jeżeli tak to lepiej AMD, w cenie E2160 dostaniesz równie wydajny procek amd, który dodatkowo będzie 64bitowy i będzie obsługiwał wirtualizację. No i zuzycie prądu na def też będzie raczej mniejsze, a przy włączonym CnQ dodatkowo znacznie się obnizy.

 

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 539 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 250GB 16MB Cache F1 - 130 zł

Tutaj oczywiste zmiany. Dysk na samsunfa F1 ale 320gb, sporo wydajniejszy i praktycznie niesłyszalny, mam go i wiem co mówie. Zasilacz - jak ktoś wyżej wspomniał MC-350 i MC-400 to dokładnie te same zasilacze tylko z inną naklejką, bierz tańszy i za zaoszczędzoną kasę wymień wentyl, bo na chwilę obecną ten MC jest najgłosniejszy w moim zestawie ;). Grafę bierz w Everon i dokup do tego Accelero S1 i jakiegoś fandera do tego. Skręcisz go na minimum i będzie chłodno i cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jak wyżej w temacie czyli czy ta konfiguracja spełnia te warunki:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 OEM - 150 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte P35-DS3L - 220 zł

RAM : Aeneon 2x1GB 1066MHZ X-Tune - 160 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 539 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 250GB 16MB Cache F1 - 130 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Jeśli nie to mam do was prośbę o lekkie zmodyfikowanie tego zestawu.

Bez OC to E2160 to nie jest wydajność a z OC to nie jest mały pobór prądu. (bez OC X2 4600+ będzie dużo wydajniejszy)

Zakładając mały pobór prądu i wydajność to można za nieco większą kwotę poskładać obecnie coś wydajniejszego i oszczędniejszego

w sytuacji gdy komputer nie jest wykorzystywany w 100% do gier 3D.

Karta graficzna 9800GTX kosztuje ponad 100 więcej (od około 655) ale można ją połączyć z płytą HybridPower na GF8200 co

pozwala na dużą oszczędność prądu i ciszę w Idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze trzy pytania do was:

 

1.Jeśli nie będe grał w gry 3d tylko używał pc do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów, słuchania muzyki, używał różnych programów

użytkowych (bez obróbki grafiki 3d) to czy karta graficzna użyta w tym zestawie będzie aktywna czy będzie w stanie hibernacji ???

 

2.Czy muszę kupować od razu pastę i układ chłodzący procesor oraz kartę graficzną (procesor na razie nie będzie podkręcany) ???

 

3.Jaka obudowa według was będzie się nadawała do tego pc (komputer w okresie letnim będzie pracował w temperaturze około 28 - 35 C ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jeśli nie będe grał w gry 3d tylko używał pc do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów, słuchania muzyki, używał różnych programów

użytkowych (bez obróbki grafiki 3d) to czy karta graficzna użyta w tym zestawie będzie aktywna czy będzie w stanie hibernacji ???

 

2.Czy muszę kupować od razu pastę i układ chłodzący procesor oraz kartę graficzną (procesor na razie nie będzie podkręcany) ???

 

3.Jaka obudowa według was będzie się nadawała do tego pc (komputer w okresie letnim będzie pracował w temperaturze około 28 - 35 C ???

 

Może ktoś z was mógłby jednak odpowiedzieć na te moje 3 pytania ???

 

Chciałbym już złożyć sobie pc ale bez waszego odzewu będzie ciężko.

Edytowane przez kelso13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Grafika jest caly czas aktywna, roznica jest tylko taka ze jesli nie grasz pracuje ona na mniejszych taktowaniach i napieciach, co zmniejsza pobor energii i wydzielanie ciepla (jest ciszej i chlodniej).

 

2.Jesli wezmiesz radka - nie musisz, std. chlodzenie jest dosc ciche. Jesli kupisz procesor w wersji box do dostaniesz do niego wentyl i paste, tylko ze ani to ciche, ani wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jeśli nie będe grał w gry 3d tylko używał pc do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów, słuchania muzyki, używał różnych programów

użytkowych (bez obróbki grafiki 3d) to czy karta graficzna użyta w tym zestawie będzie aktywna czy będzie w stanie hibernacji ???

a nie lepiej jakiegos laptopa w takim wypadku?

cisza jak makiem zasial, a pobor pradu to smieszny D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CM Elite 331 i mi jest wystarczająco cicho, jest lekka i nie drga

Cisza to pojęcie względne.

I jeśli chodzi o wyciszenie pc. To zdecydowanie lepszy jest antec solo. Tylko nasuwa sie pytanie czy radek sie zmiesci.

Wentyle:

Z tanich to acutake lub chieftec AF-1225S.

Z droższych s-flex 1200-1600 + prosty regulator lub Fander.

Zasiłka:

Na allegro są szefy gps 400w za 99zł. Imho wolałbym chiefteca niz tego mode coma mc.

w/w zasilacze są dość głośne. Zalecana wymiana wentylatora. W przypadku chiefteca nie tracisz gwary :wink:

Dysk:

Tak jak już wspomniano. Samsung F1 320GB. Jeden talerz powinno być cicho.

Co do chłodzenie to wymieniony pentagram + AS5. Lecz jeśli nie bedziesz podkręcać możesz zdecydowac sie na ultre 120A za 89zł. I cieszyc się pasywną pracą (buda musi miec przyzwoity przewiew. Antec Solo pod tym względem wypada dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej jakiegos laptopa w takim wypadku?

cisza jak makiem zasial, a pobor pradu to smieszny D:

Nie.

W niektóre gry pcetowe też będę chciał pograć.

 

Cisza to pojęcie względne.

I jeśli chodzi o wyciszenie pc. To zdecydowanie lepszy jest antec solo. Tylko nasuwa sie pytanie czy radek sie zmiesci.

A jak się nie zmieści to co wtedy ???

A jest może jakaś obudowa tak dobra jak Antec Solo w tej samej cenie tylko z lepszym designem (ta jest za surowa) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ma dość sporo niepotrzebnych dziur.Przez nie będzie tylko Ci uciekał hałas z wnętrza.Lepiej kup Lan-Cool K7.

Ale ta obudowa też mi się nie podoba.

Może jeszcze jakieś propozycje ???

Jeszcze ostatnie pytanie zadaje.

Która z tych obudów jest lepsza Antec NSK6580B-EC / 430W czy ta Antec NSK4480B-EC / czarna / 380W ???

Mam nadzieję, że zasilaczy nie będę musiał już kupować ???

Edytowane przez kelso13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...