Skocz do zawartości
floro5

Ocz Stealthxstream Ocz500sxs-eu 500w Rev.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam konfigurację taką jak w sygnaturce. Chciałbym rozszerzyć ja do 8 GB ramu, z czasem zmienić kartę grafiki na 8800GT lub 9600GT . Wypatrzyłem w necie zasilacz OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU 500W Rev.2 . Jego cena waha się w granicach 160 zł na innych sklepach internetowych. Procesor narazie miałem podkręcony do 3 GHz ale niestety przez obecny zasilacz nie chciałem ryzykować i jadę na defaultowych ustawieniach (w sumie poszedł spokojnie na 3,2 GHz, więcej nie próbowałem żeby czegoś poza zasilaczem nie spalić :wink: ). Czy ten zasilacz będzie dobry dla tej konfiguracji, którą będę chciał zbudować w niedalekiej przyszłości? Wiem, że pewnie będą opinie, że lepiej dołożyć kasę i kupić np corsaira ale on jest droższy prawie o 100 zł :sad: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam konfigurację taką jak w sygnaturce. Chciałbym rozszerzyć ja do 8 GB ramu, z czasem zmienić kartę grafiki na 8800GT lub 9600GT . Wypatrzyłem w necie zasilacz OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU 500W Rev.2 . Jego cena waha się w granicach 160 zł na innych sklepach internetowych. Procesor narazie miałem podkręcony do 3 GHz ale niestety przez obecny zasilacz nie chciałem ryzykować i jadę na defaultowych ustawieniach (w sumie poszedł spokojnie na 3,2 GHz, więcej nie próbowałem żeby czegoś poza zasilaczem nie spalić :wink: ). Czy ten zasilacz będzie dobry dla tej konfiguracji, którą będę chciał zbudować w niedalekiej przyszłości? Wiem, że pewnie będą opinie, że lepiej dołożyć kasę i kupić np corsaira ale on jest droższy prawie o 100 zł :sad: ...

I fail to see the problem - sprzet jak w sigu i zasilacz nawet sie na wyzsze obroty nie wkreca.

 

EDIT: a wlasciwie to jaki zasilacz masz obecnie? Moze niepotrzebna bedzie zmiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I fail to see the problem - sprzet jak w sigu i zasilacz nawet sie na wyzsze obroty nie wkreca.

 

EDIT: a wlasciwie to jaki zasilacz masz obecnie? Może niepotrzebna będzie zmiana...

 

 

Teraz mam w budzie QTec'a 450W (wiem wiem, pewnie zaraz posypią się komentarze, że to wielkie g.... :) , ale jak go kupowałem byłem młody i nie miałem pojęcia co biorę :rolleyes: ) . Zmiana jest konieczna, ponieważ przy ustawieniu 3,2 GHz na procu w biosie komp nie chce mi się włączyć, przy 3 GHz też niekiedy mam problemy a obecnie posiadam niepodkręconego proca z uwagi na to, iż nie chciałbym puścić z dymem innych podzespołów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by troszkę poszukać, ale ogólnie zależy, kto te konkretne OCZ'ty robi?

 

Bo OCZ GameXStream to ja wiem, że robi Fortron i o ile nie zrobili nowszej rewizji, to pierwsza miała bebechy te same co bq sp rev.1, Amacrox Freierde itp.

 

Na Zenfist.pl widać, że OCZ StealthXStream też niby robi Fortron, ale bebechów nie widać, a na ich stronie łatwo znaleść błędy.

 

Ale ogólnie o ile ta są te same konstrukcje, tyle, że mocą, naklejkami itp się różnią, to za tą cene uważam, że jest to świetny zakup.

 

Co do Corsaira, to trafiają się i takie i takie, miałem chyba z 4 czy 5 Corsairów, różne modele, kupowane w różnym okresie czasowym. Każdy był nowy w folii, żaden nie piszczał. Także ja dla przykładu aż tak bym nie skreślał tych Corsairów.

 

Ale co do tematu, to o ile ten StealthXStream ~ GameXStream to wole OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...