Skocz do zawartości
4rch0n

Dxva

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje jakiś sensowny kodek h264 ze wsparciem DXVA? (CoreAVC tego wsparcia nie ma, natomiast o ile kodek zintegrowany z MPC HC jest w miarę ok, to samo MPC HC już nie jest - lubi krzaczyć np. przy mkv)(Jestem zwolennikiem zwykłego MPC :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no dxva mi działa bo ja z definicji wyłączam wszystko co jest mi zbędne xD i nigdy nie instaluje paczek kodeków tylko chodzi mi o to że nie chce używac mpchc tylko dla tego jednego kodeka jak na pewno da się osiągnąć podobny efekt na zwykłym mpc... Ale mam na oku już jedno rozwiązanie jak się powiedzie dam znać.

 

BTW te scr się kupy nie trzymają bo z jednej strony koleś ma w transform włączony kodek od h264 z dxva a z drugiej ma włączony w externals cyberlinka który też jest z dxva :D A do tego nakładkę napisów która wyłącza DXVA...

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że wersja MPC HC została stworzona żeby współpracować z między innymi dxva. A stary MPC chyba już trochę czasu nie jest wspierany, więc wymuszenie na nim dxva może się nie udać, ale próbować warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpc hc tylko ma zaimplementowany ten głupi dekoder... już wyciąłem wtyczki z cyberlinka i wczytałem do zwykłego mpc dxva ładnie działa... (2-4% obciążenia proca) ale napisy idą za szybko xD powoli mam tego dość

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też sie bawiłem w napisy w MPC i nie udało mi się poustawiać żeby wszystko było ładnie zgrane, tzn płynna jakość filmu + dobrze działające napisy. Chyba dlatego powstały nakładki do napisów, ale z nimi już dxva nie poleci :/

 

btw

Czy warto aż tak walczyć o %? Jak masz dobry proc to olej to czy będzie troche obciążony. U mnie (w MPC HC, CoreAVC, bez dxva) obciążenie na np The.Bucket.List.2007.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA.mkv wynosi około 70% i nie płacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff udało się :)

Zwykły MPC 6.4.9.1(55) + Cyberlink H264/AVC Decoder + AC3 + Haali Splitter - Wszystkie filtry internal wyłączone.

obciążenie proca 0-5% DXVA działa :)

ale jest jeden minus z używania Cyberlinka... :/ idiota nie radzi sobie z MicroDVD(nie wiem co ma do tego dekoder no ale jak widać ma, CoreAVC nie ma takich problemów) trzeba konwertować napisy do MPL2 albo jakiegoś innego czasowego... a ja tak lubiłem ten zapis w klatkach z MDVD... :/

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ale zajmuje dwa razy więcej...

 

w ogóle srt ma porąbaną składnię :D

 

1

00:00:00,042 --> 00:00:03,003

BLA BLA

BLA BLA

[0][30]BLA BLA|BLA BLA

{1}{72}BLA BLA|BLA BLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej sobie radzi kodek od powerdvd cyberlinka, w sumie to można zainstalować triala bo kodek będzie już w systemie i będzie śmigał, jedyny minus to że jest tylko pod x86(jest powerdvd x64?), więc jeżeli ktoś używa mpc hc x64 to będzie musiał się przesiąść na x86, ale nie oszukujmy się nie zauważy różnicy między tymi dwoma wersjami, no i żeby dxva działało pod win xp ustawiamy render vmr 9, a na vista i win7 evr custom(napisałem jak by komuś się nie chciało czytać powyższego tutoriala, ale mimo wszystko warto na niego zerknąć bo macie w nim wszystko opisane)

 

ogólnie to chyba topic przydałoby się gdzieś wyróżnić bo sporo osób ma z dxva problemy :P

 

a i dodam jeszcze, że w tym tutorialu zwalili trochę z ffdshow, bo nie trzeba nic blokować wystarczy w ustawieniach ffdshow w zakładce od kodeków wyłączyć dekoder x264 i uncompressed, i ffdshow nigdy nie będzie się do x264 wpychał...

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi poprawiłeś humor :D

 

PS. jednak nie obsługuje to samo na Ati co wcześniej włącza tylko wewnętrzny codec w mpc który i tak nie działa dopóki nie wyłączymy divx H.264

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury mam 2600 pro i 3200 ( integra ) i na obu dziala ffdshow w DXVA :P

 

konfig jak siorka wstanie

 

konfig w zalacznikach ;]

 

na integrze i 2600pro dziala :D

 

uzycie proca 1% przy przewijaniu filmu 20%

post-7461-1266423541_thumb.jpg

post-7461-1266423550_thumb.jpg

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury mam 2600 pro i 3200 ( integra ) i na obu dziala ffdshow w DXVA :P

 

konfig jak siorka wstanie

 

konfig w zalacznikach ;]

 

na integrze i 2600pro dziala :D

 

uzycie proca 1% przy przewijaniu filmu 20%

 

Widziałem w FAQ Twój post dotyczący ustawień DXVA + FFDShow + BestPlayer.

Z tego co widzę na screenach to obciążenie około 20-30% czyli bez rewelacji.

Gdy ustawiłem tak jak radzisz u mnie było to samo.

 

Znalazłem artykuł jak ustawić ffdshow:

theHTPC.net � ffdshow DXVA with subtitles? I think so.

 

W takiej konfiguracji X.264 na DISABLED obciążenie jest faktycznie na poziomie 0-5% procka, przewijanie wyraźnie szybsze.

 

Problem jest z BP, niestety program automatycznie po starcie wymusza w ffdshow ustawienie na libavcodec.

Ominąłem to w prosty sposób. Po włączeniu filmu w BP, dajemy Obraz->konfiguracja ffdshow Video Decoder, ustawiamy tak jak w linku.

Potem w BP zmiana renderer video na dowolny, powrót na EVR. I obciążenie magicznie spada :)

Nie wiem czy to problem tylko u mnie na Windows 7 64bit, czy to wina samego Best Playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury .. 30% to przy procu 1ghz ;]

 

nie licz ze jakikolwiek program wymusi mniej chociazby ilosc danych przepychanych przez cpu-->gpu jest za duza ;]

 

 

oczywiscie mowie o XP

 

 

wczesniej Kolega Gronio meldowal o cudach na siodemce a ja nie mailem czasu bawic sie nowym wynalazkiem MS ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masakra jest. nawet glupiego filmu nie mozna skonwertowac. :/ bo zaden program nie dziala jak nalezy.

chyba zainstaluje tryb XP bo mam win7 professionala i wtedy sprobuje :)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instaluj zamulisz sobie porca jeszcze maszyną wirtualną a filmu i tak nie obejrzysz. Jaki wy macie problem z odpaleniem DXVA ? albo ustawiasz sobie dekoder w mpc hc wbudowany lub ściągasz paczkę ffdshow same ffdshow bez żadnego K-lite czy innych paków ustawiasz dxva i działa. Żadnej filozofii tu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dxva dziala :) tylko trzeba go wylaczyc do takiego programu zeby skonwertować film blu-ray do normalnych rozmiarów :)

i tu sie problem pojawia. program nie dziala poprawnie. jednego filmu nie otwiera w ogole, a drugi wychodzi 33s. a Kolega wyzej, pomaga mi w tym i wg niego powinno isc.

nie wiem czy te filmy sa jakies uszkodzone czy moze z windows 7 ten program nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...