Skocz do zawartości
MantisGhost

Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

No witam w mojej obudowie middle tower juz brak miejsca tak wiec przezucic sie pora na big tower.

 

Czego wymagam:

 

-dyski musza byc proste w montarzu najlepiej cos w stylu szuflad ze wysuwa sie tacke kladzie dysk zapina jakimis spinaczami i wsuwa

 

-sledzie musza miec zatrzaski nie srubki (klamerki czy cokolwiek)

 

-obudowa na max 1 srubke znaczy sie zero srub z tylu do odkrecania moja obecna obudowa jest wlasnie ja jednej srubce ktora sie odkreca palcami i mozna zdjac wszystkie boki itp

 

- tutaj bardzo wazne musi byc jak najcichsza mam na mysli to ze musi maksymalnie pochlaniac drgania oraz tluic odglosy wiatrakow (to mnie wlasnie wnerwia, w obecnej slysze rosnace i malejace rzeszenia w obudowie to chyba dysk WD tak pracuje) to stawiam jako priorytet

 

- musi byc przewiewna (mam na mysli to by dalo sie zainstalowac wiatraki ktore robily by dobry przewiew)

 

- dvd romy nie moga byc widoczne w obecnej obudowie mam klapki ktore otwieraja sie przy wysuwaniu kieszeni dvd-romu bardzo mi sie takie rozwiazanie podoba ewentualnie przeboleje otwierane drzwiczki (te od przodu) wazne jest zeby nie bylo widac dvd

 

- wyjscia na sluchawki i mikrofon musi byc z przodu i w przypadku obudowy z drzwiczkami nie moga znajdowac sie za drzwiczkami (chodzi o to ze kiedy bede chcial podmiac sluchawki itp zebym nie musial otwierac drzwiczek aby je wpiac co pokazywalo by dvd przy okazji)

 

- to samo co powyzej tylko ze z usb min 2 porty usb na przodzie

 

- obudowa musi byc BEZ ZASILACZA poniewaz jeden juz posiadam i jest dobry

 

- kolor czarny

 

-wzglednie ladna chociaz to nie priorytet

 

- jak najtansza

 

- jak najlzejsza

 

- napisalem na gorze ale napisze jeszcze raz dla pewnosci obudowa big tower

 

narazie tyle jak sobie cos przypomne to dopisze

 

P.S. mam nadzieje ze ktos pomoze i odpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przymierzam się do Cooler Master Dominator 690 - kosztuje jakieś 276zł.

 

,,Dominator 690 charakteryzuje sie eleganckim wyglądem oraz doskonała ergonomią. Ma wbudowane trzy wentylatory 120mm co gwarantuje doskonały przepływ powietrza i maksymalne osiągi w chłodzeniu.

Dostęp do wnętrza obudowy jest łatwy i nie wymaga używania narzędzi, co umożliwia łatwy i szybki montaż oraz konserwację komponentów takich jak napędy optyczne, karty rozszerzeń. Na przednim panelu umieszczono złącza: 2x USB 2.0, Mic & Audio oraz FireWire." - Opis z serwisu Agito.pl

 

Ponadto nie ma zasilacza - tylko z tą stacją DVD problem, bo jest standardowo. Panel napędu umieszczony bezpośrednio w obudowie - brak zasłonki, drzwiczek etc. Ale obudowa według mnie świetna - szczególnie, jeśli masz zestaw pracujący w wysokich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw pracujacy w wysokich temperaturach ale nie lubie jak mam kolorowy przod z powodu dvd (bialy) piekielnie mnie to drazni i wnerwia dlatego, drzwiczki albo klapka to mus

 

aha zapomnialem dodac ze obudowa nie moze posiadac niebieskich swiatelek bo mnie pala w oczy

 

mimo to dzieki za odpowiedz powiem ze obudowa jest przednia i gdyby nie to ze nie ma klapek tudziez drzwiczek i ta niebieska dioda to bralbym ja bez zastanowienia

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił to co mam :D

a co do napędu to zrób tak jak ja czyli ... spray :D

bardzo się zdziwiłem że w tak dobrze wentylowanej budzie mogę mieć cichego kompa bo ten co miałem wcześniej.. szkoda gadać.

teraz wszystkie wentyle na minimum + acutake z przodu i jest chłodno w budzie i cicho w te upalne dni nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił to co mam :D

a co do napędu to zrób tak jak ja czyli ... spray :D

bardzo się zdziwiłem że w tak dobrze wentylowanej budzie mogę mieć cichego kompa bo ten co miałem wcześniej.. szkoda gadać.

teraz wszystkie wentyle na minimum + acutake z przodu i jest chłodno w budzie i cicho w te upalne dni nawet.

sorki ale nie chce mi sie bawic w spray'e chce miec drzwiczki badz klapki i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waga nie gra roli :) przeciez to i tak stoi a przewiezc mozna autem czy czyms jak cos

ale wielkosc to jednak przesada az takiego bydlaka to nie chce :)

 

jakis karlowaty big tower albo wyrosniety miditower ooo

 

wiem wybredny jestem

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to co mam w sygnaturce, jest tez wersja bez okna, wszystkie twoje wymagania spelnia, taki wyrosniety miditower :)

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to co mam w sygnaturce, jest tez wersja bez okna, wszystkie twoje wymagania spelnia, taki wyrosniety miditower :)

hmmmm no dosc ciekawe troche nie w moich kolorach ale sie zobaczy bylbym wdzieczny za zdjecie wnetrza twojej budy przy otwartej klapce of coz :) (chce wiedziec ile komponenty zajmuja miejsca w srodku)

 

i troche martwi mnie jak ten wntylatorek z przodu ciagnie powietrze skoro taki zabudowany jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa po bokach posiada otwory ktorymi wiatrak 140mm zasysa powietrze, oczywiscie jest tez filtr przeciwkurzowy ktory w bardzo latwy sposob sie demontuje

tutaj masz szczegolowe zdjecia: http://obudowy.info/produkty.php?id=1427&a...ategoria_id=124

a co do zdjec mojej to nie bardzo jak mam zrobic, jedynie telefonem ale kiepsko wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw pracujacy w wysokich temperaturach ale nie lubie jak mam kolorowy przod z powodu dvd (bialy) piekielnie mnie to drazni i wnerwia dlatego, drzwiczki albo klapka to mus

 

aha zapomnialem dodac ze obudowa nie moze posiadac niebieskich swiatelek bo mnie pala w oczy

 

mimo to dzieki za odpowiedz powiem ze obudowa jest przednia i gdyby nie to ze nie ma klapek tudziez drzwiczek i ta niebieska dioda to bralbym ja bez zastanowienia

 

Niebieskie światełka? w tej obudowie, o której mówiłem, niebieskie światło pochodzi od wiatraka - aczkolwiek nie jestem pewien - więc mógłbyś go wymienić na inny 120mm bez diodek. A'propos stacji DVD - jeśli Tobie chodzi o te kolory to kup po prostu DVD Rom z czarnym frontem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat:

Do wyboru mam

CoolMaster Stacker 830

Lub

Antec Gamer Twelve Hundred

co poradzicie?

Zasiłka do tego to będzie be-quiet dark power 550W

Edytowane przez cantreos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...