Skocz do zawartości
silasek

Plyta Pod Athlon Xp 2500+ Jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

mam maly problem bo musze znalesc plyte glowna,o ile taka jest wogole jest,pod procek AMD Athlon xp 2500+, a problem w tym ze powinna obslugiwac ddr 400 Mhz,dysk sata, powinna miec wejscie ATX 24 pinowe,moze ktos moglby mi doradzic? ja jak narazie nie znalazlem nic takiego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24pinowego wejścia nic nie będzie mieć.

Polecam płyty na nforce 2: Abit NF7, Epox 8RDA (i pochodne)

i via KT-880 jeśli zależy Ci na taniości a nie bajerach

 

Są też płyty na via-kt600 ale tam trzeba mieć osobne stery do dysków sata na dyskietce przy instalacji windowsa, albo płytkę z winowsem ze sterownikami zintegrowanymi nLitem. Jeśli to Ci nie przeszkadza, to płyty na KT600 to dobry pomysł. Sam miałem epoxa na KT600 i sobie chwaliłem bo roxował bezproblemowością, choć demonem OC to on nie był. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie jest coś takiego na KT600

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=391429403

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=394738425

 

lub nforce2Ultra

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=392492451

 

tylko te 24 piny raczej niemożliwe, nowsze płyty z 'socket A' mają 20+4, ewentualnie kup nowy zasilacz.

 

ps

a o OC obecnie nie ma co myśleć na sprzęcie tej klasy

i nie proponowałem czegoś takiego co M-Power@ bo patrząc na te ceny nie ma sensu tyle kasy ładować w graty z antykwariatu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest maly problem z plyta,a co myslicie o przejsciowkach? tzn o tym http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=PRZEJSC+24PIN+20PIN do zasilacza i np. http://www.allegro.pl/item387900057_k137_p...ja_f_v_24h.html do dysku sata,obecna plyta to Gigabyte GA-7N400E , chodzi o to ze dysk na sata i zasilacz na atx 24pin juz jest zakupiony i zeby sie sprzet nie zmarnowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dawnych czasach miałem ECS K7VZA 20pin (gdzieś się jeszcze kurzy) i bez problemu podpinało sie 24 pinowego Fortrona HLN. Oczywiście wszystko działało jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest sytuacja, ale równie tanio (sprzedajac starocie), a wydajniej będzie się przesiąść na cos współczesnego:

procesor dwurdzeniowy (120zł), płyta (120zł), 1GB ramu (50zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Epox KRA2L - KT600 + VT8237

 

Całkiem dobra pg. (w latach 03-05 "posiadłem" ją ;) )

Bezproblemowa pg, mojego ówczesnego XP 2500+ bez problemu "przekręciłem" na 3200+.

 

Jednakże posłuchałbym kolegi "svende".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest komputer znajomego,ktory bez konsultacij z kims kupil zasilacz z wtyczka 24 pinow,1 giga ramu ddr 400 Mhz oraz dysk na sata,i teraz chce mu pomoc podlaczyc ten zasilacz i dysk,ale plyta tego nie obluguje i dlatego pytam czy da rade z tymi przejsciowkami,narazie chce to jak najmniejszym kosztem zrobic,zeby to jako tako dzialalo, a dopiero za jakis czas bedzie kupywal nowego kompa,wiec jak to jest z tymi przejsciowkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis probowalem walczyc z tym kompem ale juz calkowicie padl,tzn uruchamia sie na 20 sek i sie wylacza,mozliwe ze zasilacz padl,ale potrzebuje od was jeszcze pomocy,potrzebuje kupic jakas plyte glowna oraz procka i mozliwe grafike,komp bedzie przeznaczony do internetu wiec nic drogiego raczej,co do plyty to fajnie jakby dalo sie rozbudowac w przyszlosci ten sprzet,ale tez powiniem obslugiwac dyski sata i IDE,ram ddr 400,kumpel sie zdecydowal zmienic sprzet,cena to tak moze do 300 zl,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze macie cos juz upatrzonego?

 

svende, podal przykladowe ceny,moze moglbys cos doraczic?

 

zerknolem na zestawy komputerowe i chyba nie bedzie zly taki zestaw

 

Procesor : AMD Sempron 2100 Dual-Core - 115 zł

Płyta Główna : Foxconn A690GM2MA-8KRS2H - 125 zł

RAM : Goodram 2GB 667MHZ - 99 zł - tutaj moze inny ram,1 GB chyba starczy

 

ale mam pytanie , jaka wydajnosc ma ta karta zintegrowana? obcnie w tym kompie jest chyba NVIDIA GeForce FX 5200,czy ta zintegrowana bedzie miala podobna wydajnosc ?,chodzi o to zeby wszytsko dzialalo, i video sie nie cielo ani nic wtym stylu

Edytowane przez silasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw OK, za 300zł można też złożyc na intelu - celeron e1200 i płyta na nF630 lub G31 popatrz na skąpcu

wszystko bedzie wydajniejsze od Athlona na s.A i FXa w szczególności:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...