Skocz do zawartości
mobot

Prozba O Sprawdzenie Konfiga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum, chociaż purepc odwiedzam regularnie od dawien dawna :P. Ale po co ja to pisze co to kogo obchodzi :D. Przejdźmy do meritum sprawy.

 

ostatnio spalił mi sie proc w starym kompie wiec postanowiłem złożyć nowy. i tak nosiłem się z tym zamiarem juz od dłuższego czasu. tak wiec proszę was o sprawdzenie konfiga tzn czy wszystko będzie grali itp mi się wydaje ze ok ale wole się upewnić :P

 

mobo: Maximus Formula od ASUSa na x38

cpu: Intel C2Q Q9300

gpu: Radek HD4850 później możne dokupie druga do cf

ram: OCZ Special Ops DDRII 4GB na 800MHz

zasilka: a jakaś się tam znajdzie :P zalman, ocz czy be quiet, zobaczymy jeszcze

chlodzenie: woda >> potrójna chłodnica z 3 wentylami, cicha wydajna pompka + blok na cpu i gpu

 

cpu i ram bez problemu będą grac z mobo?

 

z góry dzięki

 

pozdro

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp ma być do gier to wymień tego Q9300 na E8400 .

 

mobo bierz coś tańszego np. Asus P5Q Pro ( P45 ) .

 

Ram może być .

 

Tak jak GPU , chociaż po wymianie Q9300 na E8400 powinno być dość kasy na HD4870 .

 

Zasilacz to może być Corsair 520 W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten q9300 nie jest wydajniejszy niz e8400? teraz będzie wychodzić coraz więcej programów zooptymalizowanych pod obsługę wielordzeniowcow. albo e85 hmmm. kompa muszę mieć w tym tygodniu a jak narazie nie widzę 4870 w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak sadzilem :P najwyzej za rok czy poltora kiedy bedzie mi malo fpsow :P to dam druga 4850 i zepne to w cf. a jak z procem i mobo?

 

ten maximus calkiem niezly i q9300 z tego co widze po testach to tez calkiem calkiem e8500 tez niczego sobie [szybski + dobrze sie kreci] hmmm

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mobo? cos na x38? a moze p45?

 

edit:

a moze p5q deluxe? http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,56289/

nie to zebym chcial w komputroniku kupowac ale poprostu latwiej mi znalezc a pozeni j bede szukal najtanczej oferty. co?

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak

 

cpu: e8500

mobo: P5Q Del

gpu: 4850

ram: ten co byl czyli oczka 4GB na 800MHz

zasilka: 550w corsair? wystarczy?

 

apollo ma siedzibe we wroclawiu i zarabiscie bo bede mogl osobiscie odebrac sprzet :P

 

hmm 2228zl za gpu, cpu, ram, mobo i zasilke trza bedzie zrezygnowac z chlodzenia wodnego kupi sie scythe orchi i gra :P buda by sie przydala hmm asus vento :D

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8500 to tylko dla ekstrim OC... Kup E8400, te 160 MHz odrobisz z palcem w pupie. Zakręcisz go nawet do 4 GHz przy dobrych wiatrach.

 

I PO CO OROCHI?! Dżizas, czy ty wiesz, ile to waży? Ja bym się bał umieszczać półtora kilo aluminium i miedzi na moim procu... Kup Karakorum albo Mugena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym orchi to byla troszke ironia to wazy z 1,5kg a jak widzialem testy to takie spuer wydajne to to nie jest, ale fajnie wyglada :D co do chlodzenia to cos tam wybiore: moze cos od termalrighta cos w stylu 120-stki albo mugen chyba jednak mugen ale to juz sa rzeczy drugo planowe. czyli mowicie e84? no to gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie nie będzie, gdyby Orochi odkleiłby Ci socket. Dobrze, że bierzesz coś mniejszego. Zamontuj cichą 120-stkę i na pewno będzie wydajniej niż ten potwór.

 

E8400 to na dzień dzisiejszy najbardziej opłacalny procesor. Quady do zastosowań domowych nie opłacają się, zwłaszcza "obcięty" Q9300 (czyli jakby E7200/7300 x2); chyba że liczysz SETI, ale w to wątpię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ma kosztowac 4870 dla klienta koncowego? tzn po ustatkowaniu sie cen. bo gral ma szafirka za 799zl tak sie zastanawiam czy nie kupic. chyba ze za 2 tygodnie bedzie kosztowal 650 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale nie jestem maiakow smarkow. wazne jest to zeby gray plynnie chodzily a na 4850 raczej bada chodzic wszystkie dostapne na rynku [no moze pomijajac crysisa :P na max detalach] tak wiec 4850 powinno wystarczyc. nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ma kosztowac 4870 dla klienta koncowego? tzn po ustatkowaniu sie cen. bo gral ma szafirka za 799zl tak sie zastanawiam czy nie kupic. chyba ze za 2 tygodnie bedzie kosztowal 650 zl :P

Najtańszy będzie Gigabyte HD4870 za ok. 770 zł - taka będzie cena kiedy tylko przyjdą dostawy, później jak będzie więcej kart cena trochę spadnie. Edytowane przez Y4KU3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale nie jestem maiakow smarkow. wazne jest to zeby gray plynnie chodzily a na 4850 raczej bada chodzic wszystkie dostapne na rynku [no moze pomijajac crysisa :P na max detalach] tak wiec 4850 powinno wystarczyc. nie?

Nawet Crysis pójdzie na High ale bez AA :mur:

 

Tak 4850 napewno Ci wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie x1950 pro i wszystko chodzilo na high detalach plynnnie no moze cod4 na med - high 40-50 fps w cod2 [w ktorego gram 2 lata :P] detale na med i stale 250 fps w grida, gta sa itp wszstko na high/ultra i plynnie tak wiwec jezeli 4850 jest dwa razy wydajniejszy to spokojnie :P nie mam sie o co martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troszke wiecej funduszy i zdecydowalem sie na 4870 i jakas plyte na x38 bo w przyszlosci to zaowocuje jezeli bede chcial cf [na p45 2x 8x a na x38 2x 16x wiec? ... :P]. proc zostaje pamiaki zostaja tylko zmiana grafy i mobo. chlodzonko: mugen. buda: asus http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...ATX_czarna.html bo tania i nawet fajna. pdobaja mi sie takie proste a najbardziej to anteci ale ni mam 500 czy 600 zlociszy na bude :P heh tylko znowu same wentyle 80 to bedzie dosc glosno wolal bym cos z 120 oooo mam http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...ATX_czarna.html

 

edit

sry za post pod postem

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...